Oruro to miasto w Boliwia , stolica tytułowego wydziału. Miasto zostało założone w 1606 roku; Przez swoją fundację musi znaleźć w tych miejscach niezwykle bogaty depozyt srebra. Po wyczerpaniu rezerwy kopalni miasto przestało się rozwijać, ale już w XIX wieku dzięki znalezionemu depozytowi cyny odrodziło się ponownie.

Jest Oruro na wysokości 3710 m. Jest to małe miasto, ma mniej niż 250 tysięcy ludzi, ale jest bardzo interesujące dla turystów, zwłaszcza dzięki corocznej kolorowej karnawał . Oruro jest nazywane "stolicą folkloru" w Boliwii.

МэрияОдна из площадей города

Klimat

Klimat Oruro można nazwać stepem. Opady w ciągu roku są nieznaczne - spadają tylko o 395 mm. Najsuchszym miesiącem jest w czerwcu, gdy opady spadają tylko o około 3 mm, najsuchszym miesiącem jest styczeń (93 mm).

Średnia roczna temperatura wynosi + 8 ° С. Najzimniejszym miesiącem jest czerwiec, średnia dzienna temperatura wynosi około +2,4 ° C. Minimalna stała temperatura w tym miesiącu to -9,9 ° C. W ciągu dnia temperatura wzrasta średnio do +10 ... + 12 ° С, termometr może osiągnąć + 14,8 ° С. Najcieplejsze miesiące to listopad (maksymalna dzienna temperatura wynosi + 20,1 ° C, średnia dzienna temperatura to + 10,7 ° C) i grudniu (maksymalna temperatura dnia + 19.6.1 ° C, średnia dzienna + 11,3 ° C). Noc, temperatura spada do +3 ... +5 ° C, minimalna temperatura ustalona w listopadzie wynosi + 1.3 ° C, w grudniu + 3.4 ° C.

Atrakcje

W Oruro jest wiele kościołów - lokalni ludzie są bardzo religijni. Architektura tych budynków jest lakoniczna, a dekoracja wnętrz z reguły jest bardziej rygorystyczna niż w kościołach innych regionów Boliwii.

 1. Szczególnie Virgil Sokavon, patronka górników, jest tutaj. Jego sanktuarium jest bardzo popularne wśród mieszkańców. Znajduje się na słynnym Placu Folkloru.
 2. W pobliżu, w przybudówce do Sanktuarium, jest Muzeum etnograficzne górników , gdzie odwiedzający mają możliwość zejścia do wnętrza kopalni.
 3. Statua Virgin Sokavon została wzniesiona w 2013 roku na obrzeżach Oruro, na wzgórzu Santa Barbara. Autorem projektu jest boliwijski rzeźbiarz Rolando Rocha. Wysokość posągu wynosi 45 m.
 4. Za folklorem Square wznosi się góra, która ma bardzo oryginalną nazwę - "Cock Feet". Bardzo piękna okolica 10 lutego - główny plac miejski. Na nim jest Katedra Oruro. Inną popularną atrakcją Oruro jest Pałac Simona Patigno, miejscowego króla cyny, zbudowany przez francuskich architektów i w stylu francuskim.
 5. I nie daleko od miasta jest warte zobaczenia Uyuni - największe suszone słone jezioro na świecie.
Дева СокавонКафедральный соборМаяк
Музей во дворце Симона ПатиньоМузей шахтеровПамятник шахтерам
Памятник шахтерской каскеПлощадь 10 февраляСанктуарий Девы Сокавон

Gdzie mieszkać?

Miasto Oruro w Boliwii jest zorientowane na turystykę - byłoby dziwnie, gdyby tak nie było, bo w dni wakacje Odwiedzający są tu tysiące, jeśli nie dziesiątki tysięcy. Dlatego jest tu wiele hoteli - chociaż luksus 5 * to za mało, ale małe, rodzinne i bardzo wygodne hotele są dostępne w obfitości.

W samym sercu miasta znajduje się hotel nazwany imieniem jezuitów. Jest to mały hotel bez luksusu, ale z wszystkimi niezbędnymi udogodnieniami. Łatwo jest dostać się do wszystkich lokalnych atrakcji. Większość odwiedzających przyciąga nazwa hotelu. Jeśli mówimy o najlepszych hotelach w Oruro, to jest 5 * Hotel Eden, 3 * Hotel Virgen del Socavon, Hotel Villa Real San Felipe, Hotel Florez Plaza, Hotel Villafuerte.

