Santa Cruz - jedno z najpiękniejszych miast Boliwia , ważne centrum turystyczne i przemysłowe. Większość podróżnych przyjeżdża tutaj, aby odwiedzić słynnego atrakcje w pobliżu miasta ( Park Narodowy Noel-Kempff-Mercado , starożytna forteca Fuerte de Samaypata i tak dalej). Jednak w samym Santa Cruz de la Sierra jest coś do zobaczenia. W tym artykule opowiemy o głównej strukturze architektonicznej i religijnej tego kurort Boliwii - Bazylika Menor de San Lorenzo.

Co jest ciekawego w przypadku bazylii?

Główna katedra Santa Cruz znajduje się w samym sercu tego boliwijskiego miasta, na Obszary z 24 września (Plac 24 de Septiembre). Pierwszy kościół w tym miejscu powstał w XVI wieku, kiedy żył i rządził hiszpański dowódca i mąż stanu Francisco de Toledo. Następnie świątynia została kilkakrotnie przebudowana, a dopiero w XIX wieku została całkowicie zburzona. Na jego miejsce zbudowano nowy kościół w stylu eklektycznym.

Architekt nowoczesnej bazyliki Menor de San Lorenzo został słynnym francuskim artystą Felipe Bertre. Wygląd zewnętrzny katedry jest naprawdę luksusowy: świątynia ma kształt litery T, a centralne wejście zwieńczone jest czterema majestatycznymi kolumnami. Jeśli chodzi o wnętrze, główną dekoracją budynku są drewniane sklepienia, ozdobione rzeźbami z malowniczym ornamentem. W centralnej części bazyliki znajduje się ołtarz, który przyciąga uwagę oryginalną srebrną powłoką zachowaną do dziś misja jezuitów w San Pedro de Mochos.

Z dachu katedry roztacza się piękny widok na miasto Santa Cruz i plac. Każdy może tu wstąpić zupełnie za darmo, by podziwiać piękną panoramę i jeśli chcesz robić zdjęcia. Turyści zwracają uwagę, że najlepiej jest robić to o zachodzie słońca, kiedy całe miasto pięknie lśni w promieniach zachodzącego słońca.

Jak się tam dostać?

Bazylika Menor de San Lorenzo znajduje się w samym centrum Santa Cruz , więc znalezienie go będzie łatwe. Możesz odwiedzić świątynie podczas spaceru po mieście. Nawiasem mówiąc, w pobliżu znajduje się muzeum sztuki i wiele małych kawiarni. Ponadto można tam dojechać taksówką lub wynajętym samochodem, kierując się współrzędnymi.

Боковой фасад базиликиВид сверху на базилику
Интерьер храмаНочная подсветка