Większość podróżników rozpoczyna swoją przygodę w niesamowitym Paragwaju ze stolicą, Asunción . To urocze kolonialne miasto jest jedną z najbardziej niezwykłych stolic Ameryki Południowej i słynie z neoklasycystycznych fasad, pięknych placów i przytulnych zacienionych bulwarów. Jest to również miejsce sprzeczności: drogie samochody sportowe grzęzną po zniszczonych brukowanych ulicach, a uliczni sprzedawcy sprzedają wszelkiego rodzaju bibeloty w cieniu nowoczesnych centrów handlowych. Mimo wszystko to miasto zasługuje na uwagę turystów, między innymi dzięki wspaniałemu Ogrodowi Botanicznemu i zoo, które zostaną omówione później.

Interesujące fakty

Ogród botaniczny i zoo (Jardín Botánico y Zoológico de Asunción) uważany jest za jeden z najważniejszych atrakcje Asunción. Znajduje się w północnej części miasta i zajmuje powierzchnię 110 hektarów. Ogród został założony w 1914 roku na terenie majątku byłego prezydenta Paragwaj Carlos Antonio Lopez (1842-1862 gg.). Sam budynek pozostał w swojej pierwotnej formie do dziś, co stanowi wielką wartość historyczną.

Założycielami wspaniałego parku są niemieccy naukowcy Karl Fibrig i jego żona Anna Hertz. Fibrig był znanym profesorem botaniki i zoologii na Uniwersytecie w Asuncion i to on promował ideę stworzenia miejsca, w którym zwierzęta mogłyby żyć w warunkach zbliżonych do ich naturalnego środowiska. Z kolei żona naukowca Anny zajmowała się rozwojem architektury krajobrazu ogrodu - według historyków większość projektów zoo należy do niej. Podczas wojny o Chak Fibrig opuścił Paragwaj wraz z rodziną, a cała jego spuścizna została przekazana do gminy Asuncion.

Зоопарк Co zobaczyć?

Na terenie jednej z głównych atrakcji przyrodniczych Asuncion znajduje się kilka miejsc, które są obowiązkowe do zwiedzania:

  1. Ogród botaniczny. Ważna część parku, w którym reprezentowane są najrzadsze rodzime gatunki roślin. Wśród nich można zobaczyć nawet drzewa, które mają ponad 150 lat.
  2. Hodowla. Część parku, w którym uprawia się ponad 500 różnych gatunków roślin, z których większość ma właściwości lecznicze. Hodowla współpracuje z ogrodem botanicznym w Genewie i jest otwarta na wizyty przez cały rok.
  3. Zoo. Jedno z ulubionych miejsc zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Na jego terytorium żyje około 65 gatunków zwierząt, ptaków i gadów, wśród których można zobaczyć zarówno przedstawicieli lokalnej fauny, jak i bardziej egzotyczne okazy. Ciekawe są piekarze Chak - gatunek uznany za wymarły przez wiele lat i ponownie otwarty w latach 80-tych.
  4. Muzeum Historii Naturalnej. Zbiór jednego z najczęściej odwiedzanych muzeów stolicy Paragwaju znajduje się w dawnym dworze Carlos Antonio Lopeza. Tutaj każdy może zapoznać się z niesamowitą historią tego miejsca i ogólnie Paragwaju.
Музей естественной истории Jak się tam dostać?

Aby dotrzeć do ogrodu botanicznego i zoo w Asuncion, można albo niezależnie przez współrzędne lub za pomocą transport publiczny . Niedaleko głównego wejścia znajduje się stacja Estacion Botánico.