Aby zobaczyć prawdziwą dolinę księżycową w Argentyna to całkiem realne, jeśli odwiedzicie prowincjonalny park przyrodniczy Ischigualasto. Znajduje się na terytorium 603 metrów kwadratowych. km, to zjawisko corocznie przyciąga tysiące turystów z całego świata, ponieważ jest tu coś do zobaczenia.

Co jest ciekawego w Parku Ischigualasto?

Co może być ekscytującego na pustyni, nawet jeśli jest to argentyńskie? Ale mimo wszelkich wątpliwości ludzie chodzą tutaj w nadziei otrzymania wyjątkowych wrażeń i na pewno je znajdą, ponieważ park przyrody chroniony przez UNESCO naprawdę ma rodzynki:

  1. Otoczony majestatycznymi, stromymi klifami z czerwonego piaskowca, park wygląda szczególnie korzystnie w świetle księżyca. Nie bez przyczyny zdjęcia tak zwanej księżycowej doliny są znane nawet tym, którzy nawet o niej nie słyszeli. Nazywa się tak z lekką ręką miejscowych plemion indiańskich, którzy mieszkali tu kiedyś. Valle de la Luna, inaczej znana jako Ischigualasto, ma niesamowity krajobraz, bardzo przypominający powierzchnię Księżyca.
  2. Ландшафт Исчигуаласто
  3. Szczególnie zainteresowani podróżnicy to plac zabaw z piłkami, a raczej kamieniami, które wydają się wyrastać z piasku. Są rozproszone na dość dużym obszarze, a co roku nie są pochłaniane przez piasek, ale wręcz przeciwnie - wyrastają z niego. Średnica każdej takiej "kulki" wynosi od 50 do 70 cm.
  4. Лунная долина
  5. Oprócz kulek, ciekawe i niezwykłe konstrukcje skalne. Wygląda na to, że jakiś olbrzym bawił się kamieniami, układając je jeden na drugim, a potem zapomniał o swojej grze. Ischigualasto w Argentynie jest pełne cudów cudownych, ze względu na zdjęcia, z których turyści przybywają z daleka do tego jałowego regionu. Przy okazji, pogoda tutaj, jak na każdej pustyni, nie jest miłosierna dla ludzi i świata zwierząt. W nocy temperatura spada poniżej 10 ° C, aw dzień osiąga maksimum w 45 ° C na słońcu. Deszcze są niezwykle rzadkie. Cały czas silny wiatr wieje z 20 do 40 m / sek.
  6. Скалы Исчигуаласто
  7. Archeolodzy, paleontolodzy i po prostu ludzie, którzy nie są obojętni na wykopaliska, szukają tu czegoś nowego, bo tutaj znaleziono szczątki wszelkiego rodzaju dinozaurów i jaszczurek z okresu dalekiego triasu. Nie wszyscy nawet o tym słyszeli. Ten herrosaur, ichizaurus, eraptor - ponad 50 gatunków.
Останки динозавров

Gdzie jest Dolina Księżyca?

Możesz dostać się na niesamowitą kosmiczną pustynię stolica Argentyny bezpośredni lot do San Juan . Możesz tam wynająć samochód lub przejdź do wycieczka na taksówce o stałej trasie. Podróż trwa nie dłużej niż 45 minut. Przed podróżą powinieneś zadbać o odpowiednie obuwie i odzież, chroniąc przed ciepłem w ciągu dnia i zimnym nocem, a także o jedzeniu.

Добро пожаловать в парк динозавров