Mieszkańcy kraju wyrażają swoje tradycje poprzez festiwale i karnawały, które są podzielone na państwowe i religijne. Wakacje w Boliwii kochaj i dopasuj je do specjalnego zakresu.

Informacje ogólne

W kraju niektóre uroczystości mają ustalone daty, podczas gdy inne różnią się z roku na rok. Również czas wydarzenia zależy od obszaru i zwyczajów. Na przykład w każdej wiosce jest odpowiednio patron i odprawiaj odpowiednie święta, Mszę Chicus, w różne dni.

W Boliwii katolicyzm jest ściśle spleciony z pogaństwem (tutaj mogą świętować zarówno dzień świętego, jak i indyjskiego boga). Co roku, przed rozpoczęciem Wielkiego Postu, we wszystkich większych miastach odbywa się karnawał, którego główną dekoracją jest diablada - "diabelski taniec".

Takim czynnościom towarzyszą zwykle liczne rytuały, luksusowe święta, taneczne procesje i muzyka ludowa. Podczas tych uroczystości rozdaje się tradycyjny alkohol. Tylko w regionie Chaco duchy są surowo zabronione.

Танец

Najciekawsze święta w Boliwii

 1. Jednym z głównych festiwali w Boliwii jest fiesta De La Virgen de Candelaria , poświęcona Dziewicy Maryi. Rozpoczyna się 2 lutego i trwa dłużej niż tydzień. Największa impreza odbywa się na brzegu Jezioro Titicaca w Copacabana i Cochabambe . Pielgrzymi z całego kraju przybywają tu, a uroczyste procesje, tradycyjne tańce i orkiestra dęta nie przestają dzień i noc.
 2. Традиционные костюмы
 3. Najsłynniejszy tradycyjny karnawał w kraju odbywa się w mieście Oruro . Miejscowi mieszkańcy obchodzą go przez ponad 2 tysiące lat. Jest to jedno z najbardziej znanych świąt w całej Ameryce Południowej. Nawet UNESCO odnotowało to wydarzenie, ogłaszając je arcydziełem duchowego i ustnego dziedzictwa ludzkości. Uczestniczy w nim 10 tysięcy muzyków i 30 tysięcy tancerzy z całego świata, ubrani w kostiumy Inków, zwierzęta, anioły, diabły i konkwistadorzy.
 4. Карнавал
 5. W czerwcu w miejscowości Akatsio odbywa się święto Solstisiode-Inverno - święto podboju Tinku, czyli walki na pięści, w której biorą udział nawet dzieci i kobiety.
 6. Pod koniec października obchodzony jest w kraju Dzień Wszystkich Świętych , a następnego dnia obchodzone jest "Upamiętnienie wszystkich zmarłych". To radosne święto, kiedy ludzie chodzą na cmentarz i wielbią krewnych muzyką, jedzeniem i modlitwą.
 7. Jednym z najbardziej "przerażających" świąt w Boliwii jest Dzień Czaszki . Każdego roku, 9 listopada, mieszkańcy kraju gromadzą się w La Paz na cmentarzu centralnym, aby uczcić pamięć zmarłego. Kobiety wyjmują w pudłach udekorowanych kwiatami czaszki, które otrzymują smakołyki, alkohol, liście koki i papierosy.
 8. День Черепов
 9. Interesujący jest także Festiwal Muzyki Chikitos , który odbywa się co 2 lata, na wiosnę. Kiedyś w tym obszarze działał Jezuickie misje który nauczył Indian muzyki, rzemiosła i religii. W rezultacie aborygeni przyjęli kulturę, łącząc ją z ich tradycjami. Na wakacje przyjeżdżają tu wysokiej klasy śpiewacy z całego świata.
 10. Przykład połączenia dwóch kultur może służyć jako Fiesta Gran Poder , napuszony La paz . To festiwal uliczny, który zdobył międzynarodowe uznanie. Na czele wielu tysięcy procesji nosić figurę Zbawiciela, któremu poświęcono to święto. Jednym z głównych rytuałów jest tu Morenada - taniec czarnych niewolników i ludów Andów.
 11. Фиеста
 12. Kolejnym ważnym świętem w Boliwii jest Inti Raymi , na cześć Boga Słońca. Towarzyszą mu tańce rytualne, ofiary ze zwierząt i uroczyste procesje.
 13. Święto Alasitas w Boliwii obchodzone jest 24 stycznia. Jest dedykowany Ekkekko - Bogu obfitości. Miejscowi rzemieślnicy tworzą miniaturowe kopie przedmiotów symbolizujące ludzkie pragnienia. Tubylcy nabywają te przedmioty i umieszczają je na rzeźbie bóstwa. Jeśli w tym dniu Boliwijczyk otrzyma prezent, jest to dobry znak dla bogactwa.
 14. Ярмарка

Jakie inne święta są w Boliwii?

Oprócz tego, Boliwijczycy świętują inne uroczystości:

 • Nowy Rok - 1 stycznia. Ten dzień jest również poświęcony nowo wybranym komisarzom i burmistrzom;
 • Wołchow i dzień królów - 6 stycznia;
 • w styczniu, podczas kwitnienia ziemniaków, chłopi świętują rytualne tańce i powodują deszcz;
 • karnawał Jisk'a Anata odbędzie się 9 lutego: jest to święto Pachamama, które jest Matką Ziemi;
 • Fiestadela Uva obchodzona jest także w lutym: wino wyprodukowane zeszłorocznych zbiorów jest wszędzie sprzedawane;
 • W kwietniu lokalni mieszkańcy świętują Wielkanoc. W całym kraju są uroczyste procesje, na czele których znajduje się ukrzyżowanie Jezusa;
 • 15 kwietnia można zobaczyć wyścigi, rodeo Chapaco, uroczyste parady w dniu założenia oddziału Tarihi ;
 • Święto Pracy - 1 maja;
 • 23 i 24 czerwca odbędzie się festiwal San Juan poświęcony Janowi Chrzcicielowi. W całym kraju mieszkańcy urządzają ogniska, wokół których piją, jedzą, bawią się i tańczą;
 • Dzień miasta La Paz obchodzony 16 lipca;
 • Święto Apostoła Santiago odbywa się 25 lipca i trwa około tygodnia;
 • Dzień Niepodległości obchodzony jest w Boliwii 6 sierpnia;
 • w ostatnią niedzielę sierpnia w Santa cruz Dzień mija Tradycje . Tutaj dźwięki muzyki narodowej, odbywają się targi rzemiosła, przygotowywane są tradycyjne potrawy;
 • 21 września Aborygeni świętują Tiahuanaco, dzień wiosennego zrównania dnia z nocą. Miejscowi ludzie gromadzą się w świątyni, aby spotkać pierwsze promienie słońca;
 • 24 września przypada rocznica założenia departamentu Santa Cruz, kiedy odbywa się wielki festiwal.
 • 4 października w kraju obchodzone są 2 święta: Virgen del Rosario i Huaylla. Procesje religijne, Msze katolickie, tańce ludowe odbywają się w Boliwii;
 • 1 listopada odbędzie się festiwal Virgen del Socavón, a najlepsze drużyny zostaną wybrane na karnawał;
 • Boże Narodzenie to 24-25 grudnia. Każdy wydział ma własny program obchodów.
Национальные праздники

Wakacje w Boliwii, ogromna ilość i wizyta, oczywiście, chcę wszędzie. Dlatego bez względu na porę roku, kiedy przyjeżdżasz do kraju, możesz odwiedzić festiwal lub świętować.