Jeśli wierzyć starożytnym legendom, cypryjskie miasto Larnaka zostało założone przez bezpośredniego potomka Noego. To także w tym mieście osiadł święty Łazarz po swoim cudownym zmartwychwstaniu. Przez długi czas miasto było największym portem wyspy, ale teraz tylko łodzie i inne małe statki cumują w Larnace, ale tutaj znajduje się największe lotnisko na Cyprze. Ale nawet jeśli pominiesz wszystkie te fakty historyczne, Larnaca będzie mogła zadowolić turystów swoimi widokami, słońcem, plażami i lazurową powierzchnią morza.

Co zobaczyć w Larnace?

Kościół św. Łazarza w Larnace

Jak już wspomniano, według prawowiernego przekonania, po zmartwychwstaniu Łazarz udał się na Cypr, a mianowicie do Larnaki. Mieszkał w tym mieście przez około trzydzieści lat i tam zmarł. W czasach panowania arabskiego grób Łazarza zaginął, ale w 890 r. Został ponownie odkryty i przetransportowany do Konstantynopola na rozkaz cesarza Leona VI. A na miejscu grobu Łazarza jakiś czas później zbudowano świątynia . W 1972 roku, kiedy kościół został odrestaurowany po pożarze lat 70., pod ołtarzem znaleziono szczątki, które zostały zidentyfikowane jako relikwie Łazarza, które prawdopodobnie nie zostały całkowicie usunięte do Konstantynopola.

Oprócz interesujących legend, świątynia zachwyca bogatą i piękną dekoracją.

Larnaca zabytki1

Salt Lake in Larnaca

Według legendy, słone jezioro Został stworzony przez tego samego Łazarza. Kiedyś na terenie jeziora znajdowały się bogate winnice, a Łazarz, przechodząc obok nich, poprosił gospodynię, by dała mu jedną paczkę winogron, do której gospodyni powiedziała, że ​​w tym roku nie było zbiorów, a kosze wypełnione po brzegi to tylko sól . Od tamtej pory nie minął już rok, kiedy na terenie winnic był pusty, wyschnięty gorącym słońcem, ziemia obficie pokryta solą. Naukowcy nie potrafią wyjaśnić tej ilości soli w zbiorniku, a legenda czyni ją łatwą, prostą, a nawet pouczającą.

Jezioro jest dość duże - jego powierzchnia wynosi 5 km2. A na zimę tysiące flamingów latają nad jeziorem, dodając krajobrazowi jaskrawych kolorów.

Larnaca sights2

Park wodny w Larnace

Duży i niezwykle ciekawy park wodny "WaterWorld" znajduje się w pobliżu Larnaki, w mieście Ayia Napa. Szybko można dostać się do miasta z Larnaki, a wrażenia i przyjemności, jakie daje park wodny, będą trwać bardzo długo.

Park wodny jest w pełni stylizowany na starożytne mity, więc znajdziesz zarówno Atlantydę, jak i konia trojańskiego, i hydrę ... Wszystkie starożytne legendy ożywiają się w WaterWorld, aby dać ci przyjemność. Ogólnie rzecz biorąc, możemy powiedzieć, że ten park wodny jest koniecznością dla tych, którzy kochają zabawne i żywe wrażenia.

Larnaca sights3

Meczet Hala Sultan Tekke w Larnace

Zgodnie z legendą, która jest pełna Larnaki, ciotka proroka Mahometa Umm Harama, zgodnie ze starożytną tradycją, że kobiety towarzyszyły mężczyznom w bitwach, aby ich opiekować się, udała się na Cypr z arabskimi zdobywcami. Podczas jednej z bitew, która miała miejsce w pobliżu Salt Lake, Umm Haram zmarł spadając z konia. W miejscu jej upadku wzniesiono nagrobek, a później wzniesiono go meczet .

Teraz meczet jest nieaktywny. Obsługiwała ona do czasu podziału Cypru na część grecką i turecką.

larnaca sights4

Kition w Larnace

Kition - Starożytne miasto w Larnace. Kition jest samą Larnaca 3 tysiące lat temu. W tamtych czasach miasto zamieszkiwali Fenicjanie i Mykeńczycy, którzy pozostawili po sobie wiele starożytnych tajemnic i starożytnych ruin, które przemienią was w minione stulecia.

larnaca sights5

Akwedukt w Larnace

Tak jest wielki budynek Od połowy XVIII wieku do lat 30. XX w. Zaopatrywał miasto w wodę. Akwedukt składa się z 75 łuków, o łącznej długości około 10 km. Akwedukt rozciąga się od rzeki Tremifos bezpośrednio do Larnaki. Rozmiar i piękno tej struktury, która w naszych czasach stała się jedynie dekoracją z przeszłości, jest po prostu niesamowita.

larnaca sights6

Larnaka jest oszałamiająco pięknym miastem słonecznego Cypru, które lepiej zobaczyć raz, niż opisać jego piękno sto razy. Ciekawe jest również odwiedzanie innych miast na Cyprze: Pafos , Protaras lub Ayia Napu .