W południowo-szwedzkiej prowincji Småland znajduje się małe miasteczko Växjö, które jest centrum administracyjnym Lena Kronoberg. Mieszka tu ponad 65 tysięcy mieszkańców, znaczna ich część to studenci.

Klimat

Miasto jest zdominowane przez klimat morski, którego główne cechy są uważane za niewielkie wahania dziennych i sezonowych temperatur, wysokiej wilgotności. Latem Vaxjo jest wystarczająco chłodne, opady występują rzadko. Zimy są łagodne, z dużymi opadami, częstymi mgłami, silnymi wiatrami. Rekreacja w mieście Vekche w Szwecja można zaplanować na dowolny sezon.

Historia rozliczeń

Wiadomo na pewno, że pierwsi ludzie zamieszkujący region Växchö pojawili się tutaj w epoce żelaza. W 1170 r. Chrześcijański misjonarz Siegfried zbudował kościół, dzięki któremu Växchö stał się ośrodkiem biskupstwa i pielgrzymek. Oficjalny status miasta został przypisany osadzie w 1342 r. Przez władcę Magnusa Erikssona. Ze względu na swoją pograniczną pozycję Vekše często był zrujnowany podczas szwedzko-duńskiego wojownika, a także wielokrotnie cierpiał z powodu pożarów. Jednak jego lokalizacja sprzyjała rozwojowi wymiany handlowej między państwami.

Zabytki

W starożytnym mieście znajdują się zabytki, z których najsłynniejsze to:

  1. Katedra , wzniesiona w XIV wieku. Budynek był wielokrotnie niszczony, ponieważ przeszedł więcej niż jedną rekonstrukcję.
  2. Кафедральный собор
  3. Muzeum Emigracji Utvandrarnas Hus , które posiada wiele eksponatów należących do imigrantów z innych krajów.
  4. Музей эмиграции Utvandrarnas Hus
  5. Szwedzkie Muzeum Szkła . Oto ogromna kolekcja arcydzieł mistrzów dmuchania szkła.
  6. Zamek Teleborg , którego budowę ukończono w 1900 r
  7. Замок Телеборг
  8. Ruiny zamku Kronoberg , zniszczone podczas jednego z konfliktów zbrojnych.
Руины замка Крунуберг

Hotele

W Vaxx przez całą dobę pracują więcej niż tuzin hotele różne poziomy i klasa usług.

Hotele czterogwiazdkowe (Elite Stadshotellet Växjö, Clarion Collection Hotel Cardinal, Hotel Elite Park) oferują gościom przestronne pokoje, komfortowe łazienki z bezpłatnymi artykułami higieny osobistej, balkony i tarasy. Na ich terenie znajdują się nowoczesne baseny, luksusowe restauracje, sklepy i butiki.

Urlopowicze z innych krajów często zatrzymują się w Hotell Värend i Hotell Esplanad. Warunki życia tutaj są nieco skromniejsze niż w wyżej wymienionych hotelach, ale obcokrajowcy lubią domowe otoczenie, pomocny personel i przystępne ceny oferowane przez właścicieli.

W mieście jest także kilka apartamentów i pensjonatów.

У одного из отелей города

Restauracje

W mieście Vaksha, ogromny wybór cateringu. Tutaj znajdziesz niedrogie przytulne kawiarnie z doskonałym menu i modne restauracje z luksusowymi potrawami i winami kolekcji.

Zawsze tłoczno w restauracji Playa Baggia, Venezia, Lilla Mexico. Klienci będą zadowoleni z różnorodności potraw i napojów.

В ресторане

Rozrywka

Miasto Växjö oferuje turystom wiele rozrywek. Możesz iść na łódź wycieczka na powierzchni wody lokalne jeziora , aby zostać członkiem wycieczki pieszej lub samodzielnie zwiedzać miasto i jego okolice na rowerach.

Jak się tam dostać?

Sztokholm Växjö są oddzielone nieco ponad trzystu kilometrami. Najwygodniejszym sposobem jest pokonanie odległości samolotem. Miasta są połączone powietrzem, loty dzienne w obie strony. Ponadto można wybrać jeden z lokalnych pociągów lub autobusów lub wybrać się na wycieczkę samochodem. Złap aparat, żeby zrobić zdjęcie Växchö i jego atrakcje .