Santa Cruz de la Sierra Czy miasto jest całkowicie nietypowe? Boliwia , i to jest ten fakt, który sprawia, że ​​jest to obowiązkowy element Twojej podróży turystycznej dla tego kraju. Ze wszystkich stron jest otoczona wilgotnymi i gorącymi równinami, a łagodny klimat musi tylko rozwinąć infrastrukturę turystyczną. Jednak te otoczenie pozostawia niezatarte wrażenie - jest coś do podziwiania: wspaniałe krajobrazy, piękne laguny i niesamowite parki. I wśród tej różnorodności z pewnością warto podkreślić biocentrum Guembe.

Szczegóły centrum

"Raj jest tutaj" - to hasło jest głównym sloganem takiej organizacji, jak biocentrum Guembe. Jednak samo "biocentrum" to zaledwie niewielka część ogromnej infrastruktury przeznaczonej dla turystów. Ten slogan w pełni uzasadnia się, ponieważ jest niezwykle piękny! Jednak nauczmy się wszystkiego w porządku.

Zaczyna się od tego, że Guembe ma 24 hektary terytorium z tropikalnym klimatem i charakterystyczną florą i fauną. Jego struktura składa się z kilku obszarów rekreacyjnych, hoteli i restauracji. Tak, wszystko dobrze zrozumiałeś - w tym rajskim kącie możesz zostać na kilka dni, aby w pełni cieszyć się wszystkimi jego zaletami. W ramach rozrywki można wybrać się na wycieczki łodzią, kilka basenów, pole do minigolfa i kilka boisk sportowych. Opcji mieszkaniowych - kemping, domek lub pokoje w ogólnym budynku hotelu.

W Gouembe istnieje szeroki program dla dzieci. Regularnie odbywają się różne konkursy, konkursy i sztafety między małymi gośćmi kompleksu, są doskonałe place zabaw. Ponadto istnieje kilka tras rozrywkowych i edukacyjnych.

Ponadto w Goumba działa rodzaj sanatorium, więc tutaj można nie tylko odpocząć, ale także poprawić swoje zdrowie. Jednak wszystkie usługi w dziedzinie zdrowia można przypisać raczej alternatywnym metodom leczenia. W szczególności ten masaż, kąpiele błotne, terapia manualna.

Goumbe jako biocentrum

Poznając wszystkie zalety kompleksu, czas spojrzeć na niego przez pryzmat koncepcji "biocentrum". W Guemba masz wielką szansę przedstawić siebie i swoje dzieci niesamowitej różnorodności tropikalnej flory i fauny. Zaskoczony okrzykami i podziwianymi spojrzeniami, to Dom Motyli, który w żadnym dosłownym tego słowa znaczeniu nie jest miejscem. Obudowa, w której żyją te owady, jest po prostu pokryta ogromną siatkową kopułą, która nie pozwala im się wydostać, a jednocześnie zapewnia naturalność ich siedliskom. W sumie istnieje ponad 180 gatunków motyli.

Wyjątkową atrakcją pod postacią biocentrum Guembe jest Obserwatorium ptaków. Znajduje się na wysokości 35 m, co pozwala nie tylko podziwiać lokalnych przedstawicieli ptaków, ale także wykorzystać go jako platformę widokową. Tutaj możesz obserwować życie w naturalnym środowisku ponad 25 różnych gatunków ptaków.

Ponadto istnieje osobna ogrodzona obudowa, w której mieszka około 100 żółwi z gatunku Chelonoides denticulata i Chelonoides carbonaria. Oddzielny punkt na trasie wycieczki oznacza takie miejsce, jak Pantano, które w rzeczywistości jest bagnem. Głównym celem jest zachowanie i badanie flory i fauny tego małego ekosystemu. W biocentrum Guembe znajduje się również terrarium, w którym reprezentowane są najpopularniejsze typy owadów i gadów zamieszkujących lasy tropikalne. Wśród nich są termity, ptaszniki, mrówki, a także iguany, węże i inne zwierzęta.

Wśród różnorodności flory biocentrum warto zwrócić uwagę na niezwykłe piękno lokalnych storczyków. W Guembes organizowane są nawet specjalne wystawy, na których te wyjątkowe kwiaty zyskują w różnych ekspozycjach.

Jak dostać się do Biocentrum Gyumbe?

Gouembe znajduje się 25 km od miasta Santa Cruz de la Sierra . Z lokalnego dworca autobusowego kursują regularne autobusy do Biocentrum, ale najprostszym sposobem na dotarcie tam jest taksówka. W prywatnym samochodzie należy jechać drogą Cuarto Anillo, droga zajmie nie więcej niż pół godziny.

Детские образовательные программыЗанимательное сооружениеЗона для отдыха
Красота и ухоженность территории ГуэмбеМомент из экскурсииОбсерватория птиц
Пешеходные дорожкиПопугай в обсерватории птицЭкосистема болота