W sklepach w Phuket ostatnio stało się modne i może naprawdę opłacalne, aby zdobyć różne gadżety. Ale również na ubrania, biżuterię i akcesoria ze skóry również warto iść.

Sklepy Phuket

Najpopularniejszym miejscem zakupów w Phuket jest kompleks Central Festival. Prezentuje najbardziej popularne marki odzieży dla miłośników stylu sportowego oraz niesamowitą liczbę butików z perfumami i kosmetykami. Lee, Esprit , Lacoste , Nike, Levi's - to tylko niewielka część sklepów - przedstawicieli światowych marek. Nawet jeśli spędzasz cały dzień w centrum handlowym Phuket Central Festival na zakupach, nie będziesz zmęczony i głodny: jest wiele kawiarni i małych restauracji, kin, a nawet świeże wypieki.

Z kolei w centrum handlowym Premium Outlet Mall jest trochę ciężko z kafejkami, ale w tym miejscu można kupić wszystko na Phuket, a nawet z bardzo imponującymi zniżkami. Lepiej jeść przed podróżą, ponieważ nie można opuścić centrum bez zakupów.

Bardzo przyjemny moment: cokolwiek zdecydujesz się kupić w Phuket, poszukaj naklejek VAT 7%. Faktem jest, że rząd Tayladna jest bardzo lojalny wobec turystów i umożliwia zwrot VAT przy zakupie towarów w jednym sklepie w wysokości 2000 bahtów.

Zakupy Phuket

Phuket Markets

Główne zakupy w Phuket koncentrują się w dużych ośrodkach, ale na rynkach można znaleźć coś wartego. Codziennie do Państwa dyspozycji Market Expo, który uważany jest za najlepszy rynek odzieżowy. Targ Chatuchak i targ weekendowy są czynne w weekendy. Dla tych, którzy robią zakupy w Phuket za coś tajskiego, te miejsca są idealne. Wśród turystów największym zainteresowaniem cieszą się towary z ulicy handlowej Patong Beach Road. A trochę na południe w małych butikach są bardzo tanie, ale oryginalne rzeczy projektantów.