W celu przedyskutowania tak interesującego tematu jak stare sukienki, powinieneś zrozumieć to pojęcie, ponieważ nie każdy "stary materiał" ma prawo być uważany za "rocznik". Ubrania w stylu vintage uważane są za nie młodsze niż 30 lat i nie starsze niż 60 lat (po przekroczeniu tej linii rzecz zmienia nazwę na "antyki"). Są to ubrania, które w odpowiednim czasie okazały się "na wysokości mody". A co najważniejsze - musi być oryginalny. Projektanci mody, którzy używają stylów z ubiegłych lat i klasycznych tkanin w swoich modelach, robią stylizację dla tego stylu, który również ma wysoką wartość.

Popularność ubrań w stylu vintage objęła również gwiazdę: Kate Moss, Julia Roberts, Renee Zellweger, Drew Barrymore zostały uniesione w ubraniach ze scen mody z przeszłości. Na jednym z świątecznych koncertów w 2010 roku pojawiła się Michelle Obama w wieczorowej sukience z lat 50. XX wieku. Jej wybór padł na stworzenie amerykańskiego projektanta mody Normana Norella.

Jaka jest tajemnica sukcesu sukienki w stylu vintage? Po pierwsze jest wyjątkowy, ponieważ praktycznie nie ma szansy na spotkanie z kimś takim strojem! Tkanina użyta do jej szycia może już nie istnieć. Jakość takiego produktu będziesz zaskoczony, więc jest wysokiej klasy. I poczucie, że jesteś lekkim powiewem historii, aczkolwiek miniaturowym. A jednak: piękne sukienki w stylu vintage są dobrą inwestycją, ponieważ cena takiego produktu będzie "rosnąć" z roku na rok.

Suknie wieczorowe w stylu vintage są dobrym wyborem, ale są, niestety, bardzo drogie. Ale nie odmawiaj sobie przyjemności, piękne kobiety. Poszukaj niedrogiej kopii w sklepie specjalistycznym lub zamów jego krawiectwo. Czy warto przypomnieć o tak niesamowitym miejscu jako "z drugiej ręki"? Miłośnicy "wykopu" będą mogli zadowolić się wyjątkową rzeczą.

Suknie ślubne w stylu vintage stały się bardzo popularne. Nie jest to zaskakujące, ponieważ panna młoda w takiej dekoracji wygląda jak bohaterka starej bajki. Ten strój wygląda nadzwyczajnie i uroczyście. Dobry krawiec "dopasuje" go do figury, a twoja biała sukienka w stylu vintage da ci niesamowite poczucie romantyczności sprzed lat. Dodaj odpowiednie akcesoria w tym stylu nie jest trudne, ponieważ sklepy vintage odzieży są w każdym mieście.

Pomyśl o swoim bajecznym wizerunku w przededniu świąt noworocznych. Długa sukienka w stylu vintage z łatwością sprawi, że staniesz się królową każdej piłki: bądź na balu czy na Nowy Rok. Erotyczna i tajemnicza sukienka maxi to najbardziej kobiecy element garderoby wszechczasów.

Vintage sukienki z lat 20-tych

Mała czarna sukienka, taki prosty i wspaniały wynalazek. Coco Chanel znajdziesz w szafie każdej mody. Czas jego wynalazków przypada na lata 20. ubiegłego wieku. Dlatego dla fanów tego okresu taka czarna sukienka byłaby świetnym wyborem. Co jeszcze oferuje rocznik 20? Słodka mała sukienka z niskim stanem i bez rękawów to stylowe rozwiązanie (szczególnie dla dziewczynek z kompleksami na brzuchu lub talii). Zrób sobie odpowiedni makijaż i fryzurę, a wizerunek modnej kobiety z lat 20-tych nie zostanie zignorowany!

Dzianiny w stylu vintage

Dzianiny sukienki w trend na więcej niż jeden sezon. Wielbiciele styl vintage , będą mogli afiszować się w obrazie piękna lat 70., dokonując takiego przejęcia dla siebie. Najsłynniejsza była nazwa Vanessy Montoro, projektantki z Brazylii, która zadziwiała swoimi dzianymi wyrobami nowoczesnych fashionistek. Jeśli cena dzianinowej sukienki od brazylijskiej szwaczki nie jest dla ciebie odpowiednia, spróbuj stworzyć taką rzecz samodzielnie (istnieje wiele schematów takiego dziania w sieci). Możesz zamówić tę sukienkę od mniej znanej rzemieślniczki.

Vintage jest drogi. Pomimo tego, że w kolekcjach światowych projektantów jest wiele stylizowanych strojów, nie spiesz się z zakupem. Zajrzyj do szafki babci. Uwierz mi, to jest znowu modne!

Sukienki w stylu vintage 1Sukienki w stylu vintage 2Sukienki w stylu vintage 3
Sukienki w stylu vintage 4Sukienki w stylu vintage 5Sukienki w stylu vintage 6
Sukienki w stylu vintage 7Sukienki w stylu vintage 8Sukienki w stylu vintage 9