Czyste morze, rozwinięta infrastruktura i bez przesady ogromną liczbę atrakcje sprawia, że ​​Cypr jest bardzo popularny wśród turystów. Miękki klimat i stosunkowo niskie ceny czynią ją atrakcyjną i z punktu widzenia nabywania nieruchomości tutaj - oprócz Greków i Turków, są Anglicy (około 18 tysięcy), Rosjanie (ponad 40 tysięcy) i Ormianie (około 4 tysięcy ludzi). Oferujemy więcej ciekawych faktów na temat Cypru.

Najciekawsze rzeczy o Cyprze
 1. Około 2% terytorium wyspy zajmują brytyjskie bazy wojskowe i jest to ich własność. Reszta terytorium oficjalnie należy do Republiki Cypryjskiej, ale w rzeczywistości istnieje inne państwo, które nie jest uznawane przez nikogo innego niż Turcję - Turecką Republikę Północnego Cypru.
 2. Stolicą Republiki Cypru jest Nikozja i stolica Tureckiej Republiki Północnego Cypru ... także Nikozja: linia podziału przebiega właśnie przez stolicę.
 3. To na tej wyspie znajduje się najdalej wysunięty na południe punkt UE.
 4. "Klimat śródziemnomorski" to łagodna zima, gorące i suche wystarczająco dużo lata i dużo słonecznych dni, ale na Cyprze jest więcej słonecznych dni w roku niż w jakimkolwiek innym miejscu w tym regionie; Ponadto klimat tutaj jest uważany za jeden z najzdrowszych na Ziemi.
 5. Na Cyprze bardzo czyste plaże - 45 z nich jest posiadaczami Błękitnej Flagi; podczas gdy wszystkie plaże są miejskie, to zupełnie za darmo.
 6. Podczas gdy temperatura w najzimniejszym miesiącu - styczeń - rzadko spada poniżej + 15 ° C (zwykle przy + 17 ° ... + 19 ° C), cypryjczycy noszą ciepłe ubrania i buty zimą.
 7. Ciepło miłości Cypryjczyków prowadzi do tego, że dla nich "sezon pływacki" trwa tylko od lipca do września, a turyści rozpoczynają sezon kąpielowy w kwietniu (zazwyczaj temperatura wody już osiąga, a nawet przekracza + 21 ° C), a kończy się w listopadzie (w tym przypadku średnia miesięczna temperatura wody + 22 ° C); pod koniec lipca, sierpnia i na początku września woda może ogrzać się do +40 ° C, ale mieszkańcy uważają tę temperaturę za bardzo wygodną.
 8. Na Cyprze jest ośrodek narciarski - w Troodose to najbardziej wysunięty na południe ośrodek narciarski w UE.
 9. Część ludności Cypru mówi po rosyjsku - są to tak zwani "pontyjscy", etniczni Grecy - imigranci z krajów byłego ZSRR; różnią się sposobem, w jaki zachowują się w społeczeństwie iw sposobie ubierania się (jak lśniące buty, czarne ubrania, ubrania sportowe), za co są wyśmiewani przez Cypryjczyków.
 10. "Drugi zakręt w prawo i idź prosto aż do rana" - to zdanie z "Peter Pen" odnosi się do Cypru: tutaj ulice, oczywiście, mają nazwy, a w domu - numery, ale prawie nie są używane, a adres nazywa się z grubsza więc: "Trzeci skręt w prawo po kwadracie, dwie przecznice dalej, będzie kawiarnia, a trzeci dom po niej - ten, którego potrzebujesz."
 11. Jedna z "narodowych tradycji" jest smaczna i obfita w jedzeniu; przynajmniej raz w tygodniu odwiedzają ulubioną tawernę; tradycyjny kuchnia cypryjska - dania z mięsa i owoców morza, ale alkohol praktycznie nie pije.
 12. Tutaj w wielu miejscach można zobaczyć wiele kotów, a psy są znacznie rzadsze.
 13. Ze względu na fakt, że bogaci ludzie często "łączą" swoje żony i dzieci tutaj, Cypr jest często nazywany "wyspą samotnych matek".
 14. W społeczeństwie transport , w tym w taksówce, nie ma zwyczaju dokonywania zmian - bez względu na nominał rachunku, który zapłaciłeś za opłatę.
 15. Граница проходит прямо по НикосииНа Кипре везде можно увидеть множество котовЛюбимые блюда киприотов - сувла и сувлаки
  На Кипре тоже бывает снег и можно покататься на горных лыжахСамый холодный месяц - январьМногие пляжи награждены Голубым флагом