Villarrica znajduje się w południowej Araukanii Chile i jest centrum administracyjnym gminy o tej samej nazwie. Małe miasteczko z populacją około 53 tysięcy osób, znajduje się na brzegu dużego jeziora Villarrica, w otoczeniu bujnej przyrody, wody i gór. Klimat jest tropikalny, łagodny, z dużymi opadami od maja do lipca. Średnia temperatura zimą wynosi +20 stopni, latem - + 27 stopni. Miasto zostało założone w 1552 roku, ale szczyt rozwoju gospodarczego nastąpił w drugiej połowie XX wieku, kiedy Villarrica stała się atrakcyjnym celem turystycznym dla entuzjastów wypoczynku na świeżym powietrzu, a ośrodek narciarski otwarty w pobliżu miasta. W Villarrica odbywają się różne festiwale poświęcone świętom narodowym. Na licznych targach można kupić dzieła lokalnych rzemieślników - pamiątki i dekoracje wykonane z drewna, skóry i tekstyliów.

Городские улицы

Co zobaczyć w Villarrica?

Villarrica jest prowincjonalnym miastem, ale interesującym na swój sposób. Jedną z najbardziej malowniczych ulic miasta jest Villarica Plaza de Armas. Ciekawe rozwiązania architektoniczne znajdują się w budynkach miejskiego kościoła El Sagrario i gminy. Uwzględnia się główną atrakcję tych miejsc Park Narodowy Villarrica - ciekawe połączenie marsjańskich krajobrazów z lawy i reliktowych lasów wysokich gór, nad którymi wznosi się biały stożek wulkanu Villarrica (2847 m.). Park jest pełen krystalicznie czystych jezior, lagun, wodospadów, wulkanów i gorących źródeł termalnych. Trasy są układane w parku, platformy widokowe są rozmieszczone na zboczach górskich. W parku znajduje się ośrodek narciarski.

Национальный парк Вильяррика

Gdzie się zatrzymać w Villarrica?

Działalność hotelowa jest dobrze rozwinięta w Villarrica, a większość hoteli znajduje się na samym skraju jeziora. Niektóre z najbardziej popularnych hoteli to Hotel Terraza Suite i Hotel El Ciervo, położony w odległości 100 metrów od najlepszych miejskich plaż - El Pescadito i Pukara. Hotele mają restauracje i baseny.

Hostal Montahue to popularny pensjonat położony w centrum miasta, w pobliżu dworca autobusowego. Usługi obejmują bezpłatny bezprzewodowy dostęp do Internetu i śniadanie.

Отель Hotel El Ciervo

Kawiarnie i restauracje Villarriki

Lokalni kucharze niesamowicie przygotowują mięso z łososia z czosnkiem, ryż z warzywami, jagnięcinę z gorącymi przyprawami. Doskonałe recenzje turystów otrzymały restauracje Fuego Paragon Restauracja Brazas Villarica - domowe steki, oferujące dania kuchni chilijskiej i międzynarodowej, owoce morza i menu dla dzieci. W samym centrum miasta znajduje się Cafe-Bar 2001 - słynna tradycyjna kawiarnia z przekąskami i fast foodami. A w pizzerii El Sabio serwuje najlepszą pizzę w Chile!

Ресторан Restaurant Brazas Villarrica
Jak się tam dostać?

Villarrica znajduje się 746 km na południe od stolicy ChileSantiago . Najbliższe lotnisko znajduje się 80 km od miasta. Temuco .