Zakupy na Cyprze są prawdopodobnie jeszcze przyjemniejsze niż w rodzinnym mieście. Jakie są tego powody?

 • Po pierwsze, jesteś opalony, twoja ciemna skóra doskonale łączy się z dowolnymi kolorami i modelami, a ty czujesz się dziedziczką samej Afrodyty, która zgodnie z legendą wyszła z morskiej piany na Cyprze.
 • Po drugie, pewien budżet finansowy jest zawsze przydzielany na wakacje, które można bezpiecznie i z przyjemnością spędzać na pożądanych pięknych rzeczach.
 • No i, po trzecie, istnieją pewne grupy towarów, które najbardziej opłacają się kupować na Cyprze.
 • Dlatego najpierw porozmawiamy o tym, ostatnia korzyść.

  Кожа Zyskowna kupno skóry

  Sklepy na Cyprze zapewniają duży wybór produktów wykonanych ze skóry naturalnej. Jeśli od dawna zamierzasz kupić sobie nową parę rękawic lub skórzaną kurtkę, możesz bezpiecznie zrobić to tutaj. Plus - jest to świetna okazja, aby przynieść dobre prezenty dla ukochanych: ręcznie robiony pasek lub plecak. Cena powinna być przyjemnie różna od krajowej na mniejszej stronie, w przeciwnym razie - nie będzie sensu w takim zakupie. Średnio ceny będą wyglądały mniej więcej tak:

  • skórzana kurtka - od 150 €;
  • pasek - od 10 €;
  • torba - od 35 €;
  • rękawiczki - od 15 €.
  Futro

  W przypadku futer i krótkich płaszczy futrzarskich szczególnie popularne będą zakupy w Limassol - ceny futer są tu znacznie niższe niż w Rosji. To w Limassol sprzedaje się 80% wszystkich produktów z futer na wyspy. Istnieją futra nie tylko greckie i włoskie, ale także chińskie, więc jeśli cena jest zbyt kusząca, bądź ostrożny, najprawdopodobniej jest to chińska robota! Aby maksymalnie zabezpieczyć się przy zakupie produktów z futra, lepiej jest preferować znane marki w dużych sklepach.

  Aby kupić futro najlepsze z wszystkich:

  • pod koniec sezonu turystycznego - jesienią i zimą - w tym czasie ceny produktów są znacznie niższe;
  • w sobotę - uważa się, że koniec tygodnia roboczego przyczynia się do elastyczności sprzedawców.
  • koniecznie podczas negocjacji, ponieważ konsultanci w futrzanych butikach prawie zawsze mówią po rosyjsku, więc nie będziecie mieli problemów ze zrozumieniem się.
  "Perły" Cypru

  Szczególną miłość i uwagę wczasowiczów zasłużyły cypryjskie dekoracje i koronki. Lefkaritika - słynna koronka z wioski Lefkara - zadziwi cię, tak jak kiedyś zachwycił Leonarda da Vinci. Tajemnice ich tkactwa przekazywane są przez kobiety z pokolenia na pokolenie przez wiele stuleci. Są tu nie tylko serwetki, obrusy, haftowane ręczniki, ale także ubrania i całkowicie nieważkie ażurowe parasole! Ceny są jednak dość wysokie, ponieważ jest to praca ręczna, prawie autorska - warto. Ponadto tutaj, podobnie jak w innych częściach Cypru, warto się targować - czasami cena może zostać obniżona prawie półtora raza.

  Ozdoby wyróżnia również ich filigran i wdzięk. Rynki na Cyprze oferują duży wybór biżuterii ze srebra i złota z różnych próbek. Miłośnik białego złota czeka na miłą niespodziankę - jest tu ceniony na równi z żółtym, czyli Jest tańszy niż w Rosji.

  Wyprzedaż

  Sprzedaż jest charakterystyczną cechą zakupów na Cyprze. Faktem jest, że okresy rabatowe w butikach i sklepach na wyspie są oficjalnie zapisane w przepisach prawa, więc jeśli ustawisz cel w tym samym czasie z wakacjami, aby trochę zaktualizować swoją garderobę, powinieneś rozważyć swoje daty podróży z wyprzedzeniem. Są dwa główne okresy: zima - zaczyna się w pierwszy poniedziałek lutego, a lato - rozpoczyna się 15 lipca. Każda z nich trwa 45 dni.

  Istnieją również okresy pośrednie "promocyjne" związane z ważnymi świętami - zakupy aya napa przed Bożym Narodzeniem (od około 24 grudnia) i przed Wielkanocą.

  Pomimo tego, że markowe butiki są dostępne w prawie każdym mieście, zakupy w Ayia Napa na przykład nie będą w stanie zadowolić wyrafinowanych klientów, takich jak zakupy w Limassol, gdzie znajdują się sklepy znanych marek, takich jak Zara, Marks & Spencer na ulicy Anexartesias, Max mara , Mango i wiele innych.

  W każdym razie, cokolwiek wolisz w zakupach na Cyprze, będzie to przyjemny dodatek do pozytywnych emocji i wspaniałych wspomnień słonecznej Grecji.