Larnaca - wspaniałe małe miasteczko turystyczne, ma wiele ciekawych i pouczających informacji. Goście miasta zakochali się w nim ze względu na jego spokój, spokój i piękne krajobrazy. Jest wiele historycznych atrakcje , ale możesz spędzić 1-2 dni na odkrywaniu poznawczych wypraw. Co robi cała reszta wakacji? Przekonajmy się, co możesz zobaczyć na własne oczy w Larnace.

Centrum Larnaki

Ulubionym miejscem dla turystów i mieszkańców Larnaki był nabrzeże Finikoudes. Przyciąga on wszystkich swoimi niezwykłymi krajobrazami morskimi i przytulnymi stołówkami. Po jednej stronie nasypu jest duży piaszczysta plaża z mariną, z drugiej - ogromną liczbą barów i sklepów, doskonale nadających się na dobre zakupy na Cyprze . Miejscowi pokochali tawernę "Monte Carlo", gdzie zawsze serwują pyszne dania kuchnia narodowa . Turyści podkreślają również Retro Bar Istante, w którym można skosztować najlepszych win w mieście i cieszyć się przyjazną atmosferą.

Wielu fashionistek zakochało się w Finikoudes, ponieważ na nabrzeżu jest wiele sklepów firmowych: Zara, Mango, Timinis itp. Tutaj można spacerować całą rodziną w cieniu palm daktylowych, słuchać szumu fal i podziwiać krajobrazy portu morskiego. Jest to idealne miejsce na wieczorne i romantyczne spacery.

Na końcu nabrzeża zobaczysz Kościół św. Łazarza - jedna ze słynnych atrakcji w Larnace.

Пляж ФиникудесНабережная ФиникудесЦерковь святого Лазаря
Mackenzie

Ta niesamowita okolica przyciąga tak wielu turystów, szczególnie wieczorem. Jest to najlepsze miejsce na relaksujący wypoczynek w Larnace. Dlaczego? Zrozummy to:

  1. Piaszczysta plaża. Gromadzi dużą liczbę osób zarówno po południu, jak i wieczorem. Nocą działają tu kluby i bary, a wieczorami często odbywają się koncerty i różne imprezy. Rozpoznawane przez turystów z restauracji Amos, Lush, Venos. Wszystkie znajdują się na brzegu. Siedząc na letnim tarasie można nie tylko zjeść obiad z całą rodziną, ale także podziwiać zachwycający zachód słońca. Imponujące dla turystów i sposobu, w jaki samoloty lądują. Tutaj ta akcja jest doskonale widoczna.
  2. Salt Lake - najbardziej niezwykłe i atrakcyjne miejsce w Larnace. Duży obszar jest po prostu pokryty białą zasłoną i tylko w pobliżu widać, że jest to sól. Od listopada do kwietnia na jeziorach, które docierają do zimy, gromadzą się stada różowych flamingów. Dzięki niezwykłym ptakom jeziora stał się cenną atrakcją Larnaki.
  3. Meczet muzułmański. Dodaje niezwykłości i atrakcyjności krajobrazom słonych jezior. Hala Sultan Tekke znajduje się na brzegu jednego ze słonych jezior. Możesz go odwiedzić, lub po prostu podziwiać majestatyczne piękno architektury z daleka.
Маккензи пляжХала Султан Текке - МаккензиСоляные озера с фламинго - Маккензи
W pobliżu Larnaki

Niedaleko Larnaki można znaleźć dwa niesamowite miejsca: Akwedukt i Kition. Po prostu musisz je odwiedzić, jeśli jesteś w mieście, bo to najważniejsze zabytki miasta.

  1. Akwedukt - ogromna starożytna struktura, która składa się z 75 łuków. Kiedyś służyło ono zaopatrzeniu miasta w wodę, więc znajduje się w pobliżu rzeki Trimifos. Wielkość zabytków zadziwi każdego odwiedzającego.
  2. Kition - ruiny starożytnego miasta, które znajdują się w pobliżu Larnaki. Właściwie historia miasta zaczyna się od niego. Na pozostałych kolumnach i ścianach zabytki wciąż można uznać za mozaiki i wzory Fenicjan. To miejsce ma wyjątkową atmosferę. Spacerując po ruinach miasta wydaje się znosić w średniowieczu.
Узоры на колонах в КитионеДревний город КитионАкведук