Jeśli pojedziesz do Ameryki Południowej, prawdopodobnie wiesz, w którym kraju jest stolica Montevideo . Osada znajduje się na południu Urugwaj , nad brzegiem Zatoki La Plata, należącej do Oceanu Atlantyckiego.

Populacja Montevideo przekracza 13000000. Od zachodu miasto jest myte przez wody jednej z największych rzek w kraju - Santa Lucia. Powierzchnia miasta to aż 540 metrów kwadratowych. km, a relief przedstawiają głównie wzgórza. Najwyższym punktem w porcie Montevideo jest Mount Cerro de Montevideo, który ma 136 metrów wysokości, a szczyt wieńczy latarnia morska. Znajduje się w zachodniej części wsi.

Nie wszyscy turyści wiedzą, jak tłumaczyć z portugalskiego Montevideo. Nazwa ta oznacza "widoczną górę" i została podana w 1520 r. Przez towarzyszy F. Magellana, kiedy otworzyli Zatokę La Plata. Współrzędne geograficzne Montevideo są następujące: -34,717019, -56.183246.

Natura i klimat

Klimat miejski odnosi się do subtropikalnego typu mokrego. Lato jest bardzo gorące i charakteryzuje się wysoką wilgotnością. Zimą nie spada znacząco, ale silne wiatry wieją i pogoda jest prawie stała. Klimat Montevideo charakteryzuje się okresowymi najazdami lodowych wiatrów antarktycznych - pampero, w towarzystwie szronu i mrozu. Czasami w mieście są burze.

Природа Монтевидео

Lokalne atrakcje

Znalezienie tego, co można zobaczyć w Montevideo, nie jest trudne. Wśród zabytków kultury i dziedzictwa historycznego wartych odwiedzenia są:

 1. Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Montevideo. Jest to miejsce pielgrzymek dla wielu katolików z Urugwaju i innych krajów Ameryki Łacińskiej. Zbudowany w 1938 r. W stylu neo-bizantyjskim kościół wygląda bardzo monumentalnie.
 2. Latarnia morska w Cabo Polonio wzniesiony pod koniec XIX wieku.
 3. Katedra w Montevideo , położony w starej części miasta i zbudowany w 1804 roku w kolonialnym stylu neoklasycyzmu.
 4. Teatr Solis , będąc najstarszym w kraju. Od 1856 roku regularnie odbywają się przedstawienia operowe i baletowe.
 5. Palacio Salvo w Montevideo. Wysokość budynku wynosi 100 m, a jest uważana za najwyższą w Urugwaju. W budynku znajdują się biura i prywatne apartamenty.
 6. Pomnik gaucho , utworzony w 1927 roku i symbol pierwszych osadników urugwajskiej ziemi.
 7. University of Montevideo. Jest to najstarsza instytucja edukacyjna w kraju, założona w 1849 roku i obejmuje ponad 10 wydziałów: agronomię, chemię, ekonomię, medycynę itp.
 8. Plac Plaza del Entrevero w Fábini, słynny z fontanny El Entrevero z posągami Indian i Gauchos, którzy oddali życie za niepodległość kraju.
 9. Narodowe Muzeum Sztuk Pięknych w Montevideo. Istnieje ponad 6 tysięcy unikatowych dzieł sztuki tworzonych zarówno przez malarzy urugwajskich, jak i zagranicznych.
 10. Fortaleza del Cerro Fortress , pierwotnie zbudowany na początku XIX wieku przez Hiszpanów jako latarnia morska, ale mający ważne znaczenie obronne. Ze wszystkich atrakcji Montevideo - stolicy Urugwaju - ta twierdza wygląda imponująco i ma wysokość 134 m.
 11. Muzeum historii i kultury okresu romantyzmu. Oto bardzo interesująca kolekcja przedmiotów związanych z okresem: książki, ubrania, obrazy, meble, mikrofilmy, gazety, czasopisma.
 12. Plac Niepodległości. W przewodniku opisującym wszystko na temat miasta Montevideo w Urugwaju, ten punkt orientacyjny jest wymieniony jako jeden z pierwszych. Na placu znajdują się takie historyczne i architektoniczne pomniki, jak Mauzoleum de Artigo, pomnik José Artigasa i wielu innych.
Кафедральный собор Монтевидео

Plaże Montevideo znajdują się w pobliżu miasta i stanowią okazję do całkiem modnego wypoczynku. Wyróżniają się nie tylko najczystszym białym piaskiem, ale także wyjątkową lokalizacją, w której świeże wody rzeki mieszają się ze słoną wodą oceanu. Wszystkie plaże są dobrze wyposażone i różnią się jedynie stopniem prywatności. Do najbardziej znanych należą Malvin, Buseo, Ramirez, Pocitos, Carrasco, Cerro.

