Taki kraj jak Chile Jest bogaty w ośrodki narciarskie, które są znane wielu miłośnikom sportów zimowych. Stopniowo ich popularność rośnie, biorąc pod uwagę rozrywkę i oferowane przez nich usługi. Jednym z takich ośrodków narciarskich jest Lagunilas.

Znajduje się w prowincji Cordillera, dzielnicy San Jose de Maipa. Pośród reszty, ośrodek wyróżnia się swoją historią tworzenia. Został otwarty w 1933 roku przez Chilijski Klub Andyjskich, który jest nadal zarządzany do dziś. Dzięki temu Lagunillas był jedynym niekomercyjnym kurortem w kraju.

Курорт подойдет и новичкам, и экстремалам

Opis Ośrodek narciarski Lagunillas

Główną cechą Lagunilassa jest to, że można tutaj połączyć jazdę na nartach z pieszymi wędrówkami i kontemplacją górskich krajobrazów. W pobliżu znajdują się również malownicze wioski w dolinie Maipo, które chętnie odwiedzają turyści.

W sumie ośrodek otworzył 12 tras, z których najdłuższa ma długość 1100 m. W złożoności różnią się one:

  • dla początkujących;
  • kto może dobrze jeździć;
  • dla zaawansowanych.

Większość istniejących utworów jest zaprojektowana dla średnio trudnych, około 60%. Dla początkujących i doświadczonych narciarzy wyposażonych w równą liczbę stoków 20%. Zrozum, który z nich jest lepszy w użyciu, pomoże różnicować kolory. Dla tych, którzy niedawno wybrali się na narty, przygotowano zielone, dla tych, którzy potrafią dobrze jeździć na łyżwach, niebieskich, a dla profesjonalistów - dla czerwonych.

Настоящее раздолье для лыжников

Wśród wszystkich torów wyposażonych w ośrodku znajdują się te, które są szczególnie popularne wśród narciarzy. Turyści wolą jeździć na takich torach jak:

  • Panchito;
  • Pancho;
  • La lola;
  • El Cururo.

Na szczytach pozostałych wyciągów windowych w ilości 3 sztuk. Zapotrzebowanie na pokoje w najbliższych hotelach zaczyna się od połowy czerwca do połowy sierpnia. Przez pozostałą część roku trudno spotkać dużą liczbę osób.

Nie trzeba narodzić się jako narciarz, aby przybyć do Lagunillas. Na terenie ośrodka znajduje się szkoła dla tych, którzy po raz pierwszy zdecydowali się na narty. Zajęcia odbywają się zarówno indywidualnie, jak i grupowo. Nie można również zabrać ze sobą własnych nart, tyczek i innego sprzętu oraz wynająć go na miejscu.

Ceny za wszystkie usługi zależą od sezonu, liczby uczniów w grupie, rodzaju sprzętu. Koszt windy jest inny, w zależności od dnia tygodnia. W weekendy i święta cena wzrasta. Zniżki są ważne tylko w dni powszednie i przy zakupie określonej liczby biletów.

Популярное место для любителей зимних видов спорта Hotele i rozrywka

Możesz osiedlić się w ośrodku narciarskim Lagunillas jako mieszkanie lub wynająć domek. Jeśli trzy posiłki dziennie w hotelu nie są odpowiednie, wtedy kafeteria i pub są dostępne dla turystów. Pierwszy serwuje lunche, ciastka, kanapki i idzie do pubu, nie tylko do jedzenia, ale także do słuchania muzyki.

Głównymi atrakcjami kurortu są wszystkie sporty zimowe. Dla ekstremalnych miłośników jest tu prawdziwa przestrzeń. Możesz jeździć nie tylko w ciągu dnia, ale także w nocy. Istnieje możliwość poważnego zaangażowania się w snowboardzie. Trasy i do narciarstwa biegowego. Lagunlass charakteryzuje się spokojną i spokojną atmosferą, która w większości przypadków nie może być oferowana przez inne ośrodki.

Jak się tam dostać?

Od Lagunillas jest tylko 67 km od stolicy Chile , Santiago następnie dotarcie do celu jest łatwe. Aby to zrobić, skorzystaj z wyjścia z miasta Av La Florida, które kursuje w kierunku południowo-wschodnim, i jedź do autostrady G-25, do której można dotrzeć z drugiej strony. Carretera Panamericana lub 5 szlak prowadzi obok Puente Alto.

Sięgając w jakikolwiek sposób do autostrady G-25, należy udać się do miasta San Jose de Maipo, które znajduje się zaledwie 36 km od stolicy. Pozostałą ścieżkę (17 km) trzeba pokonać górską drogą, która doprowadzi do ośrodka. Łącznie ten odcinek ścieżki będzie trwał 17 minut.