Małe miasteczko Uyuni Boliwii - miejsce, w którym podróżni zawsze będą mogli odpocząć dobrze i wygodnie, aby uzyskać siłę przed ekscytującymi wycieczkami do atrakcji. Dla wielu jest to związane z postem wystawowym - w rzeczywistości jest. Miasto Uyuni w Boliwii to miejsce, w którym spokój i gościnna atmosfera pozostają najważniejsze. Nadaje się do rekreacji dla zapalonych podróżników, zakochanych par i rodzin z dziećmi. Dowiedzmy się, dlaczego miasto Uyuni jest tak dobre i gdzie się znajduje.

Lokalizacja i droga

Uyuni City jest w dziale Potosi który znajduje się w południowo-zachodniej części Boliwii. Można do niego dotrzeć pociągiem lub autobusem ze stolicy kraju. Miasto Uyuni nadal zachowuje status najważniejszego węzła kolejowego, z którego pociągi odjeżdżają do sąsiednich krajów i dużych kurorty Boliwii . Mieszkańcy i turyści poruszają się po mieście, korzystając z samochodów, taksówek lub publicznych transportu . Autobusy miejskie zaczynają działać od 5 rano i kończą o 22.00.

Klimat i pogoda

W mieście Uyuni pogoda nie zawsze wita swoich gości. Miesiące zimowe uważa się za doskonały czas na wizytę, gdy temperatura powietrza może osiągnąć + 27 stopni, a opady rzadko. W lecie w Uyuni jest deszczowo i zimno, często wdzierają się zimne wiatry.

Zabytki

Niewielkie miasto Uyuni ma niesamowite widoki, które są uwielbione w całym kraju i na całym świecie. Turyści udają się do tego niesamowicie wycieczki krajoznawcze w niezwykłych naturalnych miejscach. Oczywiście najcenniejsze na tym obszarze uważa się za wysuszone słone jezioro uyuni który podczas deszczy wydaje się tylko lustrzaną satyną.

Солончак Уюни

Drugą istotną atrakcją Uyuni jest Cmentarz lokomotyw . To miejsce będzie interesujące dla dorosłych i dzieci.

Кладбище паровозов

Kolejnym wspaniałym miejscem w pobliżu Uyuni jest dolina gejzerów, wokół której często gromadzą się niejeden stado pięknych flamingów.

Долина гейзеров и фламинго

Wycieczki z przewodnikiem zabytki Boliwii Możesz zarezerwować w lokalnych biurach podróży.

Miejsce zamieszkania

W Uyuni można znaleźć kilka opcji, w których można się zatrzymać. Głównie w mieście są małe trzygwiazdkowe hotele, które są gotowe na przyjęcie gości o każdej porze dnia. Są zawsze ciepłe i przytulne, czyste i smaczne jedzenie, więc nadają się do mieszkania z dziećmi. Wśród tych instytucji popularnych wśród turystów cieszą się:

  • Hotel de Sal Luna Salada 4 * - elegancki hotel w centrum miasta;
  • La Petite Porte 3 * - wspaniały hotel butikowy, który znajduje się zaledwie 300 metrów od centrum Uyuni;
  • Hotel Jumari 2 * to prosty, niedrogi hotel na obrzeżach miasta.
Номер в Hotel de Sal Luna Salada

Restauracje i kawiarnie

Co zaskakujące, w tym małym miasteczku turystycznym jest około 30 miejsc, w których można zjeść smaczny lunch lub romantyczną kolację w przyjemnej atmosferze. Ceny w menu są stosunkowo niskie, więc spróbuj dowolnych potraw Boliwijska kuchnia narodowa będzie w przystępnej cenie. Oprócz kuchni boliwijskiej, na ulicach miasta można znaleźć prawdziwe amerykańskie puby, francuskie kafeterie lub małe chińskie restauracje. Ulubionymi miejscami dla turystów są:

  • Pizzeria Donna Isabella - prawdziwa włoska pizzeria;
  • Pub Extreme Fun - tematyczny pub w centrum miasta;
  • Śniadanie Noins to dobra kafeteria w centrum Uyuni;
  • Kactus to wspaniały lokal serwujący dania kuchni azjatyckiej;
  • Mosoj Runas Restaurant to europejska restauracja, która znajduje się 500 metrów od centrum miasta.
Mosoj Runas RestaurantPizzeria Donna Isabella