Przez długi czas Boliwia była kolonią Hiszpanii. Rdzenni mieszkańcy zostali masowo nawróceni na katolicyzm, a do 1609 r. Prawie 80% ludności było katolikami. W tym kraju zaczęły powstawać kościoły katolickie, z których wiele jest dobrze zachowanych.

Katedra Marii Panny w La Paz

Katedra Marii Panny - główna atrakcja religijna La Paz i jeden z najpiękniejszych budynków w Boliwii. Katedra została zbudowana w 1935 roku. Jest uważany za dość młodą strukturę religijną w La Paz. Historia budowy tej katedry jest dość niekonwencjonalna. Faktem jest, że wcześniej na miejscu tego budynku była świątynia zbudowana w 1672 roku, ale na początku XIX wieku została zburzona z powodu rozpoczęcia speleologii. Następnie został ponownie odbudowany, tym razem w formie dużej katedry.

Architektura katedry

Budowę katedry w La Paz prowadzono przez 30 lat, a jej oficjalne otwarcie odbyło się w stulecie Republiki Boliwii.

Styl architektoniczny katedry Marii Panny można scharakteryzować jako neoklasycyzm z elementami baroku. Ogólnie rzecz biorąc, świątynia to budynek z wysokimi kamiennymi ścianami i sufitami, jego zewnętrzne i wewnętrzne ściany pokryte są luksusowymi obrazami, a główną dekoracją katedry są witraże. Ołtarz, schody i fundament chóru są prawdziwą ozdobą Katedry Marii Panny. Wykonane są z włoskiego marmuru. Ołtarz zdobią liczne ikony.

Величественный купол собораВнутри собора

Jak dostać się do katedry NMP w La Paz?

Katedra Matki Boskiej znajduje się na Piazza Murillo . W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się przystanek autobusowy Av Mariscal Santa Cruz. Od tego przystanku do placu trzeba iść (droga zajmuje niecałe 10 minut) lub, jeśli trzeba, wziąć taksówkę.