Roczni kochankowie wakacje na plaży a sporty wodne są wysyłane na wybrzeże Atlantyku, a dokładniej do miasta portowego Maroko - El Jadida. Stworzono tutaj wszystkie warunki, aby pozostałe miały nie tylko rozrywkę, ale także kulturalny i sportowy charakter.

Historia miasta

W XV wieku niektóre terytoria Maroka przeszły pod protektorat Portugalii, w tym miasto El Jadida. W celu ochrony ziemi przed miejscowymi Portugalczycy postanowili zbudować fortecę, którą kontrolowali do 1769 roku. W XVIII wieku sułtan marokański Mohammed Abdullah zaczął rządzić twierdzą. Nowoczesna nazwa miasta El Jadida została zwrócona w 1956 roku, ponieważ w okresie panowania francuskich kolonistów nazywała się Mazagan.

Zabytki miasta

Główną atrakcją El Jadida jest portugalska forteca Mazagan. Stąd można podziwiać zapierający dech w piersiach widok na wybrzeże, a także zapoznać się z funkcjami tego starożytnego budynku. Twierdza składa się z czterech doskonale zachowanych bastionów:

 • Bastion Anioła na wschodzie;
 • Baszta św. Sebastiana (bastion św. Sebastiana) na północy;
 • Baszta świętego Antoine na zachodzie;
 • Bastion Ducha Świętego na południu.

Jadąc wzdłuż El Jadid, koniecznie spójrz na inną atrakcję - starą cysternę, która kiedyś była używana jako miejska zapora. Ponadto w centrum miasta można zapoznać się z Wielkim Meczetem i Kościołem Zwiastowania.

Стены городаСтарый городБастион Ангела
Португальская церковь УспенияЦерковь внутриЦистерна с колодцем
Zakupy i rozrywka

Miłośnicy zakupy docenią dużą liczbę pamiątki oraz produkty lokalnych rzemieślników, które można kupić na miejskim rynku w El Jadida. Znajduje się w pobliżu portugalskiej fortecy Mazagan. Aby kupić ubrania, prezenty dla rodziny i przyjaciół, możesz udać się do Center Mall Marhaba.

Główną zaletą portowego miasta El Jadid jest duża różnorodność centrów sportowych przeznaczonych do aktywnego wypoczynku, w tym:

 • Yacht Club El Jadida Nautical Association;
 • centrum sportowe Radikal Surf, gdzie instruktorzy szkolą podróżników do pracy z wyposażeniem;
 • Plaża Deauville Plage, gdzie znajduje się nowoczesny boisko do piłki nożnej plażowej;
 • Kluby golfowe Royal Golf i Mazagan Golf Club.

Jeśli przyjedziesz do El Jadida, aby odpocząć na wybrzeżu Atlantyku, natychmiast udaj się na plażę centralną lub plaże Sidi Bouzid i Sidi-Kuafi. Tutaj można nie tylko pływać i opalać się, ale także jeździć katamaranami, skuterami, kajakami i kajakami. Z nadejściem wieczoru można udać się do jednego z nocnych klubów El Jadida - Alias ​​Club, Club House du DHJ, L'Horizon Bar lub Palm Tree Nightclub.

Deauville PlageMazagan Golf Club
Centre MarhabaAlias Club

Hotele i restauracje w El Jadida

El Jadida ma rozwiniętą infrastrukturę, która pozwala zrelaksować się w komfortowych warunkach, a nawet w luksusowych warunkach. Niektóre z najlepszych Hotele w Maroku Pullman Mazagan Royal Golf i Riad La Villa są uważane w tym portowym mieście. Są to luksusowe pokoje z oknami wychodzącymi bezpośrednio na wybrzeże Oceanu Atlantyckiego. Na miejscu hotele są pola golfowe, baseny i spa. Hotelowe pokoje wyposażone są w klimatyzację, telewizory plazmowe i bezpłatny bezprzewodowy dostęp do Internetu.

Ponadto możesz także zatrzymać się w następujących hotelach w El Jadida:

 • Ibis budget El Jadida;
 • Dar Al Manar;
 • Dar El Jadida.

W El Jadida znajduje się wiele przytulnych restauracji, które serwują najlepsze dania kuchni światowej. Jeśli jesteś miłośnikiem kuchni francuskiej lub śródziemnomorskiej, idź do restauracji Le Privé lub Ali Baba. Miłośnicy owoców morza powinni zarezerwować stolik w restauracji El Bahri, ale jeśli chcesz spróbować potraw Kuchnia marokańska następnie zapraszamy do restauracji La Grillardiere.

Отель Ibis Budget El JadidaОтель Riad La Villa & SpaСпа-отель Pullman Mazagan Royal Golf
Ресторан La GrillardiereРесторан Ali BabaРесторан El Bahri
Jak się tam dostać?

Aby dostać się do El Jadida, musisz polecieć do najbliższego lotniska położony w Agadir , Rabat lub Casablanca . Stąd możesz przesiąść się do autobusu, który za półtorej godziny zabierze Cię na brzeg Oceanu Atlantyckiego - do El Jadida. To miasto charakteryzuje się klimatem umiarkowanym: zimą do + 12 ° C, a latem - do + 24 ° C, dlatego najlepiej przyjść w miesiącach letnich.