Отель Eden

Restauracje Oruro

W mieście jest wiele restauracji i kawiarni - i tych, które oferują tradycyjna kuchnia boliwijska i specjalizujący się w innych kuchniach świata: są Włosi, Tajowie, Hindusi. Odwiedzający wystawiali najlepsze recenzje o takich restauracjach: Nayjama (znajduje się w pobliżu dworca kolejowego i specjalizuje się w kuchni hiszpańskiej), Pagador Restaurant (kuchnia południowoamerykańska), La Casona (włoska), Govinda (wegetariańska).

Pagador Restaurant

Święta

Corocznie przed Wielkim Postem w Oruro jest karnawał , tylko trochę gorszy od słynnego na całym świecie karnawału w Rio. Przyciąga on ogromną liczbę ludzi, którzy chcą zobaczyć świąteczną procesję, rozciągającą się na wiele kilometrów, podziwiać wspaniałe stroje i maski, słuchać muzyki. Tradycja karnawału narodziła się pod koniec XIII wieku - według legendy Matka Boża udzieliła błogosławieństwa złodziejowi, który został postrzelony i zmarł (w połączeniu z górnikiem) o imieniu Chiru-Chir, pokazując mu swoją twarz na ścianie chaty. Jego przyjaciele, dotknięci pojawieniem się obrazu Matki Boskiej, postanowili na cześć tego wydarzenia zbudować kościół i organizować coroczne świąteczne procesje. Tak naprawdę karnawał jest tradycją katolicką, prawdziwą, z bardzo zauważalnym wpływem starożytnych wierzeń indyjskich. Karnawał znajduje się na liście "Arcydzieł ustnego i niematerialnego dziedzictwa kulturowego" UNESCO.

Organizowane są Oruro i inne uroczystości.

 1. 10 lutego obchodzony jest Ephemeredes - dzień utworzenia działu. Jest oznakowany przez targi rzemiosła i bogaty program folklorystyczny. W marcu są tańce i fajerwerki na cześć lokalnego klubu piłkarskiego San Jose. W kwietniu duża wystawa rolnicza Huari.
 2. 24 czerwca jest dniem poświęconym świętemu Juanie. W nocy na ulicach płoną pożary, czasami przeskakują, śpiewają na gitarze lub po prostu rozmawiają.
 3. 15 sierpnia Llallagua - Virgen de la Asuncion obchodzony jest przez fajerwerki, procesje religijne, tańce i msze.
 4. 14 września rozpoczyna się i trwa 15 dni festiwalu Señor dela Exaltacion, poświęconego Jezusowi Chrystusowi. Świętowaniu towarzyszą również kolorowe procesje religijne.
 5. 4 października obchodzony jest święto Matki Bożej Rosario (Virgen del Rosario), aw drugą październikową niedzielę - dzień Matki Bożej z Guadalupe (Virgen del Guadalupe). W pierwszą niedzielę listopada mieszkańcy Oruro świętują Virgen de Socavon. Podczas tego festiwalu wśród wykonawców zespołów tanecznych i muzycznych zostaną wyłonieni ci, którzy wezmą udział w "głównym" karnawale Oruro.
 6. W grudniu są jeszcze dwa święta: 14 - Santa Barbara i 21 - Virgen de Lurdes.

Ponadto święta religijne, takie jak Boże Narodzenie, Wielkanoc i Trójcy Świętej są bardzo aktywnie obchodzone.

Карнавал перед Великим постом

Zakupy

Jak wszędzie w Boliwii, na lokalnym rynku, który znajduje się niedaleko centrum, sprzedawane są kolorowe, ciepłe i przytulne wyroby tekstylne z wełny lamy i alpaki. W sklepach muzycznych można kupić gitarę, której ciało zbudowane jest z pancerza pancernika - nazywa się to Charanga de Kirkincha. Te pamiątki są najbardziej popularne z tych, co możesz przywieźć z Boliwii? .

W sklepie Artesaniya kupuj dywany, ręcznie robione ubrania i inne towary. Są nieco droższe niż na lokalnym rynku, ale ich jakość jest nieco lepsza.

Рынок

Jak dostać się do Oruro?

Boliwijska droga numer 1 łączy Oruro z La Paz na północy i Potosí na południu. Aby dostać się z La Paz, musisz podróżować 225 km, zajmie to od 2 godzin 50 minut do 3, 5 godzin. Od Potosi trzeba przejść 313 km, zajmie to około 4,5 godziny. Ponadto można tu przyjechać z La Paz i pociągiem. Kolej przechodzi przez Oruro i łączy chilijskie miasto Antofagastu z Boliwią. 3 km od miasta jest lotnisko Juan Mendoza, które akceptuje loty krajowe.

Железнодорожный вокзалСеверный въезд в город