Casablanca to największe miasto w Maroko jego kapitał ekonomiczny. On jest bardziej niż jakikolwiek inny ośrodek w Maroku podobny do europejskiego miasta. Nazwa "Casablanca" została przetłumaczona jako "Biały Dom": tak ją nazwał Portugalczyk, który ją założył w XV wieku. Dziś Casablanca jest drugim co do wielkości miastem w Afryce (jest drugim po Kairie). Jest domem dla około 3,5 miliona osób, a jeśli weźmiemy pod uwagę miasta satelitarne, to około 10 milionów. Casablanca - najbardziej zaludnione miasto Maroko .

Pogoda w Casablance

Pogoda w Casablance nie jest tak gorąca jak w innych miastach kraju: widoczny jest wpływ Oceanu Atlantyckiego, na którego brzegu znajduje się miasto. W odróżnieniu od innych miast Maroka, w Casablance odpoczynek latem jest znacznie mniej wyniszczający, ponieważ temperatura rzadko przekracza 30 stopni w związku z dość chłodnym przepływem kanaryjskim. Zimą w Casablance temperatura powietrza wynosi około +20 ° C. Dzięki tej funkcji wakacje w Casablance są popularne wśród turystów, niezależnie od pory roku. Opady w mieście spadają nie za dużo, więcej - w lecie.

Urlop w spa

Casablanca to luksusowy i popularny kurort wśród turystów: oprócz pogody, która pozwala w pełni cieszyć się wakacjami, istnieje wiele klubów nocnych i innych miejsc rozrywki, uzdrowiska. I, oczywiście, szczególnie chcę odnotować to, co cudowne plaże , które zaczynają się zaraz za przylądkiem El Hank (jest tam latarnia morska) i rozciągają się na południe przez kilka kilometrów. Najpopularniejszym i najbardziej malowniczym z nich jest Playa Ain Diab. Jeśli wybierasz się tutaj tylko na wakacje na plaży, powinieneś wiedzieć, że "morze" w Casablance jest najcieplejsze - w miesiącach letnich, ale ogólnie rzecz biorąc, możesz pływać we wrześniu, a nawet w październiku - w tym miesiącu temperatura wody zwykle powyżej 20 ° C Dlaczego cytowaliśmy słowo "morze" w cudzysłowie? Ponieważ miasto nie leży na wybrzeżu, ale na oceanie.

Пляжи Касабланки
Zabytki miasta

Symbol Casablanki - Meczet Hassana II ; ten majestatyczny budynek jest pierwszym, który otwiera widok po przybyciu do miasta drogą morską. Minaret z meczetu jest najwyższy na świecie, jego wysokość wynosi 200 metrów, a jego dach może się oddalić.

W Casablanca są inne znane na całym świecie zabytki : Wieża zegarowa, wybudowana w 1911 r., Stara Medyna, Plac Organizacji Narodów Zjednoczonych, Bliźniacze Wieże , Park Ligi Państw Arabskich . W nowej medinie - Habus quarter - Warto zobaczyć katedrę Notre Dame de Lourdes, zbudowaną w neogotyckim stylu, Pałac Królewski z ogrodem, Pałac Sprawiedliwości ( Mahkama-du-Pasha ). W przypadku Clock Tower rozpoczyna się "część biznesowa" Casablanki, w której znajduje się wiele wysokich budynków, centrów biurowych, hoteli i restauracji.

Мечеть Хасана IIСобор Святое сердцеЧасовая башня на площади Объединенных наций
Улицы КасабланкиИнсталляция на набережнойМаяк
Марракешские ворота в Старой мединеПарк Лиги арабских государствСинагога
Gdzie mieszkać?

Znajdź zakwaterowanie w Casablanca - nie ma problemu: jest wiele luksusowych hoteli, tanich hoteli i hosteli, w których praktycznie nie ma udogodnień, ale można przeżyć dzień za jedyne 8 USD. Tanie hotele znajdują się w starej dzielnicy medyny.

Najlepsze hotele to Novotel, Hyatt i Sheraton. Również dobre recenzje otrzymały hotele Le Doge - Relais & Chateaux, Leyna Vacancy Homes, Sofitel Casablanca Tour Blanche, Pestana Casablanca Suites & Residences, Dar Diafa, Mövenpick Hotel Casablanca.

Mövenpick Hotel Casablanca - номерБассейн Mövenpick Hotel Casablanca
Restauracje i kawiarnie

Większość restauracji i kawiarni w Casablance oferuje posiłki. Kuchnia marokańska , chociaż można tu spotkać i instytucje śródziemnomorskie, włoskie i oczywiście francuskie. Jeśli chcesz poznać lokalne przysmaki, polecamy spróbować mięsa z wielbłąda, taginy, jagnięciny z daktylami i suszonymi śliwkami i pianką - rodzaj ciasta z cienkich warstw ciasta, gołębia i migdałów. Najlepsze restauracje i kawiarnie w mieście to La Mer, A Ma Bretagne, Le Cabestan, Taverne du Dauphin, Restauracja du Port du Peche, Rick's Cafe. W okolicy Corniche znajduje się wiele ładnych otwartych restauracji.

Ресторан Taverne du Dauphin

Zakupy w Casablance

Marocco Mall - największe centrum handlowe w Afryce (z wyjątkiem Republiki Południowej Afryki); Zajmuje 20 hektarów, a ten obszar ma 350 sklepów, więc to miejsce jest idealne dla zakupy i przejęcia niezapomniane pamiątki . Dzielnica Habus, czyli Nowa Medina, można nazwać solidnym rynkiem: tutaj są zarówno rzędy żywnościowe, jak i nieżywnościowe, gdzie można kupić ceramikę, jedwab i skórę, a także bardzo oryginalną biżuterię. Ceny na rynkach tutaj są wyższe niż w Marrakesz , Fez i Agadir ale możesz się targować.

Крупнейший торговый центр Moroccomall

Jak dostać się do Casablanki?

Jeśli planujesz odwiedzić miasto Casablanca, masz naturalne pytanie: jak się do niego dostać? Najszybciej, oczywiście, okaże się drogą powietrzną. W Casablance znajduje się międzynarodowe lotnisko Mohammed V. Jest to największe lotnisko nie tylko w Maroku, ale także w Afryce Północnej. Znajduje się około 30 km od centrum miasta. Z lotniska można dostać się taksówką, koleją (stacja znajduje się pomiędzy dwoma terminalami) lub autobusem. Możesz także wypożyczyć samochód na lotnisku.

Transport w mieście

Najpopularniejszą formą transportu w Casablance jest taksówka. Są tu dwa rodzaje: małe taksówki na wycieczki na krótkie odległości (w kabinie nie może być więcej niż trzy osoby) i granitowe taksówki na długie podróże. Koszt przejazdu taksówką jest stosunkowo niski. Autobusy z turystami są mniej popularne, ponieważ są zatłoczone w godzinach szczytu, a trudno jest znaleźć przystanek (nie są one oznaczone żadnymi znakami), jednak nie są one bardzo popularne wśród mieszkańców miasta. W Casablance znajduje się również tramwaj; linia została oddana do użytku w 2012 roku, jej długość to 31 km. Planowane jest zwiększenie jego długości o 22 km do 2018 r. Rząd marokański planuje także utworzyć linię metra o łącznej długości 10 km w mieście.

Терминал аэропортаТрамвай