Myśląc o tym, gdzie spędzić letnie miesiące, niektórzy turyści decydują się udać do kurortu Falelonez, Chile . Sezon narciarski tutaj otwarty jest od czerwca do października, więc nie konkuruje z europejskimi kurortami, ale turyści mają zapewnioną taką samą rozrywkę, zakres usług jak w dobrze znanych Alpach.

Горнолыжный курорт Фарельонес - популярен среди туристов Opis ośrodka narciarskiego

Farellones pojawiły się wcześniej niż ośrodki w okolicy. Wyróżnia się tradycją i bardziej przystępnymi cenami, jest większy niż reszta kurorty . Ośrodek położony jest na wysokości 2432 m npm, zapewnia narciarzom 25 tras o różnym stopniu złożoności, jest miejsce dla początkujących i doświadczonych sportowców.

В Фарельонесе найдется место и новичкам, и опытным горнолыжникам

Obecnie ośrodek podzielony jest na dwie wsie:

  1. Farellony są bardziej tradycyjne i ekonomiczne.
  2. El Colorado to nowoczesna i droższa opcja.

Ludzie przyjeżdżają tutaj, aby cieszyć się widokiem, jeździć na nartach i smakować pyszne jedzenie lokalne restauracje . Dla tych, którzy nie zabrali sprzętu narciarskiego, wypożyczalnia nart jest dostępna. Dzieci uczą się także obsługiwać narty i kije.

Эль Колорадо оборудован современными подъемниками Hotele wypoczynkowe

Podróżni, którzy decydują się na urlop narciarski w Farelones mogą zatrzymać się w hotelach znajdujących się w ośrodku, oraz Santiago znajduje się w niewielkiej odległości. Główną różnicą między Forelones są schludne drewniane domy, które są tak przytulne, jak luksusowe hotele, ale przypominają bardziej krajobraz. Do najbardziej znanych hoteli należą:

  1. Turyści są najwygodniej zlokalizowani w Hotelu Farellones , który jest doskonałym miejscem na pobyt, a także pozwala szybko dotrzeć do stoków narciarskich.
  2. Popularne hotele należą Chalet Valluga , który znajduje się zaledwie 10 minut od Fairlones. Goście mogą korzystać z przechowalni sprzętu narciarskiego i butów.
  3. Hotel Posada Farellones jest atrakcyjny dla turystów i oferuje pokoje z przepięknym widokiem na dolinę Santiago i drogę Condor. Dostępny jest także bezpłatny prywatny parking. Po długiej podróży można zrelaksować się w spa.
  4. Lodge Cordillera oferuje nie tylko komfortowe apartamenty z w pełni wyposażoną kuchnią, ale także bungalowy w stylu alpejskim. Dla tych, którzy dopiero uczą się jeździć na nartach, doświadczeni instruktorzy udzielają lekcji.
На территории курорта можно остановиться в комфортабельных отелях

Rozrywka w Farellones

Miłośnicy sportów ekstremalnych w ośrodku narciarskim Farellones będą prawdziwą przestrzenią. Tutaj mają okazję spróbować swoich sił w freeridzie - zejście na nietknięte ośnieżone zbocza, do których prowadzi helikopter. Do dyspozycji turystów są również restauracje, bary i dyskoteki, które resort ma na każdy gust. Restauracja z najbardziej pozytywnymi opiniami to El Alambique, El Mirador. Jednym z zabytków i idealnym miejscem na relaks jest Parque Nieve Farellones.

Трассы горнолыжного курорта Фарельонес Jak dostać się do ośrodka?

Popularność Farelones zapewnia bliskość stolicy Chile , Santiago . To tylko 36 km od miasta. Można do niego dotrzeć autostradą, wynajmując samochód.