Co zaskakujące, odkrycie dla siebie Boliwia Chcę tu i znowu wracać. To bardzo popularne miejsce dla turystów w każdym formacie. Spróbujmy dowiedzieć się, dlaczego tak się dzieje.

Funkcje wakacje w Boliwii

Boliwia jest niesamowitym państwem wielonarodowym, górskim, bardzo odizolowanym i niesamowicie pięknym. Wakacje w Boliwii dadzą Ci dużo pozytywnych emocji i nowej wiedzy, ponieważ prawie nie wiesz, że w tym kraju jest 37 oficjalnych języków, a jeszcze więcej lokalnych dialektów.

 1. Aby odwiedzić Boliwii, mieszkańcy Rosji i krajów WNP potrzebują wizy, która jest wydawana z wyprzedzeniem na długoterminowe planowanie wakacji lub na granicy kraju, jeśli nie masz problemów z dokumentami i prawem.
 2. Za pomocą lądu możesz wejść do Boliwii przez jeden z pięciu krajów, z którymi graniczy - Brazylia, Paragwaj, Chile, Peru i Argentyna. Jest dobrze rozwinięty system transportowy , zwłaszcza w ruchu lotniczym, w wielu miastach działają lotniska. Na krótkich dystansach można skorzystać z usług autobusów, ale kolej, ze względu na trudny teren, jest w zasadzie niepopularna.
 3. Z punktu widzenia klimatu, ten kraj jest bardzo zróżnicowany, więc przygotuj się wcześniej na fakt, że będzie dużo zdjęć z wakacji w Boliwii, a będzie wiele różnych: od morskich krajobrazów po górskie śnieg. Tutaj masa górskich dolin, różne krajobrazy, podczas gdy sąsiednie miasta i małe wioski mogą się znacznie różnić od siebie na wysokości nad poziomem morza, a to jest ich oczywista atrakcja.
 4. Najpopularniejszy czas wakacji w Boliwii dla początkujących jest rozważany od września do lutego, kiedy temperatury tropikalnych równin są utrzymywane na poziomie + 30 + 34 stopni. W zimie średnia temperatura wynosi + 13 ... + 20 stopni. Największy napływ turystów obserwuje się sezonowo w sierpniu.
 5. Boliwia nie ma dostępu do morza, więc nie powinieneś marzyć o wakacjach na plaży w klasycznym sensie. Miłośnicy rekreacji nadbrzeżnej i firm nurkowych oferują wycieczkę na wybrzeże. Jezioro Titicaca lub o wiele skromniejsze pobliskie górskie zbiorniki wodne, które są bardzo liczne w kraju.
Rekreacja i rozrywka

W tym niesamowitym i pięknym kraju czas leci, dlatego zalecamy wcześniejsze zaplanowanie wakacji i odwiedzenie interesujących miejsc. Najpopularniejsze trasy turystyczne i rodzaje wypoczynku w Boliwii to:

 • znajomość krajobrazów Andów, ich lodowców, kanionów, czap lodowych i spacer przez labirynty jaskiń;
 • odwiedzając Wodospad Arcoiris i Mury dinozaurów , gdzie w dostępie zachowały się pozostałości prehistorycznych roślin i zwierząt, a także skamieniałe ślady prawdziwych dinozaurów;
 • wziąć udział lub podziwiać lokalnego pięknego Indianina święta i festiwale na przykład karnawał w Copacabana i Oruro ;
 • znajomość różnych przedstawicieli flory i fauny Boliwii, zwłaszcza, że ​​kraj ten znajduje się w pierwszej dziesiątce krajów na świecie z maksymalną różnorodnością ptaków, ssaków i gadów;
 • studium czasów kolonialnych i architektury Epoki wielkich odkryć: takie święto w Boliwii da ci wiele ciekawych zdjęć;
 • odwiedzając Muzeum Coca - Wypróbuj roślinę, która dziś uważana jest za "przodka" Coca-Coli;
 • wycieczki gastronomiczne zapewnią smakoszy nowy zakres smaku: mieszanie tradycji hiszpańskiej i indyjskiej sprawia, że ​​nawet znane w składzie dania są nie do poznania w smaku;
 • Zakupy w Boliwii to swoista znajomość kultury i tradycji lokalnych plemion oraz ręcznie robionych pamiątek, głównie wełny lamy. Dowiedz się co zabrać z Boliwii jako prezent dla rodziny i przyjaciół!
Водопад АркоирисГорная БоливияКарнавал
Красоты БоливииПейзажи БоливииПернатые
Porady dotyczące podróży

Kiedy po raz pierwszy myślisz o swoich wakacjach w Boliwii, rozważ następujące fakty:

 • jeśli planujesz podróżować po kraju podczas wakacji i pokryć maksymalną kwotę atrakcje następnie zaopatrz się w ciepłe ubrania: w górach zawsze jest zimno i śnieg;
 • w szczególności do górskiej Boliwii, La paz , nakrycie głowy i dobry filtr przeciwsłoneczny są obowiązkowe: tutaj jest o bardzo dużym natężeniu promieni UV.