Park Narodowy Chaco jest w prowincji Argentyna , noszące tę samą nazwę. Jego powierzchnia przekracza 150 metrów kwadratowych. km. Rezerwat został utworzony w celu ochrony równin rozciągających się na wschód od regionu Chaco. Średnie roczne opady wynoszą od 750 do 1300 mm.

Na wschodzie parku jest głęboka woda Rio Negro River . Poza tym nie ma praktycznie żadnych tętnic wodnych, które zastępowane są małymi strumieniami i wodami podziemnymi. Po ulewnych deszczach na terenie pojawiają się bagniste laguny i zalane łąki.

W pobliżu rezerwatu znajdują się takie stosunkowo duże osady, jak Presidencia-Roque-Saens-Peña i Resistencia . Ale sama rezerwa nie jest niezamieszkana: stała się domem dla lokalnych plemion tob i mokovi.

Река Рио-Негро Awesome World of Flora and Fauna

Najbardziej chronione w parku są drzewa Quebracho, które często znajdują się na zdjęciu Chaco i osiągają wysokość 15 m. Po rozroście na wielu obszarach kraju, ale z powodu olbrzymiej wytrzymałości drewna i wysokiej zawartości tanin, miało miejsce niekontrolowane ścięcie drzew. Doprowadziło to do krytycznego zmniejszenia ich liczby.

Флора заповедника

W parku znajduje się kilka atrakcji przyrodniczych:

  • małe jeziora (największa jest laguna Panza de Cabra, która tłumaczy się jako "kozi brzuch". Służy ona jako siedlisko ptactwa wodnego i podlewania wielu zwierząt);
  • bagno;
  • pola z krzewami;
  • sawanna.

Najcenniejszymi przedstawicielami flory w rezerwacie są białe quiberach, tabebuya, skhinopsis quiberacho-colorado, prosopis alba. Również w parku rosną mrówki z wykwintnymi delikatnymi różowymi lub żółtymi kwiatami, koroną espina, kolczastym kaktusem. Palmy znajdują się w zachodniej części Chaco, a drzewa Chonjar wybrały nizinę nad rzeką.

Ze świata zwierząt są pumy, małpy-howler, nosuhi koati, kapibary, whisky, tapiry, chomika wilczego chako, szary mazam, pancerniki i jeziora zamieszkane przez kajmanów. Turyści będą mieli niesamowitą okazję podziwiać czarnoskóry kicz i krzew blaszany. W pobliżu wody często biegają małe gryzonie z Tuko-Tuko. W otwartych polanach znajdziesz stada mara, przypominające zające o bardzo długich nogach.

Тапир Turystyka w rezerwacie

Podróżni mogą zatrzymać się w parku w specjalnej strefie kempingowej, gdzie znajdują się kabiny prysznicowe i prąd. Tutaj można odpocząć po męczącej podróży samochodem i udać się na spacer do laguny Capricho i Yakare, które są wybierane przez lokalne ptactwo wodne lub do odkrywania lokalnej flory.

W obszarze laguny Panza de Cabra znajdują się również pola namiotowe, ale są one przeznaczone na krótki okres odpocząć , a nie na spędzenie nocy przez kilka dni.

Drogi, którymi możesz dotrzeć

Aby dostać się do parku Chaco w Argentynie, najpierw musisz przyjechać do małego miasteczka Captain Solari. Od niego do wejścia do rezerwatu trzeba przejść około 5-6 km. W miejscowości dwa razy dziennie autobusy odjeżdżają ze stolicy regionu Chaco - Opory , która znajduje się 140 km od parku. Odległość pokonuje się za 2,5 godziny.