Cypr - To piękna i sympatyczna wyspa, słynąca z gościnności. Oto natura raju i klimat , uśmiechniętych ludzi i ciepłej atmosfery, która jest szczególnie potrzebna tym, którzy są daleko od swoich krewnych. Ale gorący plaże i wspaniała przyroda - to nie wszystko, co ma do zaoferowania wyspa Cypr. Jest wiele różnych świąt, które Cypryjczycy zawsze świętują jasno i pięknie w wielkim stylu. Dlatego turyści, którzy są tutaj podczas każdej uroczystości, stają się jej częścią, biorąc udział w masowych uroczystościach i próbując wszelkiego rodzaju przysmaków. Na Cyprze tak czy inaczej obchodzi się około czterdziestu świąt, a każdy z nich jest wyjątkowy.


Tradycyjne uroczystości na wyspie

Święta religijne na Cyprze są liczne, większość z nich jest uznawana za państwo.

Cecha Objawienia Pańskiego, która ma drugie imię Święta Światła - w rytuale poświęcenia wody i świąteczna procesja kościoła, można zobaczyć 24 stycznia, kiedy obchodzony jest Dzień św. Neofity.

W pierwszych dniach wiosny można zobaczyć żarliwe uroczystości. Oznacza to, że rozpoczyna się Tydzień Pancake Cypru, który nazywa się Apocria. Hałaśliwe karnawały nie zatrzymują się na dziesięć dni.

Mieszkańcy Cypru, którzy są bardzo dumni ze swojej niezależności, często organizują parady, na przemian z zawodami sportowymi. Można to zobaczyć w dniu Święta Niepodległości Grecji na Cyprze, które miejscowi świętują w marcu, 25-tego. Święto narodowe Cypru, którego festiwal przypada 1 kwietnia, charakteryzuje się również jasnymi procesjami i wydarzeniami sportowymi. Tak, a triumf majowego dnia nie pozostaje w tyle.

Ale po tych zabawnych wakacjach na Cyprze się nie kończą. Łazariew jest bardzo czczony z okazji Soboty i kolejnej Niedzieli Palmowej, ponieważ św. Łazarz był pierwotnie patronem wyspy. Ale w kościele nie gałązki wierzby, tak jak my, ale gałązki palm lub oliwka błogosławiona. Również Wielki Piątek jest dniem wolnym od pracy na Cyprze - jest to dzień przygotowań do Wielkanocy. Barwienie jaj czerwoną farbą jest tradycyjne, a smażony baranek jest koniecznością na każdym stole.

Innym jasnym i urzekającym świętem jest Anfestiria. Ta nazwa to święto kwiatów. Jest obchodzony na początku maja, szósty. Piękne bukiety zdobiły ulice, domy, samochody, a dziewczyny tworzyły wieńce, wplatając w nie dzikie kwiaty, dodając zioła i czosnek. Takie niezwykłe tkanie, zgodnie z wierzeniami, odsuwa od nich złe duchy.

Trójcy Świętej obchodzone są tego samego dnia co Kataklizm. Ale, pomimo straszliwej nazwy, jest to po prostu nazwa wodnego święta, które wszyscy goście z całego kraju zapamiętali barwnym festiwalem tańca.

W najgorętszym czasie, w środku lata, można wziąć udział w Festiwalu Piwa, który odbywa się w jednym z głównych Ośrodki na Cyprze - w Limassol Trwa trzy dni. Ostatnim znaczącym świętem okresu letniego jest Dzień Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Wspomożycielki, obchodzony w dniu piętnastego sierpnia. A potem, we wrześniu, 14, obchodzone jest święto kościoła - Wyniesienie.

Pierwszego października obchodzimy Dzień Niepodległości Republiki Cypryjskiej, kiedy w Nikozji, która jest stolicą, odbywa się parada wojskowa, po której następuje masowa popularna zabawa.

1 апреля киприоты отмечают Национальный праздник КипраАпокрию празднуют красочными карнавальными шествиямиПраздник вина
Крещение ХристовоПасха на КипреАнфестирия (праздник цветов)

Święta Bożego Narodzenia na Cyprze

Święta Bożego Narodzenia na wyspie to dom i spokojne wakacje, zwyczajowo świętować z rodziną. Tego dnia wyspa jest ozdobiona ikonami Marii z dzieckiem i wielkimi billboardami z gratulacjami, a także kompozycjami odzwierciedlającymi narodziny Chrystusa. Cypryjczycy są dumni z tej uroczystości.

