Jeden z najważniejszych zabytków z Sucre jest starożytny kościół św. Filipa Neri. Jego śnieżnobiałe kolumny i fantastyczny wzorowy styl architektoniczny przyciągają wzrok wszystkich. Ten punkt orientacyjny kryje w swoich murach interesującą historię, wiele faktów i odkryć. Wycieczka do kościoła św. Filipa Neri to ekscytująca i pouczająca rozrywka dla wszystkich podróżnych. Przekonajmy się, co to jest piękne zwiedzanie Boliwii .

Wnętrze i zewnętrza

Kościół św. Filipa Neri został zbudowany w odległym 1800 roku. Jego budowa trwała pięć lat. Podstawą budynku był śnieżnobiały kamień wapienny, który został sprowadzony pod rozkaz jednego ze wzgórz Boliwii. Budowa świątyni przypadła na epokę kolonialną, więc na elewacji budynku widać elementy stylu barokowego i neoklasycyzmu. Ponadto na jego ścianach znajdują się różne freski i posągi, wśród których najcenniejsza jest płaskorzeźba samego świętego Filipa Neri.

Nie sposób nie zauważyć kolonialnych wież świątyni. Są podkreślone złotobrązowo i dumnie widoczne nad samym budynkiem kościelnym. Wnętrze świątyni jest dość niezwykłe, a jego atrakcją są śnieżnobiałe płaskorzeźby i łuki, które znajdują się na parterach. Na terenie zabytków znajdują się 4 ołtarze, które ozdobione są wspaniałym freskiem, datowanym na XVIII wiek. Wzory ołtarzy znajdują się na białym kamieniu, co dodaje im wyrafinowania i atrakcyjności.

Oprócz ołtarzy, w budynku kościoła św. Filipa Neri można zobaczyć starożytną fontannę, która funkcjonuje od momentu wzniesienia budynku. Naturalnie został nieco zrekonstruowany z tamtych czasów, ale zachował pierwotną kolorystykę stylistyczną. Na terenie świątyni można znaleźć mały taras i podziwiać niesamowitą scenerię okolicy. Dla wygody na tarasie stoją kamienne krzesła i stoły, które stoją od ponad wieku.

Jak się tam dostać?

Przejazd do kościoła św. Filipa Neri w mieście Sucre możesz taksówką lub samochodem osobowym. Po wybraniu drugiego rodzaju ruchu, idź ulicą Nicolas Ortiz do skrzyżowania z Colon Street. Tylko 200 m od skrzyżowania i jest jedną z głównych atrakcji miasta.

Башни храма и террасаВнутренний двор храма
Коридоры в церквиОдин из алтарей храма