Nie jest tajemnicą, że wszystko jest w Grecji. Kreta jest największą wyspą państwa, która podbija malowniczą przyrodą i daje możliwość relaksu. Kreta ma również wiele rynków, centrów handlowych i dużych sklepów z różnymi towarami, dlatego wśród innych rozrywek Grecja w obliczu Krety oferuje fascynujące i po prostu luksusowe zakupy.

Co kupić na Krecie?

Na Krecie można kupić absolutnie wszystko, ale radzimy zwrócić szczególną uwagę na ręcznie robioną biżuterię i lokalne wyroby ze skóry. W Grecji poświęcają wiele uwagi tym produktom, są zawsze wykonane w doskonałej jakości i wyszukanym designie.

Nie zapomnij odwiedzić marketów spożywczych, gdzie można kupić najbardziej niezwykłe owoce i warzywa, świeże, rzadkie ryby, pyszne sery, pyszne tureckie słodycze - a wszystko to w rozsądnych cenach. Nawiasem mówiąc, wszystkie ryby na półkach to poranny połów, więc nie ma wątpliwości co do jego świeżości.

Sklepy w Grecji

Oczywiście dalej Kreta większość sklepów znajduje się więc mówiąc o udanych zakupach, powinniśmy wspomnieć ulicę Daedalu, która znajduje się w stolicy wyspy - Heraklion. Na nim znajduje się masa sklepów światowych marek oraz najbardziej popularnych i szeroko reklamowanych greckich firm. Również w mieście skupia się wiele butików europejskich marek, ale główną różnicą jest obecność sklepów z autorskimi kreacjami greckich projektantów. Szczególnie turyści lubią odwiedzać rynek z futra i biżuterii, które są wysokiej jakości i luksusu. Futro, z którego wykonane są futra i kamizelki, jest luksusowe i niezwykle piękne w greckim stylu.

W Heraklionie znajdują się również sklepy z pamiątkami wykonanymi w stylu narodowym. Obfitość kupców z różnymi posągami i innymi przedmiotami upominkowymi jest po prostu niesamowita, są na każdym rogu, a każdy z nich może zaoferować coś wyjątkowego, niezwykłego. Ponadto w Heraklionie znajdziesz wszystkie rodzaje produktów od greckich rzemieślników:

Centralny rynek w Heraklionie

Czy chcesz doświadczyć wyjątkowości i różnorodności zakupów w Heraklionie? Następnie trzeba wejść na rynek centralny, który znajduje się na ulicy 1866. Że jest symbolem tradycyjnych zakupów w Grecji. W stolicy centra handlowe oczywiście nie są rzadkie, ale rynek wciąż nie traci na znaczeniu. Można tam kupić dowolne produkty i towary, nawet pochodzenia chińskiego. Również na terenie rynku są tawerny, które zachwycą Cię swoją kuchnią i atmosferą. Nigdzie indziej nie będzie można poczuć piękna narodowej barwy i całej gamy smaków greckiej kuchni, jak tutaj.

Wszystkie sklepy z pamiątkami w Heraklionie pracują siedem dni w tygodniu, a reszta sklepów odpoczywa tylko w niedzielę.

Sprzedaż na Krecie

Zakupy na Krecie

Do 2012 r. Harmonogram sprzedaży na Krecie był taki sam jak w Europie. Jednak po kryzysie władze greckie zdecydowały się na rozszerzenie harmonogramu, co niewątpliwie zadowoliło turystów. Teraz akcje odbywają się cztery razy w roku:

  1. Środek lipca - koniec sierpnia.
  2. W połowie stycznia - koniec lutego.
  3. Dziesięć dni zapasów na początku maja i listopada.

Dobrą wiadomością jest to, że podczas okresu rabatowego ceny artykułów z nowych kolekcji mogą spaść o 70%, a co dopiero mówić o zeszłorocznych kolekcjach! Tak duże rabaty dotyczą również elektroniki, książek, biżuterii, sprzętu sportowego i innych towarów, które cieszą się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród odwiedzających, ale także lokalnych mieszkańców.