Każdy turysta, planując swoją podróż do Cypr , myśli o ideale miejsce spoczynku . Oczywiście, początkowo musisz wybrać miasto, które przypadnie Ci do gustu: spokojne, czyste, gdzie możesz się dobrze bawić i wygodnie pomieścić. Na Cyprze jest ich wielu tereny rekreacyjne , a także wielkie, piękne miasta, ale nie każdy może sobie na nie pozwolić lub po prostu ich nie lubi. Na przykład dla osób starszych, młodzieży Ayia Napa , a dla par z dziećmi trudno będzie znaleźć ciche, spokojne miejsce Pafos . Limassol i Larnarka - Dwa słynne, popularne wśród turystów miasto na Cyprze, dowiedzmy się, który z nich jest lepszy.

Gdzie są najlepsze plaże?

Limassol, podobnie jak Larnaca na Cyprze, ma wiele miejsc rozrywki. Ci, którzy kochają ciszej, spokojnego wypoczynku, wolą odwiedzić lokalne plaże. W Limassol jest wiele piaszczystych plaż z łagodnym zboczem i rozwiniętą infrastrukturą, więc są odpowiednie i na wakacje z dziećmi , turyści emitują Ladies Mile. Na tej plaży oprócz restauracji, hoteli i wypożyczalni znajdą Państwo instruktorów, którzy uczą lekcji aerobiku dla dzieci i dorosłych. Minus the beach - duża liczba osób, więc trudno jest znaleźć odosobnione miejsce i rozkoszować się słońcem.

In Larnaca jest też wiele pięknych plaż hotele na rodzinne wakacje, które są kochane przez turystów. Najlepsze w tym mieście jest Mckenzie Beach, gdzie można oglądać samoloty, które będą lądować. Zalety tego lub innego miasta w infrastrukturze plażowej można wymienić na długi czas, ale rozmyślmy nad tym, co je łączy:

  1. Dostępność Plaże na Cyprze w Limassol i Larnace leżą w głównych obszarach turystycznych, dzięki czemu można do nich dotrzeć za pomocą transport publiczny wystarczająco szybko.
  2. Wygoda Oczywiście w wypożyczalniach można wypożyczyć leżak, parasol itp. Tak, i zjeść obiad z całą rodziną można w jednej z restauracji lub kawiarni.
  3. Nocne życie O każdej porze roku na Cyprze na plażach w Limassol lub Larnace są kluby i dyskoteki, gdzie często organizowane są imprezy tematyczne i koncerty.

W Limassol i Larnace można znaleźć małe, opuszczone plaże. Są one pokryte skalistymi kamykami i generalnie nie są tak łatwo dostępne. Ale mimo tych niuansów przyciągają wielu turystów, którzy szukają samotności i ciszy.

Ladies MileMckenzie Beach
Rozrywka i atrakcje

Oprócz plaż w Limassol i Larnace, znajdziesz wiele dobrych miejsc do rozrywki. Parki wodne Wetn Wild i Fasouri Watermania są uważane za popularne dla całej rodziny w Limassol. W mieście jest wiele historycznych miejsc atrakcje : Zamek Kolossi , ruiny Amathus i Kourion, sanktuarium Afrodyty, Zamek Limassol , Klasztor św. Jerzego Alamana . W podróżach do tych miejsc możesz udać się z całą rodziną i dużo się nauczyć ciekawe fakty o Cyprze . W Limassol często odbywają się różne imprezy kulturalne, które są bardzo popularne wśród turystów i mieszkańców. Na przykład w lecie organizują festiwal teatralny, w lutym festiwal wina. Zbierają mieszkańców ze wszystkich miast Cypru. Jak zwykle są jasne, kolorowe i imponujące dla wszystkich gości Limassol.

Замок Колосси - ЛимассолОстанки древнего Акрополя - ЛимассолРуины Аматуса и Куриона
Wetn WildТеатральный фестиваль ЛимассолФестиваль вина Лимассол

Teraz około Larnaca . Miasto słynie z malowniczej promenady Finikoudes, gdzie można delektować się morskimi krajobrazami i zjeść z całą rodziną w dobrych restauracjach. W Larnace znajdziesz wiele historycznych miejsc: ruiny starożytnego miasta Kition, tureckie meczety Al Kebir i Hala Sultan Tekke . Wszystkie te zabytki miasta zadziwiają swoją historią i architekturą, dlatego stały się głównymi punktami na listach wycieczkowych. Wielu turystów i naukowców przybywa do Larnaki, by podziwiać niesamowite wydarzenia słone jeziora Na którym w zimie zbierają się piękne flamingi. Miejscowi uwielbiają świętować "Kataklysmos" - folk wakacje po Świętej Trójcy. W świąteczny dzień w całym mieście słychać śmiech i śmiech. Ci, którzy mają szczęście odwiedzić Kataklizmy w Larnace, nie mogą uniknąć fali przyjemnych wrażeń.

Текке Хала СултанФиникудесЦерковь Панайя Ангелоктисти - Ларнака
Соляное озеро ЛарнакаФестиваль цветов в ЛарнакеКатаклизмос - Ларнака