Casablanca - miasto, które nie jest próżne, uważane za symbol Maroko . To miasto o niepowtarzalnym charakterze i niełatwym losie. Wszystko to odbija się w atmosferze i zewnętrznym wyglądzie miasta. W tym artykule opowiemy o najciekawszych miejscach Casablanca .

Co zobaczyć w Casablance?

W mieście, uwielbiany przez wielu turystów MarokoCasablanca atrakcje morskie. Zastanówmy się nad najbardziej znanym:

  1. Wielki Meczet Hassana II . Ten meczet zasłużenie uważany za jedną z głównych atrakcji Casablanki. Jest to największy meczet w Maroku i najwyższa struktura religijna na świecie. Został zbudowany w 1993 roku. Zewnętrznie budynek przypomina pałac, w jego konstrukcji tradycyjne cechy meczetów i nowych technologii są organicznie splecione.
  2. Kościół św. Jana Ewangelisty jest nieco starszy od opisanego powyżej. Został zbudowany w 1906 roku. Służy w mieście jako swego rodzaju dowód na szybki wzrost. W czasach, gdy kościół był tylko zbudowany, był na polu, a teraz jest otoczony miejskimi budynkami. Główną wartością wewnątrz świątyni jest ołtarz dany przez amerykańskiego generała George'a Pattona.
  3. Kolejna religijna budowla Casablanca, którą warto zobaczyć - Katedra . Trudno jest przejść przez ten biały budynek. Pełna nazwa tej atrakcji to Katedra Najświętszego Serca. Został zbudowany w 1930 roku.
  4. Bliźniacze Wieże . To jest serce biznesu Casablanki. Oprócz wież, kompleks Casablanca Twin Center obejmuje budynki wokół nich. Tutaj dla uwagi turystów i mieszkańców rywalizują najlepsze kawiarnie, restauracje, eleganckie pięciogwiazdkowe hotel i drogich sklepów, a w licznych biurowcach zawierane są duże oferty.
  5. Dzielnica Habus - to prawdziwa wizytówka miasta. To cały kompleks budynków. Najsławniejszym z nich jest pałac sprawiedliwości Mahkama-du-Pasha Meczet Muhammada V i kościół Notre-Dame de Lourdes. Również ten kwartał ma wszystko, co przyciąga turystów: wiele sklepów, sklepy z pamiątkami , kawiarnie i restauracje z Kuchnia marokańska .
  6. Obszar Organizacji Narodów Zjednoczonych . Ta atrakcja Casablanki jest interesująca, ponieważ jest najważniejszym placem miasta. Wyróżnia go absolutna niekongruencja budynków, ten sam szczegół nadaje temu miejscu szczególny urok.
  7. Latarnia na Przylądku El Hank jest największą latarnią morską w mieście. Nie tylko jest to interesujące samo w sobie, ale droga do niego ucieszy oczyma turystów z malowniczymi widokami.
Большая мечеть Хассана IIМечеть Хассана II - залЦерковь Святого Иоанна Евангелиста
Кафедральный соборCathedrale Sacre CoeurСasablanca Twin Center
В квартале ХабуПлощадь объединенных нацийМаяк на мысе Эль Ханк