Wielu turystów Cypr nie lubię tracić czasu na czekanie transport publiczny , po wszystkim autobusy i minibusy kursują bardzo rzadko. I chcesz wybrać się na przejażdżkę po spokojnej wyspie, rozkoszować się rozległymi przestrzeniami i poznać najsłynniejsze zabytki ... Wypożyczenie własnego samochodu jest całkiem rozsądne, ale musisz najpierw zapoznać się z kilkoma niuansami, aby uniknąć problemów. Łatwo jest wynająć samochód na Cyprze. Wiele firm samochodowych oferuje zarówno ekonomiczne wersje samochodów używanych, jak i najbardziej eleganckie samochody sportowe.


Gdzie mogę wynająć samochód na Cyprze?

Na liczbie takich samochodów zobaczysz literę Z, na którą zwraca uwagę policja i, oczywiście, pokazuje odpust w niektórych sytuacjach. Oczywiście nie otrzymasz takich numerów, jeśli zdecydujesz się wypożyczyć samochód na Cyprze w niezarejestrowanych przedsiębiorstwach prywatnych. Wiele oficjalnych firm wynajmu samochodów nie zgadza się na zapewnienie transportu na mniej niż dwa dni, ale nadal będziesz mógł znaleźć na wyspie wielu brokerów, którzy zgodzą się na codzienną dzierżawę. Pierwszorzędne międzynarodowe firmy wynajmu na wyspie to Hertz, Europcar, Auto Europe, Avis, Budget i Sixt.

Możesz znaleźć ich gałęzie w każdym miejscowość wypoczynkowa . Ponadto możesz skontaktować się z przedstawicielem w domu i zorganizować wszystko z wyprzedzeniem. W takim przypadku Twój osobisty transport spotka cię przy wejściu na lotnisko na Cyprze. Średnia cena wynajmu samochodu na Cyprze od tych firm wynosi 35 euro. Dla samochodów pierwszej klasy, takich jak Ferrari lub Rolls Royce - 50 euro. Koszt ten obejmuje wypłatę obowiązkowego ubezpieczenia. Oczywiście, zapłacisz za tankowanie oddzielnie.

Na Cyprze, oprócz międzynarodowych firm wynajmujących samochody, jest wielu lokalnych brokerów. Koszt ich usług w każdym mieście jest inny. Na przykład w Pafos Na Cyprze cena wynajmu samochodu jest znacznie wyższa niż w Ayia Napa . W każdej miejscowości wypoczynkowej na wyspie znajdziesz oddziały takich firm jak Privilegerentacar i Car Hire Cyprus.

Firmy mają dużą bazę luksusowych samochodów i konwencjonalnych wagonów. Eksperci pomogą wybrać idealną opcję, biorąc pod uwagę budżet.

Jakie dokumenty są potrzebne?

Aby wypożyczyć samochód na Cyprze, nie musisz zbierać całego folderu dokumentów. Ważną rolę odgrywa twój wiek (od 25 do 70 lat), doświadczenie w prowadzeniu samochodu (od trzech lat) i dostępność karty bankowej (minimum 250 euro). Oczywiście musisz mieć prawo jazdy. Nie wszystkie firmy akceptują krajowe tworzywa sztuczne, bardziej pewnie odnoszą się do praw kategorii osób przesiedlonych. Procedura rejestracji wypożyczenia samochodu mija szybko. Musisz skontaktować się z firmą świadczącą usługi wynajmu, wybrać samochód, który Ci się spodobał, i wspólnie z pracownikiem firmy zrobić mały "przebieg" w kwaterach. Pamiętaj, że ruch na Cyprze jest leworęczny i prawa ścisłe, więc bądź niezwykle ostrożny. Po przejechaniu wynajętego samochodu musisz zawrzeć umowę ubezpieczenia. W każdej firmie jest to obowiązkowe. Ubezpieczenie obejmuje:

  1. Szkody stronom trzecim (analogia OSAGO).
  2. Możliwe uszkodzenia (takie jak CASCO). Zwróć uwagę na element "bez nadmiaru". Jeśli tak, to sam zapłacisz za wszystkie uszkodzenia pojazdu. Jeśli nie, ubezpieczenie będzie o 5% droższe.

Pamiętaj, że nie zostaniesz uratowany przez żadne ubezpieczenie, jeśli naruszysz przepisy ruchu drogowego lub będziesz prowadził samochód pod wpływem alkoholu. Nawiasem mówiąc, wiele firm nie może prowadzić samochodów w terenie. Będzie to również wskazane w umowie.

Zasady ruchu na Cyprze

Oczywiście, zanim znajdziesz się za kierownicą samochodu na Cyprze, powinieneś zapoznać się z pewnymi zakazami. Rozważmy najważniejsze:

  1. W żadnym wypadku nie wolno palić w samochodzie. Za to może nałożyć grzywnę - 40 euro, a jeśli jesteś z dziećmi w samochodzie, kara będzie znacznie wyższa.
  2. Po zachodzie słońca należy włączyć światła mijania. Daleko jest dozwolone tylko na trasach międzymiastowych.
  3. Transport dzieci jest dozwolony tylko w specjalnych fotelach na tylnym siedzeniu. Jeśli dziecko ma już 10 lat, możesz je założyć z przodu, ale także w specjalnym foteliku samochodowym.
  4. Pasy w samochodzie są zapięte i nie odpięte Арендованный автомобиль do całkowitego zatrzymania.
  5. W miastach i wioskach maksymalna prędkość samochodu może wynosić 65 km na godzinę. Na torach - 100 km / h. Przerwa - grzywna w wysokości ponad 300 euro. Nie polegaj na szczęściu, na każdym kilometrze Cypru są rejestratory, które po naruszeniu wyślą po patrolu.

Jeśli masz pecha i policja zapisała grzywnę, nie próbuj nawet płacić jej na miejscu. Otrzymasz pokwitowanie, które zamkniesz w gminie miejskiej. Ponadto można odebrać samochód w przypadku poważnych naruszeń (stan pijany i nieprzestrzeganie prędkości).