Boliwia - kraj w Ameryce Południowej, dla którego "najbardziej" epitet jest bardziej niż uzasadniony, jest krajem najbardziej odległym i nieznanym. Według liczby zasobów naturalnych Boliwia Można bezpiecznie nazywać się najbogatszym krajem w Ameryce Południowej, i to tutaj najbardziej suchych i najbardziej słone miejsce na ziemi . Podróżni z różnych zakątków świata będą cieszyć się połączeniem jasnej, barwnej kultury, wspaniałych krajobrazów, ekstremalnej rozrywki, luksusu kurorty i zabytków Boliwii, zdjęcia i opisy, które znajdziesz w tej recenzji.

Naturalne zabytki Boliwii

W Boliwii ogromna liczba niesamowitych miejsc stworzonych przez samą naturę. Poniżej znajdują się najbardziej znane i odwiedzane naturalne atrakcje Boliwii:

 1. Madiadi National Park (Madidi National Park) - ogromny obszar nietkniętej dżungli, który stał się domem dla ponad 9000 gatunków ptaków, rzadkich zwierząt, egzotycznych roślin. Park Narodowy Madidi to najbardziej biologicznie zróżnicowany park na świecie.
 2. Madidi National Park
 3. Jezioro Titicaca - największe i najwyższe górskie jezioro w Ameryce Południowej, położone na granicy Boliwii i Peru. Jezioro Titicaca jest ulubionym miejscem wypoczynku zarówno dla miejscowej ludności, jak i gości z kraju.
 4. Озеро Титикака
 5. Salar de Uyuni Jest płaskie miejsce utworzone po wyschnięciu starożytnego jeziora Solonchak. Po deszczu jest to cudowny widok - woda i sól tworzą lustrzaną powierzchnię, w której zaskakująco odbijają się otaczający krajobraz i niebo.
 6. Салар-де-Уюни
 7. Eduardo Avaroa National Wildlife Refuge - park położony w górach Andów. Tutaj można zobaczyć białe solonchaki i kolorowe jeziora, a także spotkać zagrożone zwierzęta i ptaki, w tym ogromne stada flamingów.
 8. Национальный заповедник Эдуардо Авароа
 9. Cerro Rico Jest górą, w której srebro było wcześniej wydobywane w dużych ilościach. To ten cenny metal przyciągnął do miasta hiszpańskich kolonizatorów, pod wpływem których miasto się zmieniało Potosí i rdzennych mieszkańców Boliwii. Teraz w smutku nie ma srebra, ale wydobycie cyny wciąż trwa.
 10. Серро-Рико
 11. Moon Valley (Moon Valley) - labirynt klifów, depresji, kanionów i kraterów. Jego relief naprawdę przypomina powierzchnię księżyca. Spacer przez dolinę jest bardzo popularną atrakcją turystyczną.
 12. Ściana dinozaurów (Cal Orcko) - unikalny zabytek archeologii, który nie ma odpowiednika nigdzie na świecie. Wiek muru wynosi około 68 milionów lat, a na jego powierzchni naukowcy liczyli około 5000 odcisków należących do ponad 200 gatunków gadów.

Zabytki architektury i kultury w Boliwii

Po zapoznaniu się z najbogatszą przyrodą Boliwii, warto odwiedzić i zobaczyć popularne zabytki tego kraju stworzone przez człowieka:

 1. Jezuickie misje - dzielnica 6 miast, założona przez jezuickich kapłanów na przełomie XVII i XVIII wieku, najsłynniejsze i największe z miast kompleksu - San Jose, w którym można podziwiać starożytną hiszpańską architekturę.
 2. Иезуитские миссии
 3. Yungas Road - najniebezpieczniejszy widok Boliwii. Jest to droga w górach, przechodząca przez tropiki nad przepaścią. Co roku umierają tu setki ludzi, włamując się do otchłani.
 4. Юнгас-Роуд
 5. Sucre (Sucre) lub miasto czterech imion: Charkas, La Plata i Chuquisaca - to praktycznie hiszpańskie miasto w sercu Południowej Ameryki Boliwia z autentyczną architekturą i wieloma interesującymi miejscami.
 6. Muzeum etnograficzne górników (Museo Minero). Muzeum w zwykłym tego słowa znaczeniu można nazwać rozciągnięciem: turystom oferuje się wycieczkę w głąb kopalni, podczas której można dowiedzieć się, jak działali pracownicy tej branży i jakie trudności.
 7. Kościół San Francisco (Iglesia San Francisco) - najpopularniejszy religijny symbol Boliwii, zachowujący ducha starożytności. Odwiedzający mają możliwość obejrzenia nie tylko wnętrza kościoła, ale także przechadzki po dachu budynku.
 8. Mennica (Casa de la Moneda) - muzeum, w którym zbierana jest kolekcja starożytnych monet i maszyn do ich produkcji, a także ekspozycja minerałów, starożytnych sztućców, a nawet kilku mumii.
 9. Kompleks Inkalyahta (Miasto Inków) to małe starożytne miasto, składające się z 40 budynków, z których większość została zbudowana pod koniec XV wieku. Kompleks jest otwarty na wizyty przez cały rok.
 10. Tiwanaku (Tiwanako) - kompleks archeologiczny kultury pre-Inków w pobliżu Jezioro Titicaca . Obecnie jest to jedna z głównych atrakcji kraju, wykopaliska i prace, które są prowadzone do tej pory.
 11. Тиуанаку

Co jeszcze zobaczyć w Boliwii?

Rocznie w mieście Oruro jest kolorowy karnawał, który jest największym wydarzeniem kulturalnym w kraju. W tej wspaniałości wakacje w Boliwii grupy taneczne biorą udział, a jego temat zmienia się co roku, co jest główną różnicą od karnawału w Rio de Janeiro.