Ten kraj Ameryki Południowej jest prawdziwym odkryciem dla miłośników wycieczek krajoznawczych. W Boliwii można znaleźć wycieczki na każdy gust i torebkę. Najpopularniejszy z nich powiemy w tej recenzji.

10 najlepszych wycieczek w Boliwii

Dowiedz się, które z tych wycieczek Ci się podobają i udaj się na podbój Boliwia :

 1. Wycieczka śladami Che Guevary to projekt dwóch krajów: Argentyny i Boliwii, utworzony w 2012 roku. Podczas zwiedzania odwiedzisz miejsca związane z działalnością legendarnego rewolucjonisty całej Ameryki Południowej - Che Guevara, w tym wioski La Higuera , gdzie został zabity. Trasa trwa kilka dni, w jej cenę wliczone są usługi związane z podróżami, zakwaterowaniem i przewodnikiem. Rząd Boliwii planuje przeprowadzić rozmowy z Kubą, aby uwzględnić niektóre z miast na tym szlaku, ponieważ z Kubą łączą się najjaśniejsze dni życia słynnego komandanta.
 2. По следам Че
 3. Oruro - małe miasteczko, znane tutaj z karnawału. W tej wspaniałości wakacje w Boliwii Obecni są przedstawiciele różnych plemion indiańskich, które mijają wczesną wiosną. Karnawał w Oruro uznany przez UNESCO za własność całej ludzkości. Aby przyciągnąć turystów o innej porze roku, miasto przeszło gruntowną rekonstrukcję starych budynków, powstały wygodne hotele, kawiarnie i restauracje. Główne zabytki Oruro to cmentarz Mir, mauzolea, rada miasta i świątynie.
 4. Фестиваль в Оруро
 5. Trasa Ilimani - to droga na szczyt, którego wysokość wynosi 6500 m. Ilimani przyciąga turystów nie tylko dzięki swoim wspaniałym krajobrazom, ale także starożytnej twierdzy położonej na jej zboczu. Został niedawno otwarty w 2012 roku. Dokładna data budowy twierdzy nie jest znana, ale powstała na długo przed cywilizacją Inków.
 6. Ильимани
 7. Na terenie Boliwii zachowało się wiele śladów pobytu tych prehistorycznych zwierząt. W Boliwii zorganizowano kilka wycieczek edukacyjnych do miejsc starożytnych gadów. Jednym z takich miejsc jest Park Narodowy Toro Toro , dostanie się do którego jest najwygodniejszy będzie pochodzić Potosí . W parku goście będą mogli zobaczyć nie tylko modele dinozaurów, ale także ich szczątki i ślady, a także jaskinie z malowidłami przedstawiającymi starożytnych ludzi. Innym miejscem związanym z dinozaurami jest wieś Cal Oroco . W wiosce zbudowano Park Jurajski z makietami dinozaurów w pełnym rozmiarze. Ale najważniejsze jest to, że jest ogromny talerz z ponad 5000 ścieżkami dinozaurów. Od La Paz do Cal Oroco można się tam dostać specjalnym autobusem z wizerunkiem dinozaurów (dinomobile).
 8. Стена динозавров
 9. "Zjednoczeni przez wiarę: Brazylia i Boliwia - drogi wiary" to droga przez miasta Boliwii i Brazylii z odwiedzinami budynków religijnych, festiwali i festiwali na cześć różnych świętych i patronów.
 10. Wycieczka do San Miguel del Bala obejmuje wizytę w małej wiosce w Boliwii, gdzie mieszka starożytne plemię Indian. Aby lepiej poczuć klimat indyjskiego życia, goście mają możliwość osiedlenia się w jednej z chat. Również lokalni mieszkańcy prowadzą wycieczki po lesie przez turystów, mogą brać udział w rytualnych tańcach i innych uroczystościach, traktować tradycyjne potrawy. Warto zauważyć, że wizyta w wiosce była możliwa dzięki pomocy władz i zgody starszych wspólnot: jeśli plemię było przeciw, nikt nie mógł ich uczynić gościnnymi.
 11. Wycieczka do Jezioro Titicaca . Jest to najwyższe górskie jezioro żeglugowe na świecie. Każdego roku do jeziora przyjeżdża duża liczba turystów i można je zrozumieć: niezwykłe piękno powierzchni wody, krajobrazy, zapierające dech w piersiach i legendy, dosłownie unoszące się w powietrzu. Na jeziorze znajdują się wyspy, z których niektóre nadal zamieszkują Indian.
  Озеро Титикака
  Wzdłuż brzegu jeziora znajdują się także wsie indiańskie . Ich mieszkańcy są bardzo przyjaźni i gościnni, mogą kupić różne pamiątki, które, nawiasem mówiąc, są tańsze niż w dużych miastach. A jeszcze niedawno na dnie Jeziora Titicaca odkryto starożytną świątynię, która według naukowców trwa ponad 1500 lat.
 12. Tiwanaku - to ruiny starożytnego miasta, datą jego założenia, zgodnie z najnowszymi założeniami naukowców, jest III-X wne AD. Tiwanaku jest zbudowany na południowym brzegu jeziora Titicaca. Obecnie z całego starego kompleksu w dobrym stanie zachowane Bramy Słońca "Szubienica Inków" (obserwatorium), kilka ludzkich rzeźb i piramida. Tiwanaku to wyjątkowe stanowisko archeologiczne w Boliwii, którego nie znajdziesz nigdzie indziej.
 13. Тиуанако
 14. El Fuerte de Samaypata - popularne zwiedzanie Boliwii z miasta Santa Cruz . El-Fourte to kompleks składający się z dwóch części. Pierwszym z nich jest wzgórze z wieloma rzeźbionymi obrazami pozostawionymi przez starożytnych Indian, a drugie to sąsiednie terytorium, na którym niegdyś znajdowało się centrum administracyjne i polityczne. Według naukowców wzgórze służyło jako schronienie dla starożytnych plemion podczas najazdów plemienia Guarani. Ostatecznie jednak dolina została podbita, a samo starożytne miasto zamieniło się w ruiny. Od 1998 roku El Fuerte de Samaypata znajduje się na liście UNESCO jako stanowisko archeologiczne Światowego Dziedzictwa Ludzkości.
 15. Эль-Фуэрте-де-Самайпата

W tej recenzji nie wszystkie popularne wycieczki po Boliwii. Wybór wycieczek w tym kraju jest świetny i zależy od Twoich preferencji, wolnego czasu i pieniędzy. Pamiętaj, że wiele wycieczek można zorganizować niezależnie. Pomoże to zaoszczędzić pieniądze i nie dostosuje się do przewodnika i wypełnienia grupy.