Dzielnica Habus lub Nowa Medina - obszar Casablanca , zbudowany w latach 30-tych ubiegłego wieku przez Francuzów. Dziś Habus jest "idealnym arabskim miastem" - takim, jakiego spotykamy w baśniach. Ulice są wystarczająco wąskie, aby przypominać stare marokańskie i arabskie miasta, ale tutaj mogą z łatwością rozpędzić nadjeżdżające samochody, są zadbane, nie ma nieprzyjemnych zapachów i nie wylewają się przez okna. Jednym słowem, jest to jednocześnie stara marokańska i nowoczesna dzielnica europejska.

Atrakcje

Atrakcje na Habusie czekają na Ciebie już na samym początku tej dzielnicy - wejście do Nowej Medyny prowadzi przez kilka bram, które mają łukowe wejścia, pięknie zdobione płytkami. Ogólnie rzecz biorąc, pomimo tego, że kwartał jest stosunkowo nowy, jest wystarczająco dużo zabytków.

Na głównym placu w Casablanca jest meczetem noszącym nazwę Sułtan Moulay Youssef bin Hassan. Został zbudowany w 1926 roku. Katedra Notre-Dame de Lourdes, słynąca z gigantycznych witraży, została zbudowana w 1930 roku. W pobliżu znajduje się Pałac Królewski i Pałac Makhkama-du-Pasha lub Pałac Sprawiedliwości, w którym mieści się administracja miasta i sąd.

Większość kwartału zajmują rynki: oliwki, ceramika, tkaniny, rynek przypraw, mięso i ryby. Tutaj możesz kupić produkty i wyroby rzemieślnicze, w tym wysokiej jakości wyroby z jedwabiu i skóry. Istnieje również wiele sklepów, w tym biżuteria, gdzie sprzedawane są naprawdę wyjątkowe produkty. I wędrując po rynkach, można zjeść przekąskę w jednej z wielu kawiarni kuchnia narodowa . Ceny w nich są bardzo demokratyczne: można zjeść przekąskę na 3 dirhamów, a nawet taniej i dobrze zjeść - za 10.

Jak dostać się do Habus?

Nie ma Habus tylko jeden kilometr od centrum Casablanki - tej odległości można łatwo pokonać na piechotę. Jeśli jednak nadal preferujesz transport "do twoich" - możesz dojechać tutaj z Paryża Boulevard autobusami 4 i 40.

Хаббус - это преимущественно рынокВход в Новую медину
Главная площадь квартала с мечетьюНотр Дам де Лурд