Majorka to największy i najczęściej odwiedzany kurort w Hiszpanii. Wyspa znajduje się w archipelagu Baleary . Przyciąga turystów dużymi piaszczystymi plażami, słoneczną pogodą i intensywnym życiem nocnym. Pogoda tutaj jest doskonała, szczególnie w miesiącach letnich, kiedy temperatura osiąga średnio 29 stopni, w miesiącach jesiennych i zimowych temperatura waha się od 5 do 15 stopni. Majorka szczególnie lubi młodych ludzi, spragnionych egzotycznych wakacji i niezapomnianej rozrywki. Lubią odwiedzać ten ośrodek także rodziny z dziećmi, które przyciągają atrakcje, Plaże i parki wodne.

Majorka to dobrze zorganizowany transport publiczny. Aby uzyskać od Lotnisko do miejsca osiedlenia, jak również do plaż i atrakcji można zamówić przez przeniesienie do hotelu na Majorce lub skorzystanie z usług specjalnych firm zapewniających transfer. Możesz także pojechać taksówką, autobusem, pociągiem, a nawet statkiem. Możesz wypożyczyć rower i zwiedzić piękne ścieżki ze wspaniałymi krajobrazami, które prowadzą wąskimi uliczkami na plażę.

Transport z lotniska do Palma de Mallorca

Międzynarodowe lotnisko w Palma de Mallorca znajduje się 8 km na wschód od miasta Palma de Mallorca. Jest to jedno z największych portów lotniczych w Hiszpanii i najważniejsze na Balearach. Każdego roku obsługuje ponad 20 milionów pasażerów. Operatorzy wycieczek z reguły rezerwują transfer z lotniska w Palma de Mallorca, ale czasami trzeba to zorganizować samodzielnie.

Taxi na Majorce z lotniska

Wiele pasażerów oferuje taksówki, z reguły samochody czekają na turystów spoza lotniska. Ile kosztuje taksówka na Majorce zależy od odległości i cen przewoźnika. Podróż do miasta Palma zajmuje około 15 minut. Minimalna cena za taksówkę na Majorce z lotniska wynosi 12 EUR. Za każdą sztukę bagażu musisz zapłacić dodatkowe 0,60 €.

Transport publiczny na Majorce

Co 12-15 minut do miasta Palma znajduje się autobus nr 1. Przystanki autobusowe znajdują się na lotnisku przed parkingiem i przed wejściem do hali przylotów D. Autobus z lotniska przenosi turystów od 6:00 do 2:00, z ostatnim przystankiem w porcie Palma . Bilet w jedną stronę kosztuje 2 €. Ruch w transporcie publicznym w stolicy wyspy i jej bezpośrednim sąsiedztwie jest bardzo prosty i niedrogi, autobusy często jeżdżą do późnych godzin nocnych.

Wynajmij samochód

Wynajmij samochód może każdy, kto ma międzynarodowe prawo jazdy kategorii B. Ceny pomiędzy różnymi wypożyczalniami mogą się różnić z różnicą do 50% dla tej samej klasy samochodów. Przed wypożyczeniem powinieneś wiedzieć o warunkach ubezpieczenia. Niektóre wypożyczalnie nie ubezpieczają dysków, serwerów lustrzanych i okien.

Ceny zależą od samochodu i negocjacji z najemcą. Niedrogi samochód z klimatyzacją przez 3 dni kosztuje w sierpniu 90-110 €, a ten sam samochód poza sezonem będzie znacznie tańszy, na przykład w czerwcu około 75-80 €.

Rejsy statkiem

Prześlij na Mallorca2

Archipelag Balearów jest idealnym miejscem do rejsów - składa się z ponad 200 wysp, łączna długość linii brzegowej czterech największych (Majorka, Menorca, Ibiza i Formentera) wynosi ponad 1000 km. Spacerując łodzią można zobaczyć długie, piaszczyste plaże i małe romantyczne zatoki, które są ukryte wśród skał. Niektóre z nich są dostępne tylko z morza, a można dostać się do nich, zamawiając transfer łodzią na Majorkę. Podczas tej wycieczki możesz cieszyć się pięknem natury Balearów, będzie to niezapomniana podróż. Rejsy są idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy nudzą się na plaży i szukają alternatywnych form wypoczynku.