Małe miasto Boliwii Copacabana na brzegu Jezioro Titicaca , szczyci się wyjątkową świątynią - Bazyliką Matki Boskiej z Candelarii. Budynek został zbudowany w stylu mauretańskim i pojawił się na mapie miasta wstępnie w latach 1601 - 1619. Architektem tego pięknego kompleksu był Francisco Jimenez de Siguenza.

Jasna plama Copacabana

Wejście do bazyliki Matki Bożej z Copacabany zdobi otwarta kaplica, którą miejscowi nazywani są "kapliczką Indian" z powodu usług kościelnych prowadzonych dla członków wspólnot. Podczas krwawej wojny o niepodległość Boliwii, katedra była wielokrotnie splądrowana, co spowodowało trwałe utratę wielu reliktów.

Jednak sługom kościoła udało się zachować znaczną część naczyń kościelnych i przedmiotów życia zakonnego, których główną wartością jest rzeźba Marii de la Candelaria. Ta figura Matki Bożej jest od dawna uważana za wstawienniczkę i patronkę terytorium Boliwii i jej mieszkańców. Chwała cudów, które stworzyła Virgo de la Candelaria za jej życia, rozszerzyła się daleko poza stan, a teraz cudowny posąg jest czczony w różnych krajach.

Świątynia kierowców

Częstymi gośćmi Bazyliki Matki Boskiej z Candelarii są kierowcy, ponieważ Najświętsza Dziewica jest ich opiekunem. Dlatego każdego dnia w świątyni jest oświetlenie wszelkiego rodzaju pojazdów. Widząc kufry samochodów w pobliżu katedry, nie bądź zaskoczony: to nie jest ślub ani inne radosne wydarzenie, tylko właściciel zdecydował się zabezpieczyć, konsekrując swój samochód.

Przydatne informacje

Drzwi świątyni są zawsze otwarte dla wierzących, więc w każdej chwili możesz odwiedzić Bazylikę Matki Bożej z Candelarii w Copacabana. Turyści mogą uczestniczyć w nabożeństwie, modlić się i zapalać świece. Jeśli planujesz szczegółowo zapoznać się z budynkiem, przeczytaj harmonogram usług, aby nie przeszkadzać w modlitwach. Obowiązkowym wymogiem podczas wizyty w Bazylice jest obecność surowego kostiumu dla mężczyzn, skromna suknia i chustka dla kobiet.

Jak się tam dostać?

Możesz dotrzeć do zabytków publicznie transport . Autobusy nr 122, 124 kursują na przystanek Colegio Principe Felipe, który znajduje się 30 minut spacerem od kościoła. Ponadto możesz wypożyczyć samochód i podać współrzędne: 28 ° 21 '4,61 "N, 16 ° 22' 11,21" W, dostać się do miejsca. Zawsze do swojej dyspozycji taksówka, którą można zamówić do hotelu i po prostu zatrzymać się na zewnątrz.

Белоснежный соборВ центре алтаря изображение Девы де-ла КанделярияВо время службы