W Argentyna w prowincji Południowej Patagonia , w pobliżu granicy z Chile znajduje się duże słodkowodne jezioro Viedma (Lago Viedma).

Interesujące fakty o stawie

Dowiedz się więcej o tym niezwykłym jeziorze, aby uzyskać następujące informacje:

  1. Viedma znajduje się na wysokości 254 m npm i ma powierzchnię 1088 kilometrów kwadratowych. Ta ostatnia wartość może się nieznacznie różnić w zależności od pory roku. Długość zbiornika wynosi 80 km, a szerokość 15 km.
  2. Jezioro Viedma otrzymało swoją nazwę od dwóch braci podróżujących Francisco i Antonio Viedma, którzy są uważani za pierwszych odkrywców tego obszaru.
  3. Głównym źródłem jeziora jest lodowiec Viedma (5 km szerokości i 57,500 ha), którego język znajduje się w zachodniej części zbiornika. Żywi jezioro wodą z roztopów. Nie ma praktycznie żadnych zieleni i brązów przeważają ze względu na proces mycia klifów i dolin.
  4. Z Viedma płynie rzeka La León, do której wpływa Jezioro Argentino . Dalej znajduje się na Oceanie Atlantyckim, ale już nazywa się Rio Santa Cruz. Większość zbiornika znajduje się na terytorium Argentyny w regionie Santa Cruz. To prawda, że ​​jej zachodnie wybrzeże osiąga południowe lodowe pole Patagonii, które nadal nie ma wyraźnych granic z Chile.
  5. Jezioro Viedma znajduje się u podnóża Andów w okolicy Park Narodowy Los Glaciares , który jest znany wśród wspinaczy szczyt Fitzroy (najwyższy szczyt to 3375 m) i Mount Torre ze śnieżnobiałymi szczytami (3128 m).
Природа в коричневых тонахБереговая линия

Co możesz zrobić na jeziorze Viedma?

Ponieważ większość rezerwatu wokół zbiornika zajmują subatarktyczne stepy i lasy, flora parku jest reprezentowana przez ogromną liczbę ptaków żywiących się rybami. Jest ich tutaj ponad sto, na przykład kaczka z kaczką, kondor andyjski, zięba, boboszka, długonogie nandoo i inne ptaki.

Od zwierząt w pobliżu jeziora Viedma można zobaczyć szarego lisa, pumę, zająca Patagończyka, lamę, andyjskiego jelenia i inne ssaki.

Podróżni przyciągają tu malownicze widoki na góry, lazurowo-turkusową wodę i rozległą dziką przyrodę. Możesz także wybrać się na wędkarstwo sportowe.

Живописная природаОкружающие горы
Jak dostać się do stawu?

Do Parku Narodowego Los Glaciares można dotrzeć z pobliskiego miasta El Calafate w autobusie publicznym, który odjeżdża wcześnie rano (czas podróży trwa 1,5 godziny). Innym sposobem jest dojechać samochodem autostradą RP11 (około 50 minut). Przyjeżdżając do rezerwatu, możesz pieszo dojść do jeziora Viedma, samodzielnie lub z przewodnikiem.

W mieście można zamówić zorganizowane wycieczka , która będzie obejmować spacer po jachcie wzdłuż stawu.

Jeśli chcesz cieszyć się pięknymi widokami, oddychać świeżym powietrzem, poznawać przyrodę lub po prostu odpocząć od zgiełku miasta, to wycieczka do jeziora Viedma jest odpowiednia do tego, jak to tylko możliwe.

ЭкскурсияОбщий вид