Na słynnej wyspie Cypr , która nie jest duża, komunikacja transportowa również nie jest bardzo dobrze rozwinięta. Dla nas może to być zaskakujące, ponieważ na Cyprze jest dużo turystów i turystów. Ale na wyspie sytuacja rozwinęła się w taki sposób, że na przykład można mówić o komunikacji kolejowej tylko w przeszłości, ponieważ w 1951 r. Ten rodzaj transportu przestał istnieć. Linia kolejowa została zamknięta, ponieważ stała się ekonomicznie nieopłacalna.

Autobusy międzymiastowe

W Republice Cypryjskiej istnieje komunikat między miastami, ale nie jest on tak dobrze zorganizowany, jak mógłby być. Autobusy przewożą pasażerów z miasta do miasta kilka razy dziennie, łącząc największe osiedla i dostarczając turystów do najbardziej popularnych miejsc.

Loty nie są częste, zwykle jeden lot kursuje co 2 godziny, a autobusy często wychodzą poza rozkład. Ale zamierzając skorzystać z tego transportu, warto wiedzieć, że jego ruch kończy się nie później niż o szóstej czy siódmej wieczorem. W soboty bus może być używany tylko do pory lunchu, aw niedziele większość linii autobusowych nie działa.

Jeśli zamierzasz podróżować autobusem, pamiętaj, że nie wolno im przewozić psów, ale możesz łatwo przetransportować rower. Opłatę uiszcza się natychmiast w kabinie autobusu. Autobusy międzymiastowe są również łatwo dostępne z lotniska.

Jeśli nadal zdecydowałeś, że transport publiczny na Cyprze jest taki jak Ty, skorzystaj ze strony internetowej http://www.cyprusbybus.com/, jest rozkład jazdy autobusów, a nawet możesz stworzyć własny plan podróży.

Transport autobusowy realizowany jest przez kilka firm, w tym: Alepa Buses, Cyprus Intercity Buses i inne. Istnieje około dziesięciu dużych lotów, ale zamierzając skorzystać z jednego z nich, należy określić, w które dni tygodnia jeżdżą. Informacje o lotach są również dostępne na powyższej stronie internetowej.

Z tym, co jest dobre na wyspie, a więc z cenami - bilety na autobusy naprawdę nie są drogie. Taryfy obliczane są według stawki 5,00 € za pięćdziesiąt kilometrów.

Междугородний автобусТуристический автобус
Autobusy miejskie i wiejskie

Według standardów Cypru, wśród dużych miast można przypisać Nikozja , Pafos , a także Limassol i więcej Larnaca . I właśnie w tych miastach trasy autobusów miejskich są układane między oddzielnymi dzielnicami. Poruszają się przez wszystkie dni z wyjątkiem niedziel, a także lotów długodystansowych i kończą ich ruch około szóstej lub siódmej wieczorem. Chociaż podczas napływu turystów autobusy pracują znacznie dłużej.

W Nikozji, w części zwanej Grekiem, w dni powszednie można skorzystać z żółtego autobusu za darmo. Rozpoczyna ruch od stacji Solomos Square lub Plateia Solomou, loty są wykonywane co dwadzieścia lub trzydzieści minut.

Trzy stacje autobusów znajdują się również w Limassol, ale transport miejski zajmuje ten, który znajduje się na Andres Themistocleous, który znajduje się w centralnej części miasta.

Znajduje się tam także dworzec autobusowy w Larnace, który kursuje autobusami dookoła miasta, pod adresem: Gonia Karaoli & Dimitriou, 36A.

Małe wioski w różnych częściach kraju z najbliższymi miastami również mają autobus. Jest on ustalany od poniedziałku do soboty, ale w dniu, w którym autobusy wykonują jeden lub dwa loty. Dlatego, jeśli zaplanowałeś podróż do odległych miejsc, to z pomocą autobusów jest to prawie niemożliwe.

Городские автобусы на Кипре
Intercity taxi jest alternatywą dla autobusów

Transport publiczny na Cyprze jest również reprezentowany przez taksówkę, która jest dość rozwinięta na wyspie. To prawda, że ​​można spotkać zarówno przewoźników miejskich, jak i międzymiastowych. Koszt przejazdu taksówką jest nieco droższy, ale różnica nadal nie jest duża. Ale jest to wygodniejszy i szybszy transport.

Taksówki dalekobieżne są reprezentowane przez małe minibusy, które mogą pomieścić od czterech do ośmiu osób. Jedzie co trzydzieści minut i łączy wszystkie te same cztery główne miasta Cypru. Nie dzwonią do małych miast i małych wiosek, a miejsce w transporcie należy rezerwować z wyprzedzeniem.

W momencie rezerwacji, która jest łatwa do zrobienia przez telefon, możesz również wyznaczyć miejsce, w którym będziesz musiał odebrać telefon. Na przykład z hotelu. Możesz zapłacić za usługę dostawy w kabinie, a pasażer może zostać wyładowany w dowolnym dogodnym dla niego miejscu. Ceny za każdą trasę w kraju są stałe i, w zależności od kilometra, będą wynosić od 10,00 do 40,00 EUR.

Rosyjskojęzyczni turyści mogą również skorzystać z rosyjskiej taksówki. Jej biuro znajduje się w Larnace, zamówienia są przyjmowane przez całą dobę. Jest to usługa wysokiej jakości, a ponadto kierowcy znają język rosyjski i lokalne atrakcje.

