Boliwia - jeden z najbardziej niebezpiecznych i jednocześnie tajemniczych krajów. Położona w samym sercu Ameryki Południowej, Boliwii wydaje się być ukryta przed otaczającym światem przez nieprzekraczalną dżunglę i majestatyczne góry. Każdy turysta marzy o podróży do tego niesamowitego regionu, ale niewielu jest rozwiązanych. Dla tych, którzy nadal chcą tu przyjechać, opowiemy o głównych kurortach kraju i ich cechach.

Najpopularniejsze kurorty Boliwia

Boliwia jest krajem jasnym atrakcje i unikalne miejsca, z których jeden zapiera dech w piersiach. Na zdjęciu wszystkie kurorty Boliwii wyglądają niesamowicie: fascynujące krajobrazy dzikiej przyrody, tajemnicze jaskinie i lustrzane jeziora nie mogą pozostawić żadnego turystę obojętnym. Trudno dokładnie określić, które miejsce tutaj odpocząć, jest to trudne, dlatego opiszemy niektóre z najpopularniejszych miast.

Sucre

Główne centrum turystyczne, stolica Boliwii, Sucre położony na wysokości 2750 m npm, dzięki czemu przez cały rok utrzymuje się łagodny klimat. Miasto jest niezwykle bogate w zabytki, wśród których szczególną uwagę zasługuje:

  • Casa de Libertad , gdzie podpisano Deklarację o Niepodległości Boliwii;
  • Palacio de la Glorieta - Pałac z XVIII wieku, w którym dziś znajduje się również jedno z głównych muzeów miasta;
  • Kościół San Miguel - najstarsza świątynia w Ameryce Łacińskiej.

Ośrodek wypoczynkowy Sucre oferuje turystom różnorodne opcje zakwaterowania, począwszy od mini-hoteli (Casa Solariega Hostal B & B, La Selenita), a skończywszy na luksusowych hotelach klasy luksusowej (Parador Santa Maria La Real Hostal, Patrimonio-Sucre), więc nie zwlekaj - nie spędzisz nocy nie zostań.

Архитектура города СукреКаса-де-Либертад (Сукре)

La Paz

Miasto La Paz , położony na wschodzie kraju, jest często nazywany drugą stolicą Boliwii, ponieważ wszystkie budynki rządowe znajdują się tutaj. Ponadto miasto jest uważane za najbardziej rozwinięte gospodarczo w kraju.

Co zaskakujące, główną atrakcją okolicy jest trasa prowadząca do La Paz i otrzymana w imieniu ludzi " Droga śmierci ", A wszystko dlatego, że każdego roku na tym obszarze o długości 70 km ginie 200-300 osób. Powodem tego jest nie tylko zła jakość dróg, ale także pewność siebie kierowców, co czasami prowadzi do fatalnego wyniku. Wśród innych ciekawych miejsc tego kurortu w Boliwii można zauważyć Miejsce Murillo , Pałac Kemado , Katedra i Narodowe Muzeum Archeologiczne .

Jeśli chodzi o hotele w La Paz, najlepsze, według opinii turystów, są La Casona Hotel Boutique i Stannum Boutique Hotel & Spa, położony w historycznym centrum miasta.

Вид на город Ла-ПасПлощадь Мурильо (Ла-Пас)

Santa Cruz

W pierwszej trójce uczestniczy boliwijskie miasto Santa Cruz Pełna nazwa brzmi jak Santa Cruz de la Sierra. W przeciwieństwie do wielu innych kurortów, nie ma wielu atrakcji architektonicznych. Wręcz przeciwnie - turystów przyciąga przede wszystkim niesamowita przyroda i starożytne ruiny Inków. W samym mieście można zwiedzić Muzeum Sztuki Kościelnej i biocentrum Guembe , a także iść wzdłuż słynnego Plac 24 września (Plaza 24 de Septiembre).

Znajdź dobry hotel w Santa Cruz jest dość łatwy - tutaj dosłownie na każdym kroku są zarówno niedrogie pensjonaty i luksusowe hotele. Za najlepsze w mieście uważa się Hotel Camino Real i Inboccalupo Apart Boutique (koszt pokoju dwuosobowego za noc to około 140-180 dolarów).

Город Санта-КрусПлощадь 24 сентября (Санта-Крус)

Copacabana

Ten niewielki kurort w Boliwii znajduje się na brzegu słynnego Jezioro Titicaca . Najważniejszym zabytkiem miasta jest rzeźba Smoczej Dziewicy Ozernaya. Co roku na cześć tego świętego odbywa się festiwal, który przyciąga mieszkańców i turystów z całego świata.

Warto to zauważyć Copacabana - Największe miasto targowe w Boliwii, w którym oprócz udanych zakupów można również poświęcić samochód. Uważa się, że ten rytuał pomoże chronić, a nawet chronić podróżnych przed wszelkiego rodzaju trudnościami po drodze.

Pomimo stosunkowo niewielkich rozmiarów w porównaniu do innych ośrodków w kraju, Copacabana ma bardzo dobrze rozwiniętą infrastrukturę: tutaj znajdziesz piękne hotele, przytulne restauracje nad jeziorem, a nawet kilka centrów handlowych.

КопакабанаУлицы Копакабаны во время фестиваля

Potosí

Kończy nasze najlepsze 5 najlepszych ośrodków w małym miasteczku Boliwii Potosí , który znajduje się niemal w centrum kraju. Po tym mieście prosperowało i było uważane za jeden z najbogatszych obszarów państwa, ale dziś z jego dawnej świetności niewiele zostało. Wśród najciekawszych miejsc warto odwiedzić Mennica Narodowa Boliwii i Cerro Rico lub, dokładniej, znajdujące się w nim podziemne miny.

Potosi to bardzo popularny kurort, więc nie zwlekaj z rezerwacją pokoju w jednym z hoteli miejskich. Wśród najlepszych Boliwijskie hotele w tym mieście turyści świętują Hostal Colonial i Hotel Coloso, dodając, że przez prawie 30 lat miasto znajduje się na liście UNESCO, więc jego wizyta musi koniecznie znaleźć się na trasie każdego turysty.

Город ПотосиЛагуны Кари-Кари (Потоси)