Argentyna , jak wiadomo, ma wiele naturalnych atrakcje , który uwielbił ją na całym świecie. Jedna z nich jest piękna Park Narodowy Rio-Pilcomayo wizyta, która przyniesie korzyści każdemu podróżnemu. To niesamowite miejsce zgromadziło dużą liczbę przedstawicieli flory i fauny, dzięki czemu otrzymało tytuł jednego z najlepszych dla aktywnych odpocząć .

Początek historii

Park Rio Pilcomayo otrzymał swoją nazwę na cześć jednej z głębokich rzek, w pobliżu której się znajduje. Na początku XX wieku, w szczycie pory deszczowej, rzeka wyszła daleko poza jej brzegi, zalewając prawie całą okolicę. W ten sposób powstały jeziora i bagna, które zachowały się do dnia dzisiejszego. Incydent ten silnie wpłynął na rozwój flory i fauny. W pobliżu bagna zaczęły pojawiać się nowi mieszkańcy, a także rośliny. W 1951 r. Teren uzyskał status parku narodowego, a szereg organizacji państwowych nadzoruje zachowanie naturalnego świata.

Flora roślinna

Rio Pilcomayo jest warunkowo podzielony na 4 strefy:

 1. Savannah. Tutaj są głównie paprocie i palmy.
 2. Strefa przybrzeżna. Przylegające do rzeki Rio Pilcomayo, tutaj rosną głównie winorośli, winnic i drzew owocowych.
 3. Bagno. Słynie z gigantycznych lilii wodnych.
 4. Obszar górzysty. W nim wzrasta głównie niedobór witaminy.

Każda naturalna okolica ma uderzające piękno i niepowtarzalność. Pomimo tego, że naturalne środowisko wegetacji jest maksymalnie zachowane w parku, znajdziesz wiele wyposażonych, cywilizowanych miejsc dla podróżnych: platformy widokowe, mosty itp.

Jeziora i bagna

W południowej części parku jest duży Lake Laguna Blanca , który powstał z powodu wysokiego poziomu wody w rzece. Ta sama nadmorska część Rio Pilcomayo znajduje się w południowo-zachodniej części parku. Między jeziorem a rzeką znajduje się kilka niewielkich bagnistych obszarów, które podobnie jak wyspy dzielą park. Część bagienna może być skrzyżowana przez drewniane mosty i ścieżki. Największym bagnem jest Esteros Poi.

Świat zwierząt

W Rio Pilcomayo jest około 30 gatunków dzikich zwierząt. Symbolem parku są grzywiaste wilki, które są wymienione w Czerwonej Księdze. Można je spotkać w pobliżu jeziora Laguna Blanca, ale nie zaleca się zbliżania się do zwierząt na odległość ponad 200 m. Ważną rolę w życiu parku odgrywają:

 • małpa-wyjec;
 • oceloty;
 • kajmany;
 • lisy;
 • bociany;
 • tukany;
 • zimorodki z czerwonymi piersiami;
 • kapibary.

Te ostatnie nie stanowią zagrożenia dla podróżnych, więc pływanie w jeziorach jest dozwolone. W tym przypadku obowiązuje zakaz karmienia zwierząt i ryb w parku.

Droga do parku

Najbliższy do Parku Narodowego Rio-Pilcomayo jest Formosa . Stamtąd codziennie wysyłane są specjalne autobusy lub minibusy, na które można dojechać do parku. Podróż trwa nie dłużej niż pół godziny. Jeśli korzystasz z usług biur podróży, droga do zabytków może zostać pokonana wygodnym autobusem wycieczkowym.

АспидоспемаГривистый волкКайман в парке
Карта паркаКувшинки в болотной зонеОзеро Лагуна-Бланка
Оцелоты в паркеПриродная зона СаваннаСмотровая площадка на берегу реки