Dane kontaktowe:

 • Telefon: +357 77 777 474
 • Czas taksówki: 06.00 - 18.00 w dni powszednie, 07.00 - 19.00 w weekendy
 • Dni wolne od pracy: święta
Междугороднее такси
Taksówki miejskie i wiejskie

Usługi taksówkowe są dostępne 24 godziny na dobę we wszystkich miastach. Samochód można wywołać telefonicznie lub po prostu zatrzymać na ulicy. Cecha taksówek miejskich - są one wyposażone w liczniki. Płatność za przebieg jest określona przez prawo i jest taka sama dla wszystkich. Taryfy tylko dwa: dzień (od 6,00 do 20,30) i noc (od 20:30 do 6,00), drugi drożej o 15%. Koszt za kilometr w ciągu dnia wynosi 0,72 €, a noc 0,85 €. Lądowanie wynosi 3,42 €. Bagaż, który waży więcej niż 12 kg., Jest dodatkowo płatny - 1,20 €.

Taksówki pracujące na wsiach nie mają liczników i poruszają się między małymi wioskami, odchodząc od parkingów. Wyokrętowanie pasażerów występuje również na parkingach.

Koszt za kilometr:

 • Po południu 0,63 EUR w jedną stronę i 0,46 EUR w dwie strony;
 • w nocy - 0,71 EUR w jedną stronę i 0,63 EUR w dwie strony.

Ponadto, zarówno samochody miejskie, jak i wiejskie będą obciążane na czas w przypadku długiego oczekiwania na klienta i ciężkiego bagażu.

Такси на Кипре
Wynajmij samochód

Ponieważ wyspa nie jest zbyt duża, a chęć zobaczenia odległych miejsc może spocząć na lądzie z powodu braku dogodnego transportu publicznego, bardziej akceptowalna opcja będzie wynająć samochód . Na Cyprze reprezentowana jest większość znanych firm wynajmujących samochody, ale są też prywatne firmy, które wynajmują samochody. Najprostszy sposób na znalezienie samochodu w dużym kurorcie.

Większość wypożyczalni samochodów wynajmuje samochody od 25 do 70 lat, które mają trzyletnie doświadczenie w zarządzaniu i mogą zapewnić międzynarodowe prawo jazdy i kartę bankową. Ale są też prywatne przedsiębiorstwa, które redukują możliwy wiek do 18 lat.

Okres, w którym samochody są zazwyczaj wynajmowane, wynosi dwa dni, ale znowu istnieją wyjątki: poszczególne firmy wynajmują na jeden dzień. W płatności czynszu wliczone jest ubezpieczenie, a paliwo wypłacane jest przez najemcę. Bardzo rzadko ogranicza przebieg. Ceny najmu zależą od klasy wynajętego samochodu i sezonu. Zwykły samochód w sezonie może kosztować od 30,00 € do 40,00 €. Wszystkie samochody, które są wynajmowane, mają pierwszą literę Z w pokojach, dzięki czemu są łatwe do rozpoznania.

Арендовать машину на Кипре очень просто
Cechy ruchu na wyspie

Nie zapomnij o lokalnym prawa . Główną cechą jest ruch lewostronny, który powoduje niedogodności dla tych, którzy są przyzwyczajeni do innych. Ponadto należy zachować szczególną ostrożność, ponieważ jazda na lokalnych użytkownikach dróg może być wyjątkowa. A to, oprócz ruchu lewostronnego, zawsze zwiększa prawdopodobieństwo wypadku.

Ale drogi, nawet w najbardziej odległych miejscach, są wysokiej jakości. Ze względu na obecność wskaźników bardzo łatwo jest nawigować. Wskaźniki mają zazwyczaj napisy w języku angielskim i greckim w tym samym czasie. Szybkość ruchu w miastach wynosi od 50 do 80 km / h, ograniczenia na trasach podmiejskich wynoszą od 65 do 100 km / h. Wyprzedzanie tylko w prawo.

Zabronione:

 • Jazda z poziomem alkoholu we krwi większym niż 0,4 ppm;
 • korzystać z telefonu samochodowego, jeśli nie ma zestawu głośnomówiącego;
 • Palenie w kabinie, jeśli są dzieci poniżej 16 lat;
 • obecność dzieci na przednim siedzeniu, jeżeli ich wiek nie przekracza pięciu lat;
 • obecność dzieci na przednim siedzeniu w wieku od pięciu do dziesięciu lat bez specjalnego siedzenia;
 • Ruch samochodu, jeśli w środku są odpinani pasażerowie.
Движение на Кипре левостороннее
Miejsca parkingowe

Na Cyprze, ze względu na brak miejsca, w którym można zaparkować, często zmotoryzowani są zmuszeni korzystać z płatnego parkingu. Są zawsze oznaczone znakiem z napisem "Parking", mogą być oznaczone znakiem lub białe kwadraty są rysowane na asfalcie.

Płatność za parking prywatny zajmuje miejsce parkingowe, w gminie - specjalne maszyny. Muszą rzucić drobiazg, ale najpierw trzeba zdecydować, ile czasu na parkingu będzie samochodem, a następnie umieścić czek na przedniej szybie samochodu. Jak na całym świecie, w centrum osiedli znajdują się najdroższe parkingi (0,20 €).

Na obszarach oznaczonych żółtą linią samochód może zatrzymać się, aby pasażerowie mogli zejść na ląd, ale nie można tam parkować. Jeśli żółte linie są dwa, nie możesz nawet przestać.

Przydatne informacje
 • www.cyprusairports.com.cy - strona internetowa lotnisk w Larnace i Pafos;
 • www.pafosbuses.com - strona internetowa ALEPA (autobusy w Pafos);
 • www.intercity-buses.com - strona autobusów międzymiastowych;
 • www.airportshuttlebus.eu - miejsca ekspresowe na lotniskach w Larnace i Limassol;
 • www.limassolbuses.com - strona autobusów w Limassol.