Park Narodowy El Palmar znajduje się w argentyńskiej prowincji Entre Rios, pomiędzy Colón i Concordia , na prawym brzegu rzeki Urugwaj. Został utworzony w 1966 roku, aby chronić gaje palmowe Syagrus Yatay.

El Palmar jest jednym z najczęściej odwiedzanych parki Argentyny , głównie ze względu na bliskość dużych ośrodków turystycznych i rozwiniętą infrastrukturę. W punkcie informacji turystycznej można uzyskać mapę parku, sklepów, kawiarni i kempingów. Na rzece Urugwaj w dogodnym i pięknym miejscu, na odcinku roślinności i wykonane plaża .

Пляж

Flora i fauna parku narodowego

Początkowo park został stworzony w celu ochrony palm Yatai. Jednak na jego terytorium znajdują się nie tylko gaje palmowe, ale także pastwiska, lasy galeryjne, bagna. W El Palmar jest 35 gatunków ssaków: kapibary, skunksy, fretki, dzikie koty, lisy, pancerniki, wydry, nutrie. Zróżnicowana jest także ornitofauna rezerwatu: tutaj można zobaczyć nandu, czaple, zimorodki, dzięcioły.

Галерейные леса

W parku znajduje się kilka zbiorników wodnych, w których żyje 33 gatunków ryb. Tutaj można zobaczyć i gady (w El Palmar są domem dla 32 gatunków) i 18 gatunków płazów i różnych różnorodnych owadów.

В парке обитают разнообразные рептилии

Jak dostać się do El Palmar?

Park Narodowy działa siedem dni w tygodniu, od 6:00 do 19:00. W święta religijne godziny otwarcia mogą ulec zmianie lub park zazwyczaj się kończy.

Z Kolon można dojechać samochodem w godzinę; Musisz przestrzegać RN14 lub RN14 i A Parque Nacional El Palmar. Od Concordia możesz przyjechać na tę samą trasę, droga potrwa około 1 godziny i 15 minut. Od Buenos Aires Tutaj droga RN14 prowadzi, czas podróży wynosi 4 godziny 15 minut, a także droga numer 2 i RN14, w tym przypadku spędzisz około 8 godzin w samochodzie.

В Эль-Пальмаре проложены удобные дороги