W każdym kraju na świecie są miejsca, które przyciągają setki tysięcy turystów nie tylko ze względu na ich piękno, ale także ekstremalne, a nawet zagrażające życiu warunki. Taki punkt orientacyjny ma i Boliwia gdzie jest Road of Death (North Yungas Road). O tym i zostaną omówione.

Informacje ogólne

Droga śmierci w Boliwii przechodzi wysoko w górach i łączy dwa miasta - Koroiko i faktyczną stolicę kraju, La Paz . Droga śmierci w Boliwii składa się z wielu ostrych zakrętów. Jego długość wynosi 70 km, maksymalna wysokość nad poziomem morza wynosi 3600 m, a minimalna wysokość to 330 m. Szerokość samej jezdni nie przekracza 3,2 m. Większość drogi śmierci w Boliwii to mokra gliniasta gleba i tylko część około 20 km drogi) - asfalt, którego jakość delikatnie mówiąc pozostawia wiele do życzenia.

Droga śmierci została zbudowana w latach 30. XX wieku z udziałem uwięzionych Paragwajczyków. W latach siedemdziesiątych niewielka część drogi prowadzącej do śmierci Boliwii prowadzącej do La Paz (te same 20 km asfaltu) została naprawiona przez amerykańską firmę. Każdego roku umiera tu ponad sto osób, ale ta informacja nie zatrzymuje ciekawskich turystów, ponieważ gatunki otwierające, według wielu, są warte badań, które są w drodze.

Фото над пропастью

Droga śmierci jest integralną częścią ruch transportowy w Boliwii . Zakaz jego eksploatacji w tym momencie jest niemożliwy, ponieważ jest to jedyne miejsce łączące Coroico i La Paz.

Ruch na drodze śmierci

Jeśli mówimy o zasadach ruchu drogowego, to w tym miejscu praktycznie nie działają. Jedyną rzeczą wykonywaną domyślnie jest przewaga transportu rosnącego. W kontrowersyjnych punktach kierowcy transportu muszą po prostu zatrzymać się i wynegocjować w celu dalszego przemieszczania się, a upór i głupota są tu bezużyteczne, ponieważ większość drogi jest położona nad otchłanią i za każdy niewłaściwy ruch, który można zapłacić życiem.

Innym powodem częstej śmierci ludzi jest fakt, że lokalny parking znajduje się w stanie awaryjnym. Transport ładunków i ruch autobusowy odbywa się na przestarzałym transporcie, który ma znaczne wymiary, problemy techniczne i często nie nadaje się do tych miejsc.

Historia tytułów

Wcześniej ta południowoamerykańska droga miała zupełnie pokojową nazwę - North Yungas Road. Obecna nazwa drogi śmierci w Boliwii nastąpiła po katastrofie samochodowej w 1999 r., Która zabiła 8 turystów z Izraela. Jednak nie była to najstraszniejsza strona w historii North Yungas Road: w 1983 roku autobus z setką pasażerów włamał się do otchłani. Corocznie dziesiątki wypadków potwierdzają tylko ponurą nazwę najstraszliwszego z nich interesujące miejsca w Boliwii i skażone samochody w otchłani służą jako smutne przypomnienie i pożegnanie kierowców.

Turyści i droga Yungas

Chociaż od 2006 r. Najniebezpieczniejszy odcinek Drogi Śmierci w Boliwii można pokonać alternatywną trasą, północna droga Yungas jest nadal ruchliwym ruchem. Porusza nie tylko lokalnych kierowców, ale także wielu turystów, którzy chcą doświadczyć pełnego niebezpieczeństwa tej trasy.

Najczęstszą rozrywką ekstremalną jest wycieczka na rowerach. Po drodze rowerzystom towarzyszy doświadczony instruktor i minibus z niezbędnym sprzętem. Przed rozpoczęciem podróży każdy uczestnik podpisuje umowę, w której usuwa wszelką odpowiedzialność od instruktorów towarzyszących w przypadku niekorzystnego wyniku. Oczywiście większość podróży kończy się całkiem dobrze, ale warto pamiętać, że w razie wypadku pomoc nie nadejdzie szybko, ponieważ lekarze będą musieli podróżować tą samą niebezpieczną drogą, a najbliższy szpital znajduje się ponad godzinę drogi od Drogi Śmierci.

Krajobrazy, wrażenia i zdjęcia Drogi śmierci

Najbardziej popularne poglądy na temat zdjęcia z Drogi Śmierci w Boliwii to otchłań i zepsute samochody. Krajobrazy - góry, lasy - oczywiście także fascynują, ale w większości przypadków turyści przyjeżdżają tutaj tylko po to, by poczuć dreszczyk emocji, który próbują uchwycić na zdjęciu z miejsc Drogi Śmierci w Boliwii.

Jak się tam dostać?

Możesz dostać się na Drogę Śmierci w Boliwii od La Paz , a od miasta Koroiko według współrzędnych 16 ° 20'09.26 "S 68 ° 02'25,78" W.

ВелотурСорвавшийся автомобиль