Na wyspie Cypr w różnych czasach i czasach tablica klasztory , większość z nich jest dziś zachowana i obowiązuje. Niektóre są bardzo dobrze znane, inne - wręcz przeciwnie. Czasami wydaje się, że turyści i pielgrzymi nigdy nie dowiedzieliby się o klasztorze św. Jerzego Alamana, gdyby nie był on w drodze do pięknego miejsca na wybrzeżu zwanego Białymi Kamieniami.

Historia klasztoru

4 lipca 1187 r. Egipski sułtan Saladyna pokonał chrześcijańską armię i szybko opanował całe Jeruzalem. Wielu żyjących mnichów zostało zmuszonych do opuszczenia terytorium Palestyny ​​i osiedlenia się w innych miejscach.

Około 300 mnichów-pustelników, którzy przybyli kiedyś z Niemiec, przybyli na Cypr i osiedlili się niedaleko Limassol . Wielka popularność wśród miejscowej ludności została nabyta przez mnicha George'a, który wyposażył się w celę, do której przybywali składający petycje. George został uznany za cudotwórcę i wielbiciela.

Po jego śmierci pod koniec XII wieku wokół jego celi wzniesiono klasztor nazwany imieniem św. Jerzego Zwycięskiego. Ale do tego czasu na Cyprze istniało już wiele klasztorów o podobnej nazwie, a aby wyróżnić nową strukturę, stała się znana jako klasztor św. Jerzego Alamanu. W tłumaczeniu z greckiego Alamanu oznacza "germański".

W średniowieczu klasztor stał bezczynnie. Jego nowe życie rozpoczęło się dopiero w 1880 r., Kiedy na miejscu starego kościoła wzniesiono nowy kościół i klasztorne cele. Kilka lat później znaleziono źródło w pobliżu klasztoru, zwanego Agiosma św. George, w przekładzie z greckiego "sanktuarium". W dzisiejszych czasach każdy, kto przechodzi obok, może zamrozić z niego wodę.

Dlaczego klasztor nagle stał się kobietą?

Budowany klasztor był pełen mnichów i należał do Metropolii Limassol. Ale z powodu wewnętrznych konfliktów z Metropolitan w 1907 roku, mnisi założyciele odbudowanej struktury opuścili to miejsce. Pod koniec 1918 roku klasztor był całkowicie pusty. I tylko z ogromną pomocą arcybiskupa Makariusa III w 1949 r. Klasztor zaczął być zaludniony, ale już przez zakonnice z Dherinia, i przekształcił się w żeński. Pozostaje więc dzisiaj i prawdopodobnie stał się największym klasztorem na wyspie i pomógł z jego wiedzą, aby rozpocząć odnawianie klasztorów Błogosławionej Dziewicy Sphalangiotissa w pobliżu Limassol, Saint Fyokla i św. Mikołaja (Cat) na półwyspie Akrotiri.

Klasztor w naszych czasach

W ciągu ostatnich dziesięcioleci zakonnice zbudowały nowy kościół i kościół, bardzo nobilitowane terytorium klasztoru. Dziedziniec i wszystkie dzielnice są po prostu zakopane w kwiatach. Zakonnice zajmują się ikonami ogrodnictwa, robótek ręcznych, pszczelarstwa i malowania. Miód i wszystko, co jest produkowane w klasztorze, można kupić w lokalnym sklepie. A także do zbierania wody święconej u źródła.

Jak dostać się do klasztoru św. Jerzego Alamanu?

Kompleks klasztorny znajduje się na wschód od Limassol około 20 kilometrów, w pobliżu wioski Pendakomo. Aby do niego dotrzeć, najlepiej jest dojechać samochodem na współrzędnych.

Jeśli pojedziesz z Limassol około 7-9 kilometrów od miasta skręcisz w lewo, a po 100 metrach odpoczniesz na torze B1. Skręć w prawo i przejdź 800 metrów, a następnie ponownie skręć w klasztor w prawo. Dalej przejdziesz pod linią dużych prędkości, a po 800 metrach wyruszysz na drogę i skręcisz w lewo. Po kilometrze zobaczysz brązową wskazówkę na zakręcie do klasztoru - na prawo, a natychmiast zobaczysz ostateczny cel.

Jeśli jesz z boku Larnaca , następnie na tym samym wskaźniku skręć w lewo i natychmiast znajdź się na drodze do klasztoru, do którego będzie tylko kilka tysięcy metrów.

Wizyta w klasztorze jest bezpłatna, ale nie zapomnij odwiedzić sklepu klasztornego.

БеседкаВнутренний двор и кельиСвятой источник
ПамятникЦерковь при монастыреМагазинчик при монастыре