Wśród wielu centrów turystycznych w Chile Wybierany jest również ośrodek narciarski Cerro-Mirador, który jest idealnym miejscem dla europejskich fanów narciarstwa. W końcu sezon rozpoczyna się w czerwcu, a kończy we wrześniu, kiedy europejskie ośrodki tracą śnieg.

Gdzie się znajduje?

Ośrodek znajduje się kilka kilometrów od miasta. Punta Arenas , centrum administracyjne gminy o tej samej nazwie, która jest częścią prowincji, nazwanej na cześć słynnego nawigatora F. Magellana. Ta prowincja znajduje się w południowej części Chile .

Местные пейзажи

Gdzie się zatrzymać?

Turyści, którzy przybyli na podbój stoków narciarskich, zatrzymują się głównie w tym mieście, w którym jest ich wiele: hotelach, pensjonatach, schroniskach.

Większość hoteli, pensjonaty mieszczą się w kategorii od 3 do 5 gwiazdek - są one wystarczająco wygodne, chociaż są przeznaczone dla turystów o różnych możliwościach finansowych.

Inne rozrywki

Oprócz jazdy na nartach, turyści mogą odwiedzić różne kawiarnie i bary, restauracje serwujące oryginalne lokalne potrawy - specjalnie przygotowane muszle z serem, płaskie ciasta z kukurydzy i wiele odmian mięsnych potraw, bogato przyprawionych przyprawami.

W lokalnych sklepach sprzedaje się nie tylko sprzęt sportowy, ale także pyszne chilijskie wina, likiery, różne dekoracje, wiele pamiątek itp.

Również w ośrodku i dostępność turystów jest wiele saun i klubów nocnych.

Stoki narciarskie

W Cerro Mirador znajduje się jedenaście utworów, na których można jechać jako miłośnicy nart i snowboardów, w tym:

  • jedna ścieżka jest zielona;
  • pięć - niebieski;
  • cztery są czerwone;
  • jeden jest czarny.
Катание на трассе для новичков

Oznacza to, że warunki dla narciarzy są tworzone dla wszystkich miłośników aktywności na świeżym powietrzu - zarówno dla profesjonalistów, jak i dla tych, którzy po raz pierwszy przybyli do ośrodka narciarskiego. Chociaż dla początkujących nie tak dobre warunki.

Do windy są dwie windy - jedna dziobowa i jedno krzesło (dwa miejsca są zainstalowane).

Gęsty krzew i las rosną wzdłuż torów, co sprawia, że ​​jest nieprzejezdny, a zatem niebezpieczny dla narciarzy - nie zaleca się startowania z toru. Niepasujący las uniemożliwił jazdę na nartach poza stokami.

Вид с трассы

Jak się tam dostać?

Najłatwiej dostać się do ośrodka narciarskiego samolotem. W końcu w pobliskim mieście Punta Arenas Jest międzynarodowe lotnisko o nazwie K. Ibanez. Przyjmuje krajowe loty chilijskie i loty z Argentyny.

Dlatego turyści, którzy zdecydują się udać do kurortu Cerro Mirador, powinni początkowo przybyć do stolicy Chile miasto Santiago lub do stolicy Argentyny, miasta Buenos Aires.

Lot z Moskwy potrwa co najmniej 20 godzin i będzie wymagał co najmniej dwóch lub trzech transferów.