La Paz - ulubione miasto Boliwia wśród turystów. Tutaj możesz dowiedzieć się wielu interesujących informacji o historii i kulturze tego stanu, co czyni miasto niekwestionowanym liderem wśród innych mega miast. Ma doskonałą infrastrukturę turystyczną, a lokalni mieszkańcy są bardzo przyjaźnie nastawieni do obcych. Kulturalny składnik La Paz, zwłaszcza w aspekcie historycznym, jest prawdziwym skarbem dla turystów. W mieście znajduje się spora liczba muzeów, których ekspozycje są gotowe podzielić się swoimi tajemnicami i zagadkami z odwiedzającymi. A jednym z nich jest Narodowe Muzeum Archeologiczne w Boliwii.

Więcej o muzeum

Boliwia, jako kraj Nowego Świata, ma niezwykle barwną historię. Jej strony intrygują nas zagadkami starożytnych cywilizacji epoki przedkolumbijskiej. Ogromna ilość artefaktów starożytności pozwala tak dokładnie, jak to możliwe, odtworzyć ideę starożytnych wierzeń i tradycje . Narodowe Muzeum Archeologiczne w Boliwii jest miejscem, w którym możemy dotknąć echa przeszłości i stworzyć naszą własną wizję kultury Indian.

Historia muzeum rozpoczęła się w 1846 roku w gmachu teatru lokalnego, gdzie pierwsza kolekcja eksponatów została zaprezentowana całemu światu. Ważną rolę w losach organizacji odegrał arcybiskup Jose Manuel Indaburo, który mimo swojej rangi był głęboko zaangażowany w archeologię. Wiele wysiłku warto było kontynuować w muzeum, ale w rezultacie, 31 stycznia 1960 roku, Narodowe Muzeum Archeologiczne otworzyło przed swoimi gośćmi drzwi do własnej siedziby. Kolekcja prezentowana tego dnia jest tutaj przechowywana i dziś tylko kilka zaktualizowanych i zaktualizowanych.

W swojej strukturze Narodowe Muzeum Archeologiczne jest częścią Narodowego Instytutu Archeologii Boliwii. W jego skarbcach prawdziwe skarby starożytnych cywilizacji są bezpiecznie ukryte. Ponad 50 tysięcy starożytnych artefaktów znalazło schronienie na półkach muzeum. Niektóre z nich znaleziono na wykopaliskach, niektóre zostały zakupione za pieniądze muzeum, a niektóre eksponaty trafiły do ​​tej kolekcji jako prezent z prywatnych kolekcji.

Ekspozycje muzeum

Co jest imponujące w Narodowym Muzeum Archeologicznym w Boliwii? W przeważającej części - przedmioty rytualne. Tutaj możesz poznać wierzenia i życie Indian z Tiwanaku, Mollo, Chiripova, a także dowiedzieć się dużo o cywilizacji Inków i tradycjach narodów wschodniej Boliwii. Różne rzeźby, obrazy, ubrania, artykuły gospodarstwa domowego, a także przykłady muzyki i tańca ujawniają subtelny proces łączenia się Indian i Europejczyków na poziomie ich kultury. Ponadto wśród eksponatów muzeum znajduje się wiele ciekawych rzeźbionych figurek, ceramiki, ozdób z brązu i kamieni szlachetnych. Tutaj można zobaczyć próbki broni ludów epoki przedkolumbijskiej i odzieży rytualnej, a wielkie rzeźby z bóstwami Indian spotykają się z turystą nawet przy wejściu do muzeum.

Są zorganizowane w sposób zorganizowany wycieczki i indywidualne. Przewodnik może opowiedzieć o każdej grupie eksponatów w dwóch językach - angielskim i hiszpańskim. Ekspozycja muzeum jest stale aktualizowana, więc nawet jeśli już odwiedziłeś to miejsce, po chwili możesz odkryć coś nowego. A dla tych, którzy chcą szczegółowo poznać kulturę mieszkańców Boliwii, muzeum to stanie się prawdziwym magazynem bezcennych informacji.

Jak dostać się do muzeum?

Narodowe Muzeum Archeologiczne w Boliwii znajduje się dwie przecznice na południowy wschód od El Prado. Najłatwiej dostać się tutaj autobusem do VillaSalome PUC lub Plaza Camacho. W obu przypadkach jeden blok będzie musiał przejść.

Древняя фигуркаЗдание музеяОжерелье из птиц
Топор с изображением собакиЧерепа индейцкв ТиуанакуЭкспонаты