W sercu Szwecja w pobliżu miasta Sveg znajduje się malowniczy Vemdalen, który jest drugim co do wielkości ośrodek wiejski . Słynie wśród turystów ze swoich wygodnych stoków i różnorodnych możliwości aktywnego uprawiania sportów zimowych. odpocząć .

Położenie geograficzne Vemdalen

Popularny szwedzki kurort znajduje się około 50 km od miasta Sveg, które z kolei jest oddalone od niego Sztokholm na 430 km, a z Göteborga - na 610 km. Sveg jest również jednym z największych miast Lena Jemtland.

Według danych z 2010 r. Na terytorium Vemdalen mieszkało 542 osób. Ponadto jego powierzchnia wynosi 319 hektarów. W pobliżu ośrodka widoczne są lasy, które są śladami przemysłu drzewnego. Mieszka tu także wiele dzikich zwierząt.

Пейзажи Вемдалена

Vemdalen Atrakcje i atrakcje

Ośrodek ten można nazwać idealnym dla rodzin z dziećmi. Wraz z ośrodkami narciarskimi Ruda i Selen Jest członkiem grupy firm SkiStar, która znana jest z dobrze rozwiniętej infrastruktury i doskonałych warunków dla różnych kategorii turystów Na terenie kurortu Vemdalen w Szwecji znajdują się trzy ośrodki narciarskie:

 • Bjornrike;
 • Vemdalsskalet (Vemdalsskalet);
 • Klyovshyo / Storkhogna (Klovsjo / Storhogna).
Схема горнолыжных трасс на курорте Вемдален

Każda z tych stref wyposażona jest w wygodne i bezpieczne windy, których łączna liczba osiąga 30. Ostatnio zainstalowano tu nowoczesny wyciąg krzesełkowy o nazwie Grizzly Express. Na nartach lub snowboardzie na Vemdalen znajduje się 53 przygotowanych stoków, których różnica wysokości wynosi 415 m.

Подъемники на курорте Вемдален

Profesjonaliści narciarstwa i doświadczeni freestylerzy mogą odwiedzić dwa specjalnie wyposażone parki ze ścieżkami, w których można doskonalić swoje umiejętności. Miłośnicy jazdy na nartach docenią fakt, że 10 stoków jest wyposażonych w potężne reflektory.

Ночная трасса в Вемдалене

Wszystkie ośrodki narciarskie na Vemdalen są połączone ze sobą 70-kilometrową trasą narciarską, a całkowita długość lokalnych szlaków wynosi 180 km. W ostatnich latach SkiStar zainwestował w rozwój technologii sztucznego śniegu. W związku z tym od połowy grudnia do połowy kwietnia w miejscowości Vemdalen w Szwecji panuje równomierna pokrywa śnieżna. Turyści mają nawet gwarancję: jeśli po przyjeździe śnieg nie spadnie na więcej niż połowę torów, firma anuluje rezerwację i zwróci pełną kwotę.

Массовое катание на курорте Вемдален

Na terenie ośrodka Vemdalen działają:

 • park snowboardowy;
 • szkoła narciarska dla dorosłych i dzieci;
 • Darmowa szkółka jeździecka.

Za lekcje jazdy na nartach lub snowboardzie musisz zapłacić około 65 $ za godzinę. W każdym regionie Vemdalen są specjalne kluby dla gości w wieku 4-9 lat. Tutaj dzieci mogą jeździć skuterem śnieżnym, zostawiać śnieżne kulki i delektować się pysznymi grillowanymi kiełbaskami.

Hotele Wemdalen

Każdy turysta, który przyjedzie do tego szwedzkiego kurortu, ma możliwość wynajęcia wygodnych apartamentów hotel lub wynająć osobny domek. Niektóre hotele znajdują się w ustronnym miejscu w bezpośrednim sąsiedztwie stoków narciarskich, inne - w samym sercu kurortu.

Najpopularniejsze miejsca do życia na Vemdalen to:

 • Vemdalsskalet Hogfjallshotell;
 • Storhogna Hogfjallshotell;
 • Floda Gard;
 • Vargen;
 • Skistar Hovde Hotell.

Przed wyjazdem do ośrodka musisz wiedzieć z góry o dostępności pokoi. Średni koszt utrzymania w trzygwiazdkowym hotelu Vemdalen to 99,5 USD.

Отель Vemdalsskalet Hogfjallshotell

Vemdalena Restauracje

Jak w większości innych szwedzkich miast, restauracje tego ośrodka mają zróżnicowane menu. Tutaj możesz spróbować dań skandynawskich. Norweski Europejski, azjatycki i tradycyjna szwedzka kuchnia . Kawiarnie, pizzerie i steki są bardzo popularne wśród turystów.

Możesz docenić tę różnorodność i przytulną atmosferę w następujących restauracjach Vemdalen:

 • Hildings Krog;
 • Kuchnia Bkk;
 • Bageriet Vemdalen;
 • Anorak;
 • Passet.

Okna tych instytucji wychodzą na stoki narciarskie, dzięki czemu można bezpiecznie podziwiać widoki ośnieżonych szczytów, popijając szwedzkie piwo, aromatyczną kawę lub gorący grog.

Hildings KrogРесторан на открытом воздухе в Вемдалене

Jak dostać się do Vemdalen?

Aby ocenić komfort tego ośrodka, musisz udać się do centrum kraju. Vemdalen leży prawie 500 km od stolicy Szwecji. Możesz latać do niego samolotem AIS Airlines lub FlexFlight, który ląduje w Sveg. Stamtąd do ośrodka można dojechać taksówką na drodze Hagatan lub pociągiem nr 631. Ten ostatni jest wysyłany kilka razy dziennie ze stacji Sveg.

Ze Sztokholmu do Vemdalen można również skorzystać z pociągu, który powstaje na stacji kolejowej Cityterminalen.

Ośrodek rozrywki i uzdrowisk w Vemdalen w Szwecji koncentruje się na rekreacji dla młodzieży, dorosłych i dzieci. Każdy turysta z pewnością doceni fantastyczną przyrodę, ciekawe programy wycieczek i bogate możliwości uprawiania sportów zimowych. Wszystko to sprawia, że ​​podróż do tego regionu kraju jest niezapomniana.