Skrunda to małe miasteczko na zachodzie. Łotwa . Łatwo go znaleźć na mapie, ale znalezienie drogi do niego jest o wiele trudniejsze, ponieważ na znakach nie ma nazw tego miasta. Ponieważ Skrunda jest miastem-widmem. Jest to jedno z najbardziej znanych miejsc turystycznych w kraju.

Город-приздрак Скрунда Informacje ogólne

Po raz pierwszy miasto Skrunda zostało wymienione w dokumentach z 1253 r., Ale na terenie dzisiejszego miasta nie było żadnych ważnych wydarzeń, więc na stronach historii nie ma o nim zbyt wiele.

W czasach Związku Radzieckiego osada zaczęła się rozwijać, nazywała się Skrunda-1 i była miastem wojskowym, w którym mieszkali pracownicy obsługujący ostatni sowiecki radar na Bałtyku - Dniester-M / Dniepr / Daryal. W 1996 roku Skrunda otrzymała status miasta. Dwa lata później radar przestał działać, ale w tym czasie infrastruktura była dobrze rozwinięta, co stało się niepotrzebne na początku zera, więc miasto zostało wystawione na aukcję. W 2010 roku, w lutym, został sprzedany inwestorom Samara za 3,1 miliona USD, w innej wersji został kupiony przez administrację innego łotewskiego miasta za jedyne 12.000 $.

Военная база Скрунды Co zobaczyć?

Dzisiaj Skrunda jest turystycznym miastem-widowiskiem, przypominającym skansen. Turyści ze wszystkich krajów mogą zobaczyć, jak wyglądał radziecki obóz wojskowy. Nawet jego zaniedbany stan nie przeszkadza nam wkroczyć w erę rozwiniętego socjalizmu. Ponadto w Skrunda pozostał sprzęt wojskowy z czasów Związku Radzieckiego.

Inwestorzy, którzy kupili miasto, nie byli w stanie zrealizować projektu w Skrunda, więc dziś pozostaje on opuszczony, czekając na innych nabywców. Dzięki temu wejście do miasta i podróżowanie po nim jest całkowicie bezpłatne.

Часть военной базы Jak się tam dostać?

Przez miasto przechodzi krajowa autostrada A9, a także droga regionalna P119. To dzięki nim możesz dostać się do miasta. Również od Ryga , Saldus i Liepaja zorganizowane wycieczki turystyczne do miasta-widma.