Wydaje się, że bardziej niesamowite i stare ruiny cywilizacji sprzed Inków Boliwia nic nie może być. Jest to jednak wielki błąd. Unikatowy pomnik archeologiczny, duma paleontologów i specjalna atrakcja Boliwii - Ściana Dinozaurów, o której opowiadamy w naszym artykule.

Co jest interesujące w interesującym miejscu?

Ściana Dinozaurów to płyta o długości około 1,2 km i wysokości 30 metrów. Według archeologów wiek murów wynosi ponad 68 milionów lat. Na ścianie znajduje się ponad 5000 tysięcy śladów należących do 294 gatunków dinozaurów. Ściana dinozaurów znajduje się w małym miasteczku Kal-Orko w pobliżu stolicy Boliwii Sucre .

W okresie kredowym ściana była dnem świeżego jeziora, do którego przybywały dinozaury, by pić wodę i zdobywać pożywienie. Z biegiem czasu struktura skorupy ziemskiej uległa ogromnym zmianom, a ściana podniosła się pod kątem 70 stopni, czyli prawie pionowo.

Ściana dinozaurów została przypadkowo odkryta przez pracownika cementowni K. Schutta w 1994 roku. Od tego czasu miejsce Kal-Orko stało się popularną atrakcją turystyczną turystów z całego świata, a władze otworzyły nawet muzeum poświęcone tym gigantom. Muzeum prezentuje modele niektórych gatunków dinozaurów żyjących na terytorium Boliwii w pełni wzrostu.

Jak się tam dostać i kiedy odwiedzić?

Możesz dostać się do Ściany Dinozaura z Sucre specjalną taksówką Dino-Truck lub taksówką (odległość od miasta to tylko 5 km). Opłata za taksówkę o ustalonej trasie wyniesie 11 boliviano, a wejście do muzeum - 26 boliviano. Park "Ściana dinozaurów" działa w dni powszednie od 9.00 do 17.00, aw weekendy - od 10.00 do 17.00.

Макеты динозавровСледы динозавров