Popularne hotele w mieście

Hotele w Montevideo bardzo zróżnicowane: tutaj znajdziesz skromne trzygwiazdkowe hotele i luksusowe apartamenty.

Jeśli szukasz komfortu, zalecamy zwrócić uwagę na takie zakłady w branży hotelarskiej:

 • Hyatt Centric Montevideo;
 • Radisson Montevideo Victoria Plaza;
 • Dazzler Montevideo;
 • Vivaldi Hotel Montevideo;
 • Sheraton Montevideo Hotel;
 • Hotel Punta Troiville;
 • Cala di Volpe Boutique Hotel i inne.
Отель Radisson Montevideo Victoria Plaza

Jeśli spojrzeć na zdjęcie stolicy Urugwaju, Montevideo, widać, że większość hoteli znajduje się w centrum miasta, w strefie parkowej lub rowerowej. Większość pokoi wyposażona jest w klimatyzację, ogrzewanie, duże łóżko i minibar, a czasami oferuje bezpłatny bezprzewodowy dostęp do Internetu, telewizor LCD, balkon lub wannę z hydromasażem. Kawiarnie i restauracje są otwarte w hotelach, a zamówienie na śniadanie lub lunch jest dostępne za opłatą bezpośrednio do pokoju. W elitarnych hotelach goście mogą korzystać z basenu z podgrzewaną wodą, odwiedzić salę fitness, centrum spa lub saunę.

Miejskie kawiarnie i restauracje

Fani nowoczesnej kuchni fusion powinni koniecznie zajrzeć do restauracji Tandory, gdzie co wieczór odbywa się program rozrywkowy i muzyka na żywo. Restauracja Corchos Bistro i Boutique de vinos w Montevideo wyróżnia się dużą i urządzoną w jasnych kolorach salą, która serwuje różnorodne dania kuchni europejskiej.

Ресторан Tandory

Restauracja Dueto słynie wśród smakoszy wykwintnych win i mocnej kawy. Restauracja Francis oferuje niezrównane dania kuchni śródziemnomorskiej z ryb i dziesiątki rodzajów sushi.

Butik Bouza Bodega to wyjątkowa okazja, aby zapoznać się z kuchnią urugwajską z delikatnymi deserami i obfitymi daniami mięsnymi. Pyszne przekąski i sałatki warzywne serwowane są również w popularnych lokalach kuchni portugalskiej i francuskiej.

Zakupy w stolicy Urugwaju

Sklepy w Montevideo znajdują się prawie na każdym kroku. Mogą kupować towary na każdą okazję: sprzedają produkty, ubrania, buty, biżuterię, pamiątki i rękodzieło lokalnych rzemieślników, wyroby skórzane i wiele więcej. Fani produktów mięsnych powinni patrzeć na rynek Mercado del Puerto .

Jeśli lubisz oryginalne artefakty o lokalnym zabarwieniu, z pewnością znajdziesz je w sklepie Mercado de los Artesanos. Aby zrobić zakupy bez zbędnych podróży po mieście, odwiedź World Trade Center w Montevideo, gdzie sprzedawane jest praktycznie wszystko, co sprzedawane jest w Urugwaju, ale ceny są nieco droższe.

Всемирный торговый центр в Монтевидео

Transport lokalny

Możesz poruszać się po mieście w następujący sposób transport :

 1. Metropolitan Montevideo, składający się z 8 przecinających się gałęzi.
 2. Autobusy, których sieć całkowicie pokrywa miasto. Musisz zapłacić kierowcy lub jego asystentowi, a opłata wynosi około 1 $.
 3. Samochody. Możesz wynająć samochód lub wziąć taksówkę z lotniska Montevideo lub innego punktu w mieście.
 4. Pod względem bezpieczeństwa Montevideo jest jednym z najspokojniejszych miast w kraju, ale nie zaleca się odchodzenia od centralnych ulic w starej dzielnicy.
Городской автобус Jak dostać się do Montevideo?

Możesz dostać się do stolicy w następujący sposób:

 1. Samolot, który przybywa Lotnisko Carrasco w Urugwaju, położony 15 km na wschód od centrum Montevideo.
 2. Prom z Buenos Aires : jest w drodze nieco ponad 2 godziny, a bilet na niego kosztuje 78,5 USD.
 3. Autobusem z Buenos Aires, który jedzie przez miasto Colonia, cena biletu wynosi około 17,5 USD.
 4. Jadąc autostradą BR-116 do miasta Jaguarão, skręć w autostradę 8, która doprowadzi do stolicy.
Аэропорт Карраско