Park Narodowy Madidi jest zaprojektowany specjalnie dla tych, którzy chcą zanurzyć się w piękno przypominające amazońską naturę: las deszczowy, ogromne otwarte sawanny, meandrujące tropikalne rzeki, różnorodne ptaki i wszelkiego rodzaju ssaki. Co więcej, wiele osób twierdzi, że tutaj można spotkać rdzennych mieszkańców lasów tropikalnych.

Madidi Park w Boliwii

Ten park został założony w Boliwia 11 lat temu. Dziś jest to jeden z największych parków narodowych na świecie. Jego powierzchnia wynosi około 5 milionów hektarów. Trudno w to uwierzyć, ale wysokość Parku Madidi wynosi od 190 do 6000 m npm, a obszar ten obejmuje nie tylko bajkowy las deszczowy, ale także góry, które fascynują jego pięknem. W okolicznych lasach można zobaczyć pumę, jaguara, małpy, wydry, wilki, niedźwiedzie i wiele innych zwierząt.

Na terenie tego obiektu znajduje się 160 gatunków ssaków, 75 gatunków gadów, ponad 2000 gatunków ptaków, kilka tysięcy rzadkich roślin. Magazyn National Geographic uznał Madhidi za najbardziej różnorodną biologicznie na świecie - dlatego chcesz tu przyjechać.

Również na terenie rezerwatu, w rejonie Wyżyny Andyjskiej, występuje rdzenna populacja tego obszaru - plemię mówiące po keczua.

W pobliżu parku jest małe miasteczko Rurrenback , gdzie zaczynają się codzienne wycieczki. Ceny dla nich wahają się od 50 do 400 USD (wszystko zależy od organizatora wycieczki). Jeśli planujesz wycieczkę do Madidi, lepiej, jeśli przypada na porę suchą, od kwietnia do czerwca.

В Мадиди нужно быть предельно осторожнымКрасота национального парка МадидиКрасота парка Мадиди с высоты птичьего полета
Магическая красота МадидиМестные обитатели в парке МадидиМилые обитатели национального парка
Пернатый обитатель парка МадидиПопугаи национального парка МадидиПтица парка Мадиди

Zagrożenia ze strony Parku Narodowego Madiadi

Piękno piękna, ale, jak we wszystkim, istnieje odwrotna strona medalu. Region ten, położony pomiędzy Andami i rzeką Tuichi, nie zawsze wita swoich gości. Niebezpieczeństwo jest w ukąszeniach owadów, które mogą wywołać ciężki atak alergiczny. Ponadto larwy bąków i much mogą dostać się do ludzkiego organizmu z wodą pitną lub pożywieniem. Ale nie martw się: w parku jest kilka bezpiecznych obszarów, które turyści opuszczają miejscowi, nie polecają.

Jak dostać się do Madidi?

Jak wspomniano wcześniej, można dostać się do parku narodowego z Rurrenback w autobusie turystycznym, a to chyba najlepsza opcja. Jeśli jesteś w Sucre , pamiętaj: stamtąd musisz przejechać około 10 godzin na północny zachód wzdłuż autostrady A3.

Живописные пейзажи паркаЗахватывающая дух красота МадидиЗеленые леса Мадиди