Główną atrakcją małego boliwijskiego miasta San Miguel de Velasco jest kościół o tej samej nazwie. Katedra jest jedną z kreacji misja jezuitów w okolicy Santa Cruz . Wielu podróżników, którzy odwiedzili kościół San Miguel de Velasco, świętuje niezwykłe piękno i harmonię, która jest w stanie zainteresować i przyciągnąć uwagę turystów.

Bogactwo i luksus katedry

Ozdobą kościoła są starożytne freski, które zdobią dach i ołtarz katedry. Historycy sztuki zauważają ich niezwykłe podobieństwo do Kaplicy Sykstyńskiej w dziele Michała Anioła. Wnętrze kościoła San Miguel de Velasco jest luksusowe, mimo wszystko pochłonęło ponad 450 kg złota. Dzisiaj koszt ołtarza wynosi około siedmiu milionów USD.

Dziś kościół San Miguel de Velasco pojawia się przed zwiedzającymi w niemal takiej samej formie, jak pod koniec XVIII wieku. Pozwala to nie tylko cieszyć się religijną atmosferą, ale także czuć się mieszkańcem tych odległych czasów. Katedra została poddana tylko jednej dużej rekonstrukcji. Faktem jest, że masywne kolumny przy wejściu do katedry zostały zniszczone i po dwóch stuleciach okazały się bezużyteczne. Ich segmenty zostały zastąpione nowymi, a ślady pracy zostały umiejętnie zamaskowane.

Przydatne informacje dla turystów

Możesz odwiedzić kościół San Miguel de Velasco w dowolnym momencie. Jeśli chcesz zobaczyć ołtarz i freski, powinieneś wybrać czas, kiedy katedra nie jest używana. Ponadto, poważnie traktuj swoje ubrania. To nie powinno być zbyt otwarte ani przejrzyste.

Jak dostać się do kościoła?

Najwygodniejszy sposób na uzyskanie tego Atrakcje w Boliwii samochodem. W tym celu wystarczy podać współrzędne miejsca: 16.69737S, 60.96897W, które doprowadzą Cię do celu. Do dyspozycji są także lokalne taksówki.

Перед алтаремУдивительные фрески собораЦерковь и небольшая колокольня поблизости