Na tradycyjnym stole można zobaczyć owoce morza, ryby i różne przekąski z oliwą z oliwek. W domach umieścić żywe sosny lub plastikowe choinki. Piękne drzewa w wannach, które można następnie wylądować, na Cyprze są również popularne. Rano, 25 grudnia, w kościele znajduje się służba, do której idzie rodzina. I wszystko trwa wraz z ucztą z obowiązkową rosołem i cypryjskim chlebem Tsourekky. Wieczorem odbywają się tradycyjne uroczystości z grami.

Na Cyprze wciąż są wioski, w których nie ma zwyczaju zamykania drzwi tej nocy, aby Maryja i jej dziecko mogły zajrzeć do domu. A w wielu domach pachnie chlebem, nazywa się "chlebem Chrystusa". Jest to domowy chleb okrągły, ozdobiony krzyżem, podzielony na wszystkie, pozostawiając kawałek Chrystusa. Wcześniej na wsiach traktowano wszystkich mieszkańców podwórza, w tym zwierzęta domowe. Chleb jest pieczony jako symbol, który pokazuje jedność ludzi z kościołem.

Oczywiście Święta Bożego Narodzenia na Cyprze nie mogą obejść się bez wesołych kolęd, które nazywają się "Kananda". Dorosli członkowie rodziny odwiedzają groby swoich krewnych i modlą się o resztę swoich dusz.

Jeśli masz zamiar świętować święta Bożego Narodzenia na Cyprze, to wiedz, że istnieje przekonanie, że w Ewie żyją pod ziemią złe gnomy, a jedyną rzeczą, którą można zrobić, aby uciec przed nimi, jest przekroczenie. A te złe duchy znikają, zgodnie z popularnym przekonaniem, tuż przed chrztem.

Рождество на КипреРождество посвящено рождению Иисуса Христа
Рождественские магазиныРождественский пирог («Христопсомо»)

Sylwester na Cyprze

Święta Bożego Narodzenia trwają do Nowego Roku. A podczas sylwestra rodzina, stojąc w kręgu i trzymając się za ręce, śpiewa "Kali Chronomy", wymieniając ciepłe życzenia. Obchody trwają z ciastem noworocznym. Zwyczajem jest również podczas ferii zimowych rozpalanie kominka i palenie w nim świerka lub drzewa oliwnego.

Szóstego stycznia, oprócz Objawienia Pańskiego, obchodzą również Święto Objawienia Pańskiego na Cyprze Święto ma wielkie znaczenie, ponieważ świętego uważa się za patrona cypryjskiego. Podczas tej celebracji zwyczajowo uświęca się wodę w stawach i kościołach.

Przygotowania do Bożego Narodzenia i Nowego Roku na Cyprze, podobnie jak w wielu krajach, rozpoczynają się z wyprzedzeniem. Już miesiąc przed rozpoczęciem obchodów miasta i wsie ozdabiają ulice, kawiarnie i sklepy. Pierwszymi oznakami szybkich celebracji są jasne "świąteczne gwiazdki", kwiaty pojawiające się w oknach domów i tuż przy chodnikach, dając poczucie magii. Na ulicach są wakacyjne plakaty i dużo straganów z różnego rodzaju słodyczami. Cała wyspa jest zanurzona w atmosferze oczekiwania i kłopotów.

Charakterystyczną cechą zbliżających się świąt są zniżki w sklepach i duży tłum ludzi, którzy szukają prezentów. Cypryjczycy zdobią zarówno jodełkę, jak i małe statki, symbolizujące morze. Można również podziwiać ulice z jaskrawymi dekoracjami na drzewach.

Zamiast Świętego Mikołaja na Cyprze jest Ayios Vasilis, który także przynosi ogromną torbę z prezentami. A dla niego zawsze pod drzewem pozostawia się kieliszek dobrego wina i placek z ukrytą w środku monetą. Poranny kawałek ciasta z jej obietnicami uszczęśliwienia dla tego, który go dostał W wakacje na Cyprze można zobaczyć jasne wydarzenia. W jaskiniach Pafos Jest produkcja teatralna, opowiadająca o świętości Chrystusa.

Лимассол на Новый годНовогодняя елка - обязательный атрибут
Айос Василис с подаркамиСнеговик прямо на пляже