Wolisz leniwe wakacje na plaży lub edukacyjne wycieczki krajoznawcze? Potem powinieneś udać się do albańskiego miasta Shengjin. Na tym nadmorski kurort jest wszystko, czego potrzebujesz, aby spędzić niezapomniane letnie wakacje - niekończące się piaszczyste plaże, czyste powietrze i bogaty program kulturalny.

Historia miasta

Według badań naukowych, pierwsza wzmianka o mieście Shengjin w Albania dostępne w pismach datowanych na rok 1312. W tym czasie było znane jako miasto San Giovanni di Medua. Wspomina się również, że Guy Julius Caesar sam wykorzystał tę część wybrzeża Adriatyku, aby ustawić swoją dużą flotę. To było podczas wojny Imperium Rzymskiego przeciwko Pompejom. Pod koniec wojny w mieście założono port, który administracyjnie należał do iliryjskiego miasta Lissus lub Lying. Następnie miasto Shengjin zaczęło oficjalnie odnosić się do Cesarstwa Rzymskiego.

Linia brzegowa Shengjin zawsze miała wielkie znaczenie strategiczne, dlatego przyciągnęła uwagę czcigodnych dowódców. Słynny albański bohater, książę Skanderbeg, połączył siły z książętami miasta leżącego w walce z Imperium Osmańskim, aby uzyskać dostęp do morza. W 1924 r. Miasto Shengjin zostało przemianowane na Wilson na cześć amerykańskiego prezydenta Woodrowa Wilsona, który wspierał Albanię w jej walce o niepodległość. Do początku XXI wieku miasto było małą wioską rybacką i dosłownie za 10 lat przekształciło się w godne szacunku centrum turystyczne.

Набережная

Zabytki Shengjin

Shengjin jest najpopularniejszym miastem wypoczynkowym. Albania . Istnieją wszystkie warunki na niezapomniane wakacje. Zielone lasy iglaste tutaj graniczą ze śnieżnobiałymi plażami, starożytnymi zabytkami architektury z szacownymi hotelami. Przybywając tutaj, ludzie najpierw udają się na wybrzeże Adriatyku. Po zakupieniu wystarczy, aby zwiedzić miasto.

Podróżując po Shengjin w Albanii, możesz odwiedzić następujące atrakcje:

  • Jezioro Skadar;
  • Miasto Shkoder ;
  • Laguna Vilunit;
  • Zalew Ulcinj;
  • Frank Joseph Island.
Скадарское озероЛагуна Вилунит
Wakacje na plaży

Główną atrakcją Shengjin jest plaża. Jest to długi, piaszczysty pas, który osiąga maksymalną szerokość w części środkowej i stopniowo zwęża się w kierunku południowym. W południowej części sosny rosną sosny, które tworzą chłodny cień. W niedługim czasie zostaną zbudowane nowe kompleksy mieszkalne i hotelowe o wysokości do 5 pięter. Północna część plaży w Shengjin jest zarezerwowana dla portu miejskiego.

Pas plaży w Shengjin cieszy się komfortem i rozwiniętą infrastrukturą. Na plaży znajduje się wiele przebieralni, pryszniców, leżaków, a nawet urny, co jest rzadkością w Albanii. Piasek na plaży w Shengjin jest wyposażony w przydatne właściwości i jest bogaty w jod, więc reszta tutaj będzie przydatna i dla dzieci .

Пляж Шенджина

Shengin Hotele i restauracje

Shengjin jest sercem turystycznym Albania dlatego charakteryzuje się dużą różnorodnością hoteli i pensjonatów na różnych poziomach. Hotel President jest bardzo popularny wśród turystów, położony zaledwie 30 metrów od plaży. W razie potrzeby w hotelu można zorganizować imprezę firmową.

Oprócz hotelu President można zatrzymać się w następujących miejscach:

  • Pensjonat Aragosta Shengjin, położony 42 km od lotniska Tyrani ;
  • w przytulnym i niedrogim hotelu Juko Petrol, położonym w mieście Lezh.

Większość barów i restauracji w Shengjin znajduje się nad brzegiem Morza Adriatyckiego. Serwuje dania kuchni narodowej Albański , Dania kuchni śródziemnomorskiej i europejskiej. Miłośnicy owoców morza będą zachwyceni potrawami, które bazują na świeżo złowionych rybach morskich. Jeśli wolisz połączyć wakacje na plaży ze zwiedzaniem i naturalnymi informacjami, możesz bezpiecznie wybrać się na wybrzeże Adriatyku - do miasta Shengjin.

President HotelГостевой дом Gjika
Кафе-бар TreviКухня Шенджина
Jak się tam dostać?

Shengjin znajduje się zaledwie 50 km od stolicy Albanii - miasta Tirana, 7 km od miasta Lezh i 50 km od międzynarodowe lotnisko Matka Teresa. Dzięki temu jest dostępny dla wielu turystów z Europy i Azji. Niektórzy z nich wolą dostać się do Shengjin z Czarnogóry. Z najbliższych lotnisk Czarnogóry, położonych w mieście Podgorica i Tivat, do Shengjin można dojechać autostradą wzdłuż wybrzeża morskiego.