La Paz - jedno z najpiękniejszych miast Boliwia , która jest także faktyczną stolicą państwa. Bogate dziedzictwo kulturowe i historyczne sprawia, że ​​jest to najczęściej odwiedzane miejsce w kraju. Wśród wielu atrakcji miasta jednym z najważniejszych jest kościół San Francisco (Basílica de San Francisco), który omówimy bardziej szczegółowo.

Trochę historii

Kościół San Francisco znajduje się w sercu La Paz, na placu o tej samej nazwie. Pierwsza świątynia na tej stronie została założona w 1549 roku, ale 60 lat później została zniszczona przez huragan. W 1748 r. Kościół został odrestaurowany, a dziś możemy go oglądać w tym samym stylu, w jakim było 200 lat temu.

Co jest interesujące dla kościoła dla turystów?

Główną cechą kościoła jest jego architektura. Budynek został zbudowany w stylu "andyjskiego baroku" (trend artystyczny, który pojawił się w Peru w latach 1680-1780). Świątynia jest w całości wykonana z kamienia, a główna fasada ozdobiona jest oryginalnymi rzeźbami, w których znajdują się motywy florystyczne.

Wnętrze kościoła San Francisco w La Paz również wyróżnia się luksusem i bogactwem dekoracji. W centrum świątyni znajduje się ołtarz w całości wykonany ze złota.

Możesz zobaczyć jedną z głównych atrakcji Boliwii za darmo. Jeśli jednak chcesz odwiedzić nie tylko kościół, ale także klasztor, z którego dachu roztacza się fascynujący widok na całe miasto, będziesz musiał kupić dodatkowy bilet.

Jak się tam dostać?

Jak już wspomniano, Kościół San Francisco znajduje się w samym sercu miasta La Paz . Można do niego dotrzeć komunikacją miejską: naprzeciwko wejścia do świątyni znajduje się przystanek autobusowy Av Mariscal Santa Cruz.

Архитектура в деталяхВид на город с крыши
Внутреннее убранство храмаКрыша церкви